Korona Hastası, Doktor Seda Kenanoğlu'na Saldırdı!

Artvin'de Hopa Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Seda Kenanoğlu’nun koronavirüs testi pozitif çıkan bir genç tarafından darp edilmesi Zonguldak’ta görev yapan sağlık çalışanlarının da tepkisine neden oldu.

Gündem 25.09.2020, 14:58 25.09.2020, 15:02 Güler Sağlam
Korona Hastası, Doktor Seda Kenanoğlu'na Saldırdı!

Yaşanılan olayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Dr. Seda Kenanoğlu’na çok kısa süre içerisinde binlerce destek mesajı geldi.

Edinilen bilgilere göre Dr. Seda Kenanoğlu’nun şikâyetinin ardından başlatılan soruşturma dosyasındaki ifadelere göre, COVID-19 nedeniyle evinde karantinada olan Kibarcan Çakmak (22) 112’yi arayarak rahatsızlandığını söyledi. 112 servisi de ambulansla gelerek Çakmak’ı Hopa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Mide bulantısı şikâyeti olan Çakmak, Dr. Seda Kenanoğlu tarafından muayene edildi. Ancak alkollü olduğu gözlenen Çakmak, doktorun kendisiyle ‘yeterince ilgilenmediğini’ iddia ederek tartışmaya başladı.

TIKLAYIN

“Bana bakmak zorundasın” diyerek üzerine yürüyen Çakmak’ı, Dr. Kenanoğlu pozitif vaka olmasından dolayı “Bana yaklaşma” diyerek uyardı. Ancak doktorun kollarından tutarak sarsmaya devam eden Çakmak’a odaya giren diğer hekim müdahale etmeye çalıştı. Çıkan arbedede Dr. Kenanoğlu’nun yanı sıra diğer doktor ve bir hemşire de şiddete maruz kaldı.
Şiddete maruz kalan doktorun sosyal medyadaki mesajları şöyle: 

“Dün gece nöbetim sırasında 112 tarafından getirilen alkollü bir COVID+ hastanın şiddet, hakaret ve tehditlerine maruz kaldım. Kollarım ne yazık ki bu halde. Benimle başka bir hekim arkadaşım ve hemşiremiz de darp edildi. Olay sonrasında hasta yakını sözde özür dilemek için doktor odamıza izinsiz bir şekilde girdi. Önce küfretti, arkasından da ‘Siz doktorsunuz işiniz bunlarla uğraşmak, abartmayın’ dedi. Sağlık çalışanlarına şiddet nasıl da normalleşmiş!

Doktor arkadaşım tam korumasız riskli teması olduğu için şu an karantinada, kendisine COVID bulaşmış olma ihtimali var. Bense bugün yine hastanede nöbetçiyim, sağlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Bazıları bu özveriyi görmüyor, yok sayıyor, zorundayız sanıyor. Hatırlatmak isterim, değiliz. Hekiminden temizlik görevlisine kadar sağlıkta şiddet yasasını çıkarmayarak birilerinin cesaretlendirdiği had bilmezlerin çıkıntılıklarına katlanmak, alttan almak, hakaretlerini mazur görmek, şiddete uğramak, ölmek, öldürülmek zorunda değiliz.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
E bakan bey işi normallestirirse 4 ay önce
Hasta hasta yakını niye normallestirmesin.isiniz bu abartmayın demiş.savunmasina şiddet yok teşebbüs var dedinmi yirtti
YETER ARTIK 4 ay önce
Hergün her yerden şiddet terörü haberleri durmak bilmiyor. Sağlık personelinin can güvenliği sağlanmalı. Girişlere polis ve x ray kontrolü gelmeli. Tutuklu yargılama olmalı. Sağlık bakanlığının buna dur demesi gerek artık. Kınama vs kimsenin bir işine yaramıyor. Bireysel davaların takipçisi olmak da öyle. Kesin caydırıcı cezalar artık şart. İvedi düzenlenmeli i.
çekirdekten sağlıkçı 4 ay önce
yaşasın adalet yaşasın kalkınma
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?