Maaşı 48 Bin 500 Lira Olan Bakan Yardımcısı Kim?

Takvim gazetesi genel yayın yönetmeni Ergün Diler’den beklenmedik bir çıkış geldi ve içeriden gidelim bugün de. diyerek başladığı yazısının son bölümünde Mesela bir Bakan Yardımcısı 48.500 lira almakta” dedi.

Maaşı 48 Bin 500 Lira Olan Bakan Yardımcısı Kim?

Ergün Diler yazısının son bölümünde “Ankara'da Başkanlık sistemini ağırlaştırıp her sorunu ‘beyefendi bilir’ diyerek geçiştiren garip bir anlayış var” ifadelerini kullanarak, “5 bakanlıkta bu yaşanmakta. 5 Bakan Yardımcısı, Bakan'dan fazla kazanmakta... Mesela bir Bakan Yardımcısı 48.500 lira almakta” dedi.

Diler’in yazısının son bölümüne “NOT” diyerek eklediği o bölüm şöyle:

TIKLAYIN

“NOT: İçeriden gidelim bugün de... ANKARA'da BAŞKANLIK sistemini ağırlaştırıp her sorunu ‘BEYEFENDİ BİLİR’ diyerek geçiştiren garip bir anlayış var. Cümleleri uzatmak niyetinde değilim. 5 BAKANLIKTA bu yaşanmakta. 5 BAKAN YARDIMCISI, BAKAN'dan fazla kazanmakta... Mesela bir BAKAN YARDIMCISI 48.500 lira almakta.

Milletvekilliği ya da bürokrasiden gelen hakları BAKAN YARDIMCILIĞI görevi ile birleşince STATÜKOYU korumak ilk hedef haline gelmekte...

BAKANLARIN önünü tıkamaktalar. Kendi kadrolarını oluşturup EL FRENİ görevi görüp günahları da BEŞTEPE'ye yollamaktalar... Bu böyle gitmez... İzin de verilmez...”

Oda Tv

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER