Kullanılan Tıbbi Sarf Malzemeleri Kırarak Hurdaya Çıkardılar İddiası!

İYİ Parti'nin Konya Milletvekili olan Fahrettin Yokuş'tan Şok bir iddia geldi. “Konya’da pandemi sürecinde Eğitim Araştırma Hastanesinin pandemi hastanesine dönüştürülme sürecinde milyonlarca liralık tıbbi malzemelerin önce kırılarak hurdaya çevrildiği, ardından Milli Emlak’a hurda olarak verildiğini açıkladı.

Gündem 03.09.2020, 19:27 05.09.2020, 14:17 Güler Sağlam
Kullanılan Tıbbi Sarf Malzemeleri Kırarak Hurdaya Çıkardılar İddiası!

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 13 Mart tarihinde pandemi hastanesine dönüştürülen Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tıbbi malzemelerin kırılarak Milli Emlak’a hurda olarak verildiğini belirtti. Hurdaya ayrılmış malzemelerin görüntülerini de paylaşan Yokuş, “Yaklaşık 3 milyon lira değeri olan ve 8 kamyondan fazla acil servis malzemeleri Milli Emlak’a hurda olarak verildi. Hastanelerde yer yokken hepsi çalışan ve taşınabilir malzemeleri hangi vicdan, hangi ahlak bu malzemeleri hurda diye kamyonlara doldurup Milli Emlak’a atıyor” diyerek sitemde bulundu.

KONYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ BUNU AÇIKLAMALIDIR”

“Türkiye bu kadar zengin bir ülke mi?” diye soran Milletvekili Yokuş, “Bu malzemeleri hazineden devlet aldı. Hazinedeki paralarda 83 milyon insanımızın vergileri ile toplanan paralar. Bu israfı bu vicdansızlığı yapmaya ne hakkınız var? Bu milletin alın terini çarçur eden anlayışı biz kamuoyuna ifşa etmeyecek miyiz?  Konya İl Sağlık Müdürü bu konuyu Konyalıya ve Türk Milletine açıklamalıdır. Bu malzemeleri de neden hurdalığa attınız?” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş partisinin il başkanlık binasında düzenlediği basın toplantısında kent ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Kentte artan corona virüs vaka sayıların ilişkin konuşan Yokuş, şunları söyledi; “Konya’da vaka sayılarımız arttı. Kentte yöneticilerde müthiş bir sorumsuzluk ve vurdumduymazlık var. 2 gün önce Konya Valimizi ziyaret ettim. Valimiz kentte alınan yeni kararları anlattı. Şimdi kenti yönetenlere soruyorum; bu tedbirleri neden bir ay önce almadınız. AKP’li vekiller geldiğimiz noktaya kadar niye Konya’ya sahip çıkmadınız? Elimde korkunç iddialar ve belgeler var. Kentimizde bir hastanede oksijensizlik nedeni ile ölen hastaların olduğu söyleniyor. Bunun belgeleri elimize ulaştığı zaman İl Sağlık Müdürü, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı veya Sağlık Bakanı ne diyecek? Konya sahip değildir. Konya’da idarecilerin yanlışlarını Konya halkı adına ifşa edip, kamuoyuyla paylaşmakla mükellefim”

“HANGİ VİCDAN BU MALZEMELERİ ATIYOR”

Konya’da pandemi Hastanesi’ne dönüştürülen Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 3 milyon lira değerinde tıbbi malzemenin hurdaya ayrılarak Milli Emlak’a verildiğini ileri süren Yokuş, “Yazır Mahallemizde bulunan eski Numune Hastanesi’ndeki malzemeler ve binası 13 Mart’ta Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilerek ek hizmet binası olarak hizmet vermeye başladı. Pandemi hastanesine dönüştürülen hastanenin malzemeleri kırılıp, sökülerek hurda haline getirildi. Yaklaşık 3 milyon lira değeri olan ve 8 kamyondan fazla acil servis malzemeleri Milli Emlak’a hurda olarak verildi. Hastanelerde yer yokken hepsi çalışan ve taşınabilir malzemeleri hangi vicdan, hangi ahlak bu malzemeleri hurda diye kamyonlara doldurup Milli Emlak’a atıyor” dedi. 


HURDAYA ÇIKARILAN BAZI MALZEMELER

Hurdaya ayrılan malzemelerden bazılarını açıklayan Yokuş, “Hurdaya verilen malzemeler arasında; Teleskopik Aydınlatma Cerrahi Sedye, ilk yardım sedyeleri, yataklar, sedyeler, yüzlerce tavan aydınlatma floresanlar, alüminyum Havalandırma Sistemi, Elektronik eşyalar, Kapılar, camlar, banklar, Refakatçi yatakları ve Acil serviste bulunan birçok malzeme var” şeklinde konuştu. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Yalan haber 12 ay önce
Bu haberler Konya'ya ve il sağlık müdürlüğünü yıpratmak için bilinçli olarak yapılıyor. Son 1 ayda konya ile ilgili en az 8-10 habr yapıldı Konya'dan başka il mi kalmadıda konya ile uğraşılıyor.
Böyle bir iddia gerçek olamaz bizde hastanede çalışıyoruz gerek ayniyattaki kişilerin gerekse idarecilerin böyle birşey yapacağına ihtimal bile vermem. Yapmak istese de yapamaz zaten.
konyadan 12 ay önce
bu haberde görevinden kovulan afö nün işidir.
Ayniyat 12 ay önce
Hek raporlarına bakmak lazım. Nasıl hurdaya ayırmışlar ne demişler raporda.
Hek usule uygun değilse valla çok yazık.Kamu zararını rucü edeceksin hemen. Millet sandalyede yatıyor, sıra bekliyor acillerde.
Yazir 12 ay önce
Oksijen olayi herkesin dilinde ordaki sendikaci arkadas bi anlatsin olayi iftiraysa ortadan kalksin su konu.
Konya il saglik muduru 12 ay önce
Sanirsam birileri konya il saglik mudurlugu koltuguna gozu dikmis
ORHAN 12 ay önce
BİRİ(A.F.Ö) GÖREVDEN ELÇEKTİRİLİNCE SAYIN KONYA SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATMIŞ GİBİME GELDİ. SALTANAT BİTTİ BEYLER.YALAKLIĞIN SONU YALNIYALAKLIK. AMA HERKES İYİ BİLMELİKİ KONYA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ LİYAKATLİ EMİN ELLERDE BİRDE HABERDE ADI GECEN DESTEK HİZ(G.A) LA NE ALAKASI VAR A.F.Ö LİNÇ KAMPANYASI MI.
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?