Koronavirüs Bulaşan Dilek Hemşire İçin Bakanlık Harekete Geçti!

Corona Virüs bulaşan ve yoğun bakıma alınırken, bebeğini sezaryenle dünyaya getiren 30 yaşında hemşire Dilek Akçabelen, immün plazma tedavisine cevap vermedi. İyileşmesi için akciğer nakli olması gerektiği belirtildi.

Koronavirüs Bulaşan Dilek Hemşire İçin Bakanlık Harekete Geçti!

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yaparken korona testleri pozitif çıkan 30 yaşındaki hamile hemşire Dilek Çetin Akçabelen, tedaviye alınmış bir erkek bebek dünyaya getirmişti. 7.5 aylıkken sezaryenle anne karnından alınan bebeğe Tunç adı verilmişti. Annesinin tedavisinin devam ettiği Florya Medicalpark Hastanesi'nde kuvöze alınan Tunç bebek günden güne gelişirken, sağlığının da iyi olduğu öğrenildi.

TIKLAYIN

Bu süreçte korona hastalığını yenip 14 günlük süreyi de atlatan bir bağışçıdan alınan kanla Dilek hemşire için immün plazma tedavisine de başlandı. 35 gündür yoğun bakımda, entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen’in eşi Tansu Akçabelen, annesi-babası, kardeşi Mertcan Çetin, yakınları ve tüm arkadaşları her gün bin bir umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor. Hatta bir de videoklip hazırlayan Dilek hemşirenin yakınları bu beklentilerini dile getirdi.

Beklenti sürerken doktorlar, Dilek Akçabelen’in akciğerlerinin iflas ettiğini, bu nedenle akciğer nakli yapılması gerektiğini söyledi. Dünyaya getirdiği bebeğini bile kucağına alamayan hemşirenin eşi Tansu Akçabelen, nakil konusunda yardımcı olunması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yardım istedi, şunları söyledi:
“Eşim hamile olmasına karşın görev yaptı ve virüs kaptı. Bebeğimizi göremedi, sevemedi. 35 gündür komada ama şimdi akciğer nakli gerektiği söylendi. Sağlık Bakanımız lütfen bize yardım etsin. Nakilin yapılması, donör bulunması için yardım istiyoruz.”
Ayrıca sosyal medyada da hemşire Dilek’e akciğer nakli yapılması konusunda bakanlığın yardımcı olması için kampanya başlatıldı.

Bu çağrıya Sağlık Bakanlığından yanıt geldi.Bakan Fahrettin Koca'nın talimatı sonrası Bakanlık yetkilileri aileye ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 21:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazık
Yazık - 2 hafta Önce

Yazık günah hamile hamile çalıştırmışlar kadıncağızı, şimdi o bebek annesiz kalırsa bunun hesabını kim verecek. Allah şifa versin inşAllah aramıza döner bir an önce

Hemsire
Hemsire - 2 hafta Önce

Cumhurbaskanligi genelgesi olduğu halde hamile ve kronik hastalar.idari izinli sayilmisti.burda çok büyük ihmal var.sorumlular bulunup hesap sorulmalı.

Ismail
Ismail - 2 hafta Önce

Çok yazık ! O kadar hemşire varken o hemşireyi ,hamile şekil o riskli birimde çalıştıranlar bunun hesabını nasıl ödeyecekler...Hamile sağlık personeline izin vermeyen sağlık bakanlığı hesabını nasıl ödeyecek...Allah onları bildiği gibi yapsın...

Mahsum hemşire
Mahsum hemşire - 2 hafta Önce

Malesef ölüm riskim var felç tehlikem var araca dahi binmem yasak en ufak birseyde ömür boyu yatalak kalma tehlikem var,aracla 18 saat en uzak bölgeye ısrarla filyasyona gönderildim..rapoeum var 1 buçuk yıl ücretsiz izin alıp tedavi görmüştüm ,filyasyon felç riskimi tekrar tetikledi ama hekimden oluşan bir yapı ve zorla inadına en uzak yere filyasyona verildim ve devam..ölümün kıyısına geldim ellerim uyuşük keçe gibi tutmuyor .hakkımı helal etmiyorum mobing dayatma

Ayşegül
Ayşegül - 2 hafta Önce

Yazıklar olsun,lanet olsun, nasıl hamile hemşireyi çalıştırmaya devam ederler..yuh....çalışmasına izin verenlerin vicdanları rahat mı acaba!?

Abc
Abc - 2 hafta Önce

Bu pandemi sürecinde hasta gormeyen hemşireler var....

Muhammet cansever
Muhammet cansever - 1 hafta Önce

Allah şifa verir inşAllah ben hazırım uyarsa dilek kardesimiz icin05318232732numaram

SIRADAKİ HABER