Koltuğunu korumak isteyenlerle koltuğa oturmak isteyenlerin mücadelesi!

15 Temmuz gecesi yaklaşırken, sözleşmeli yöneticilerin görevine devam edip etmeyeceği veya yeni sözleşme sürecinin ne zaman başlayacağı tüm belirsizliğini korurken, 14 Ağustos tarihine ertelenen İl Sağlık Müdürleri sözleşmelerinin ardından hastanelerde ve Sağlık Müdürlüklerinde bulunan başkanlık koltuğuna oturma ve kalkmama mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor.

Gündem 16.06.2020, 17:39
Koltuğunu korumak isteyenlerle koltuğa oturmak isteyenlerin mücadelesi!

"YENİ NORMAL" sürecinin Cumhurbaşkanlığınca başlatılmasıyla beraber hastanelerde hasta kabul işlemin yeniden başlaması ile ertelenen hesaplar, yeni filizlenen umutlar yeşermeye devam ediyor. 

Sağlık camiasında koltuk sevdasında olanlar, mevcut koltuğunu korumak isteyenler başta olmak üzere birçok kesimin gündemi yeni sözleşmeler. Bu uğurda Ankara’nın yolunu tutanlar hiçte azımsanmayacak sayıda. Gecenin kör vaktine bile olsa randevu peşinde koşanlar, referans olabileceğini düşündüğü insanlar ile aynı kareye girmeye çabaları, ağırlığının olduğunu düşündüğü kesimlere yanaşmalar da cabası.

TIKLAYIN

Talepler bu yönde olunca Sağlık Bakanı başta olmak üzere söz sahibi olanların tavrı, yaklaşımları ve uygulamaları merak konusu oldu.

Kulislerden yansıyanlara göre ise şehir hastanelerinin bulunduğu illerde diğer illere göre daha fazla hareket olacağı yönünde.

Önümüzdeki günler birçok gelişmeye gebe gibi görünüyor. Süreci hep birlikte takip edeceğiz, edindiğimiz bilgileri de sizinle paylamaya devam edeceğiz.

Yorumlar (2)
33 5 ay önce
Mersin İl müdürü ve yönetim değişsin artık yeter
Güner 5 ay önce
Iğdır Caner Tazegün ve Ekibi çok kötü bir yonetim sergilediler alındılarda kurtulsa bu sağlık
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?