PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün 2022 (Güncelleme)

Memurların kurban bayramı ne zaman?, Kurban bayramı tatili 9 gün olur mu? soruları merakı devam ederken milyonlarca memur ve işçinin merakla beklediği kurban bayramı tatili dokuz güne uzatıldı.2022 yılının kurban bayramı tatili hafta sonu başlayacak ve diğer hafta sonunda ise bitecek. İşte kurban bayramı tatili hakkında merak edilen güncel bilgiler.

Gündem 27.06.2022, 20:29 27.06.2022, 23:10 Güler Sağlam
Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün 2022 (Güncelleme)

Kurban bayramı tatili kaç gün? Kurban bayramı tatili, kurban bayramı kaç gün tatil? olacak gibi sorular bayrama sayılı günler kala çalışanların en çok merak ettiği başlıklardan oldu.

Kabine toplantısı sonrası cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurban bayramı tatilinin dokuz gün olduğunu açıkladı.

2022 kurban bayramı 1. Günü 9 Temmuz Cumartesi günü idrak edilecek. Hem kurban ibadetini uygulamak isteyen hem de tatil planı yapan vatandaşlar ise 2022 kurban bayramı tatiline odaklanmış durumda. Diğer taraftan kurban bayramı tatilinin 9 güne çıkması yönündeki beklentiler de artmış durumdaydı. Milyonlarca çalışanın dört gözle beklediği kurban bayramı tatili dokuz gün uzatıldı.

Kurban Bayramı tatili ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Günü resmi tatil olan cuma günü birleştirildi.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak. Kurban bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz'u takip eden Çarşamba ve Perşembe günleri idari izin sayılacak.

Kurban bayramı tatili 2022

9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan kurban bayramı - 12 Temmuz Salı günü son günü idrak edilerek tamamlanacak. Aynı haftaya 15 Temmuz Cuma günü Ulusal Bayramı’nın da denk gelmesi nedeniyle arada kalan çarşamba ve perşembe günleri idari tatil olarak ilan edildi.

Kurban bayramı tatili dokuz gün olur mu?

sorusunu çalışanların gündemine getiren de çarşamba ve perşembe günü oldu. Tatille ilgili yapılacak resmi açıklama 27 Haziran Pazartesi günü Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. 

2022 Kurban Bayramı 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak.

  • 8 Temmuz 2022 Cuma Kurban Bayramı Arefesi: Yarım Gün
  • 9 Temmuz 2022 Cumartesi Kurban Bayramı: 1.gün
  • 10 Temmuz 2022 Pazar Kurban Bayramı: 2.gün
  • 11 Temmuz 2022 Pazartesi Kurban Bayramı: 3.gün
  • 12 Temmuz 2022 Salı Kurban Bayramı: 4.gün
Yorumlar (5)
SAĞLIKÇILAR 1 yıl önce
GENE TATİL GENE GEZMELER FAKAT SAĞLIKÇI GENE ÇALIŞACAK GENE PARAYI DİĞER MEMURLAR ALACAK .VALLA BIKTIK YETTİ ARTIK SABIR KALMADI. SAĞLIK SENİ LANETLİYORUM İŞİNİ YAPMADIĞI İÇİN.ALDIKLARI PARA ZEHİR ZIKKIM OLSUNNNNNNNNNNNN
Prm 2 ay önce
Sağlıkçı eşek gibi çalışsın , nerede adalet . Bayram tatili uzar , herkes izinli , sağlıkçı aynı saatini çalışmaya devam eder . Hakkım haram olsun .
sağlık teknikeri 1 yıl önce
ramazan bayramında nöbet ücretlerini alamadım kurban bayramından önce yatmazsa bu ay 133 saatten fazla çalışmayacağım benim sorunum değil
Hemsire mrt 2 ay önce
Bu 9 gun tatil mesaiden dusecek mi? Nobet calisan arkadaslar yine normal mesai calisacak. Poliklinikler kapali ama mesaiden dusmeyecek degil mi? Oyle yaparlarsa yine. Haram zikkim olsun.
Sami 2 ay önce
Aptallar uyanmadı
8 Temmuz cuma günü öğleden sonra arefe tatil olduğu için 9 değil 9.5 gün tatil
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?