PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maaş Promosyonunda Anlaşma Olmayınca Öğretmenler Bankanın Önünde Kartlarını Kırdılar

Halk Bankası ile uzun zamandır yürütülen maaş promosyonu anlaşmasından sonuç çıkmaması üzerine Öğretmenler, Halk Bankası önüne giderek hesaplarını kapatarak bankamatik kartlarını kırdılar.

Gündem 14.12.2022, 23:51 Cansu Polat
Maaş Promosyonunda Anlaşma Olmayınca Öğretmenler Bankanın Önünde Kartlarını Kırdılar

Promosyon ihalesine katılan tüm bankalara karşı seslerini duyurmak, haklı talep ve beklentilerini ortaya koymak için öğretmenlerden bankamatik kırma eylemi geldi.

Halk bankasının önünde Halkbank Genel Müdürüne seslenen öğretmenler, eğitim çalışanları üzerinden kar marjını sürekli artırdıkları hatırlatılarak, anlaşmalı banka oldukları için konut kredisi, taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi kullanarak verdikleri promosyon ücretinin mislini çalışanlarının bankaya geri kazandırdığı vurgulandı.

Türk Eğitim Sen olarak, eğitim çalışanı arkadaşlarımızdan ricamız şudur ki: Yeni promosyon ihale görüşmesi gerçekleştirilene kadar ek hesapların kapatılması, otomatik ödeme talimatlarının iptal edilmesi, para transferlerinin değişik kanallar ile gerçekleştirilmesi ve yarın yatacak maaşlarımızın hemen çekilerek hesaplarda para tutulmaması gibi tasarrufları hayata geçirerek ne verildiğinin değil esasen ne istediğimizi ve bu isteğimizde ne kadar kararlı olduğumuzu göstermeleridir!

Yorumlar (2)
Sağlıksız sağlıkçı 2 ay önce
Onlae tek yürek öğretmen fizik matematik kimya yok adi üstünde tek yürekler biz 39 parcayiz şöyle birlik olamadık
Yani 2 ay önce
Sağlık sistemini birileri ısrarla sadece hekim branşında gördükleri için branşlar arasında bölünmüşlük oluyor. Sağlık sistemi tüm branşlarıyla bir bütündür. MEB, adalet, herkes yaptığı işi branşı biliyor.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.