PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kulisler, Kabinede 2 Bakanın Değişeceğini Söylüyor

Uzun zamandır kabine revizyonu ile ilgili yapılacağı iddia edilen değişikliklere bir yenisi eklenerek Hazine Ve Maliye Bakanı ile bir bakanın yerine iki yeni ismin atanacağı iddia edildi.

Gündem 13.06.2022, 02:16 13.06.2022, 10:44 Cansu Polat
Kulisler, Kabinede 2 Bakanın Değişeceğini Söylüyor

Medyatava sitesinde yer alan özel habere göre Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez‘in yerlerine iki yeni isim atanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kabine değişikilğiyle ilgili çok önemli açıklamalar yapmış ve "Kabinede bir değişiklik yaptık. Bekir Bozdağ’ı Adalet Bakanlığı’na getirdik. Bekir Bey’in gelmesi çok isabetli oldu. Onun yerine de (Anayasa Komisyonu) Yusuf Beyazıt’ı getirdik. İhtiyaç olduğu zaman bu değişiklikleri yapacağız. Arkadaşlar bu değişikliklerden başka anlam çıkarmasın. Arkadaşlar bu değişikliklerden rahatsız olmasın” demişti.

Erdoğan, Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı konuşmada da bakan değişikliğini bayrak yarışı olarak tanımlamış ve "Bundan sonra da elbette gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz” demişti.

İKİ BAKAN DEĞİŞİYOR

İşte bununla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı ve Medyatava'nın özel haberine göre çok yakında iki isim ile bakanlık yolları ayrılacak. Medyatava'nın Ankara kulislerinden aldığı bilgiye göre ise kabinede revizyon devam edecek.

Gelen bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iki atama yapılacak.

Kulis bilgilerine göre Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Hazine ve Maliye Bakanı oluyor. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oluyor.

Kabinede değişiklik kararının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

MUSTAFA YILMAZ KİMDİR?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 1966 yılında Gaziantep Nizip'te doğdu. Nizip'teki ortaöğreniminin ardından 1984-1988 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimini tamamladı. 1989 yılında İstanbul'da serbest avukatlığa başladı. 1993-2004 yılları arasında enerji sektöründe avukat olarak çalıştı.

Bu dönemde bazı sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katkıda bulundu. Mustafa Yılmaz, 21 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Kurul Üyeliğine atandı. 28 Ocak 2010 tarihinde EPDK İkinci Başkanı olarak görevlendirildi.

20 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak atanan Yılmaz, görev süresinin bitimini müteakiben 1 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla da EPDK Başkanı olarak ikinci kez getirildi.

4 yıllık görev süresinin dolmasının ardından Mustafa Yılmaz; 3 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla ve 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 5'inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7'nci maddeleri gereğince üçüncü kez EPDK Başkanlığı görevine atandı.

Mustafa Yılmaz'ın başkanlığı döneminde, EPDK'nın uluslararası platformda etkinliğinin artırılmasına yönelik olarak başlatılan çalışmalar daha da artırılmıştır. Bu dönemde, EPDK'nin ev sahipliği ve başkanlığında 6.Dünya Enerji Düzenleme Forumu İstanbul'da toplanmış ve EPDK, üyesi bulunduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği ERRA ve Akdeniz Enerji Düzenleyicileri Birliği MEDREG'in aktif bir üyesi haline gelmiştir Yılmaz, aynı zamanda ERRA Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir. İngilizce bilen Yılmaz, evli ve üç çocuk babasıdır.

OSMAN ARSLAN KİMDİR?

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arslan 1971 yılında Ankara’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Arslan, 1995 yılında Ziraat Bankası’nda göreve başladı.

1998-2004 yılları arasında çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2004-2012 yılları arasında Türkiye Halk Bankası AŞ’de sırasıyla Bölüm Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Arap Türk Bankası’nda Genel Müdürlük görevlerinde bulundu.

Mart 2012 tarihinden itibaren Finansal Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ocak 2013 tarihinden itibaren Uluslararası Bankacılık ve Ortaklıklar Genel Müdür Yardımcısı, Ağustos 2014 tarihinden itibaren de Bilgi Teknolojileri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak Ziraat Bankası’ndaki görevlerine devam etti. Şubat 2015- Haziran 2017 arasında Ziraat Katılım Bankası AŞ’de Kurucu Genel Müdürlük görevini yürüten Osman Arslan, 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren Türkiye Halk Bankası AŞ’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: Yeniçağ

Yorumlar (6)
Süha Duraşker 2 ay önce
Site iddia ettiğin hiç bir bakan değişmedi.
Serdar 2 ay önce
Artık sıktı şu bakan değişecek haberi her bakan birgün değişecek ama ne zaman bize ne bundan önemli olan parti politikası bakanların önemli bir fark oluşturacağı yok
SAĞLIKÇILAR 2 ay önce
HABİRE KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ. SONUCUNDA İSE İYİ BİR ŞEY ÇIKMIYOR. HEPSİ ÇÖP TÜM YENİLİK DİYE SERVİS EDİLENLER. DİŞE DOKUNUR HİÇ BİR ŞEY YOK SAĞLIKÇIYA. BUNCA ADAM BİR SEYYANEN YAPAMADI. SAĞLIKÇININ SIRTINDAN KAZANIP YİYORLAR
Karabük 2 ay önce
Yhs sağlık bakanı dört yıldır ölüm haberi vermekten başka işe yaramıyor
Az kaldı... 2 ay önce
Bir yıl sonra hükümet değişecek.
eeeeeeeeeeeeeeee 2 ay önce
ne yapalım yani...bize ne..ali gider veli gelir..bize faydası ne bunların..
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?