Konya Sağlık Müdürlüğü Hekim Dışı Personeli Yok mu Sayıyor?

Konya Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçe değerlendirme toplantıları düzenlendiği ancak nedense ilçelerde sadece aile hekimleri çalışıyormuş gibi hareket edilerek diğer sağlık personelleri toplantılara davet edilme gereği duyulmadığı haber merkezimize ulaştı. Konya Sağlık Müdürlüğünün bu uygulaması akıllara ilçelerdeki Aile Sağlığı Çalışanları yok mu sayılıyor sorusunu getirdi.

Gündem 22.10.2019, 10:19 23.11.2019, 11:45 Güler Sağlam
Konya Sağlık Müdürlüğü Hekim Dışı Personeli Yok mu Sayıyor?

Sağlık Müdürlüğünün sitesinde dahi “İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan aile hekimleri de toplantıdan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.” ifadeleri yer alırken, Aile Hekiminin yanında sağlık hizmeti veren ebe, hemşire ve sağlık memurlarına bu imkan neden verilmemektedir? 

Sağlık-Sen Delege Seçimlerini Mahkeme Durdurdu! Mahkeme Kararını Yayınlıyoruz! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Aile Sağlığı Merkezlerinde Aile Hekiminin yanında sağlık hizmeti veren ebe, hemşire ve sağlık memurları varken, ilçe değerlendirme toplantıları kapsamında sadece aile hekimlerinin ASM toplantılarına davet edilmeleri diğer sağlık çalışanlarının yok sayılmalarının nasıl bir idari gerekçe barındırdığı büyük merak uyandırdı. 

AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE SADECE AİLE HEKİMLERİNİN Mİ SORUNLARI VAR?

Ebe, Hemsire, Saglik Memuru gibi unvanlarda görev yapan ASM çalışanlarının Aile Sağlığı Merkezlerine başvuran her hastaya uygulanması istenen tüm tıbbi işlemleri uygularken, bunun yanında yara bakım hizmetleri,  tıbbi alet, malzeme ve cihazların hizmete hazır hale getirilmesi gibi ASM’lerin hayati işlemlerini yaparken Sağlık Müdürlüğünün bu çalışanları yok sayması Sağlık Müdürlüğünün planlamada ciddi problemler yaşadığını gözler önüne serdi.

HEKİM DIŞI PERSONEL YOK MU SAYILIYOR?

İlk yardım ve acil müdahale hizmetlerinde aile hekimine yardımcı olan, poliklinik hizmetlerinde görev alan, laboratuvar tetkikleri için numune alan, numunelerin laboratuvar tarafından teslim alınmasını sağlayan, aile hekimi ile birlikte mobil sağlık hizmetlerine katılan,aile hekimine kayıtlı vatandaşlara sağlık eğitimi veren, koruyucu hizmetlerin verilmesinde katkı sunan, ana-çocuk sağlığı ve aile planlaması hizmetlerini veren, hizmetiçi eğitimlere katılan, birinci basamak sağlik hizmetinin yürütülmesinin olmazsa olmazı Aile Sağlığı çalışanları düzenlenen değerlendirme toplantılarına neden çağrılmamıştır?

Yorumlar (6)
Konyalı sağlık çalışanı 1 yıl önce
Konya hekim dışı sağlık personeli için tam bir bataklık. Mobbingin sonunu gören daha olmadı. Tüm idareci ve yöneticiler sendikacı. Hak ve hukukun yerini hekimlerin kanunlari almış. (Tüm hekimleri kast etmiyorum) Hekim dışı sağlık çalışanları sindirilmiş. Konyada o kadar çok intiharı düşünen sağlık çalışanı var ki...
KNDR 1 yıl önce
ÖNCELİKLİ OLARAK SÖZ MECLİSTEN DIŞARI ARKADAŞLAR .DR DENİNCE ÇOĞU ARKADAŞIMIZDA BİR HAYRANLIK YAĞCILIK SANKİ ÜSTÜN BİR VARLIK GİBİ BAKIP ONA GÖRE DAVRANMAK VS.DURUMLARI BİZZAT BİZLER YARATIYORUZ. BAKIYORUM KENDİ DENGİNDE VE ALT PERSONELE OLMADIK HAKERET VB ŞEYLER AMA DR Yİ GÖRÜNCE BİR AN SÜRAT ŞEKLİ GÜLÜCÜK ŞACMAKTAN NEREDEYSE FELÇ OLACAK.NEREYSE DİŞLERİNDE DİŞ TAŞLARINI GÖRECEK ŞEKİLDE YAPMACIK GÜLÜŞLER
sağlıkçı 1 yıl önce
bu heryerde aynı sanki sağlıkda sadece doktor var doktor dışında personel yokmuş gibi davranılıyor sağlık bakanlığıda dahil bu duruma
Hasan Mert Ölmez 1 yıl önce
Böylesine saçma sapan bir haberi sitenizde nasıl yayınladınız anlayabilmek mümkün değil ? Bir, İl Sağlık Müdürünün temizlik görevlileri dahil tüm çalışanlarla toplantılar düzenleyip konuştuğuna bizler ilk defa şahit oluyoruz ve bu durumdan çok memnunuz. Eminim ki aile sağlığı elemanları ile de toplantı düzenlenip dertleri dinlenecektir. Ama her şey sırayla olmak zorunda, Konya da 17 bin sağlık çalışanı var ve toplantıların devam ettiğini il sağlık müdürlüğünün resmi sitesinden takip etmekte çok zor değilken ( zaten sizlerin siteyi takip ettiğiniz de belli ) Amacınız üzüm yemek mi yoksa sadece karalama yaparak bir yerlere yaranmak mı ? Lütfen dürüst olun... ( Zaten dürüstlüğünüz, bu yorumun yayınlanıp yayınlanmayacağı ile de bana fikir verecek )
Konyada sağlıkçı 1 yıl önce
Başkanlar için olumlu söyleyemem ama by haberle il sağlık müdürümüze büyük haksızlık yapılmış, haberi yayınlamadan önce biraz araştırsaydınız keşke
konya numune yogun bakım hemşiresi 7 gün önce
yöneticileri çiftlik zaten işlerine gelen soruşturma kendi elemanlarına özel görevlendirmeler garip insanlar
ömer faruk üste de arabasını satıyor tabii cep doldu üstünü almak lazım
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?