Kravat Zorunluluğu Bugün Başladı!

Hala geçerliliğini koruyan 2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesine istinaden kamuda çalışan memurların kravat takma zorunluluğu bugün itibariyle yeniden başladı.

Kravat Zorunluluğu Bugün Başladı!

Kravat takma zorunluluğunun güncel yasal dayanağı olan 2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesinde; 

TIKLAYIN

15 Mayıs-15 Eylül tarihleri arasında idari makam odalarına memurların giriş çıkışlarını da kapsamakla beraber bu tarihler arasında 1.Bölgelerin iklimi ve çalışma ortamları dikkate alınması koşuluyla kravat takma zorunluluğu kaldırıldı. Bugün yani 16 Eylül 2019 Pazartesiden itibaren memurlar arasında kravat takma zorunluluğu olarak bilinen ama sadece kravatları kapsamayan ceket giyme zorunluluğunu da barındıran hüküm bulunmaktadır. Memurlar anılan tarihler arasında yani 4 ay boyunca ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu taşımıyorlardır. Genelgenin sağladığı yaz aylarında ki bu kolaylık 16 Eylül 2019 bugün itibariyle sona erdi.

SAKAL BIRAKARAK İŞE GİDENDE VAR

Ancak son yıllarda başta yetki konfederasyon Memur-Sen olmak üzere bir kaç sendika memurlar için kılık kıyafet serbestisi isteyerek, yönetim kurullarınca aldıkları karar doğrultusunda üyelerine kılık kıyafet eylemi kapsamında bu zorunluluğa uymamalarını önerirken, bir çok memur artık kurumlarına sakal, küpe vb. şekilde gitmektedir.  Bu şekilde kılık kıyafet yönetmeliğinde istenen ölçütlerde işe gitmeyen bir çok memura azınlıkta da kalsa idareler disiplin cezası uygulamış olsalarda, verilen disiplin cezalarını yargıya taşıyan memurlara, yargı iptal kararı vermektedir. Yargının verdiği disiplin cezası iptal kararında, memurun bağlı olduğu sendikanın aldığı kararı uyguladığı gerekçesi altında iptal vermektedir. 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 09:31

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ragıp
Ragıp - 9 ay Önce

Taktık bugün zaten

SIRADAKİ HABER