PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Koltuğu Kaybetmekten Korkan İdareciler, Sorunları İletmede Sessiz mi Kalıyor?

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli idarecilik sistemine geçmesinin ardından yaşanan sorunlara ilişkin idarecilerin adım atmadığı, özellikle üst makamlara sorunları taşımadığı bunun altında ise kişilerin oturdukları koltuğu kaybetme korkusunun yer aldığı söyleniyor.

Gündem 19.04.2022, 01:57 Cansu Polat
Koltuğu Kaybetmekten Korkan İdareciler, Sorunları İletmede Sessiz mi Kalıyor?

Özellikle hastanelerde personel yetersizliğinden de kaynaklı günaşırı nöbetlerle çalıştırılan sağlık personelleri, sorunların çözümü noktasında idarecilerden gereken desteği bulamadığı ifade ediyor.

İddialara göre çoğu hastanede sorunlara çözüm üretilemediğinden dolayı bir çok noktada tıkanıklık yaşanırken sözleşme ile koltukta oturan idarecilerin üst makamlardan çekinmelerinden dolayı yaşanan sıkıntıları dile getirmedikleri iddia edildi.

Bu sorunun son örneği ise Kocaeli halk gazetesinde yer alan iddialara göre 112 birimine aylardır Başekim Yardımcısının atanmaması gösterildi. Tek Başhekimle bir çok sorunun yaşandığı yazılan haberde, aylardır Başekim Yardımcısı atamasının yapılmaması ile neyin amaçlandığı sorgulandı.

Haber detaylarında ise; çevre illerde 112 Başhekim yardımcıları olmasına rağmen nüfusu 2 milyonu aşan Kocaeli’de tek bir idareci ile 112 sisteminin nasıl hizmet verdiği kamuoyunun takdirine sunuldu.

Yorumlar (11)
SAĞLIKÇI 3 ay önce
Yeni tip idareciler de liyakat olmadığı için sorun varmı yok mu ne normal ne değil onun bile farkında değiller, olsalar bile aynen koltuk gidecek diye aşağıdan yukarıya halı altına süpürmeye devam, işte sağlığın geldiği durum ortada, liyakat yerine sadakat tercih edilince olacak olan bu
yalan dünya 3 ay önce
idareciler sessiz
sendikacılar sessiz
öetki dünyada haksızlık karşısında susanda cezalandılıacak
BERDANGA 3 ay önce
sözleşmeli İdarecilikle anca bu kadar fazlasını bekleyemezsiniz çünkü mantığı bu zaten . Ben ne dersem o itiraz etme mantığı.
sağlıkçı 3 ay önce
Hep aynı makam sahipleri yukarıya şirin görünmek için HERŞEY ÇOK GÜZEL ,ÇOK GÜZEL PEK GÜZEL diyor
Sağlık personeli 3 ay önce
Liyakatsiz insan başa getirilirse enjektör adı bilmeyen gaz a goz diyen olursa olacağı bu yap sınavını getir şartlarını bak o zaman müdür iş yaptırıyormu yaptıramıyormu.
tuğra 3 ay önce
Gülhane sağlık bakım bazı olayları bildiği halde işlem yapmıyor. Neden ?
teknik 3 ay önce
idareci sorunu tanıyıp, tanımlayabilmesi için yönettiği süreci iyi bilmesi gerekir. işi en iyi bilen işi yapandır. birçok idarecilerde bu kabiliyet olmadığı için maalesef altındaki personelin kayığına biniyor bunun farkına bile varamıyor.
SAMSUNLU 3 ay önce
Samsun EAH başına öyle Dört müdür getirdilerki akıllara ziyan. Hele Bir İdari Mali müdür ve Başhemşire var ki sokaktan tutup getirseniz bu kadar olur.
Neredeeen nereye... 3 ay önce
Hadi idareci susuyor da, her şeye müdahil yerel siyaset ne yapıyor? Onlar niye iletmiyor Bakanlığa?? Valileri bu kadar etkisiz hale getirmeseydik keşke. Onlar eskiden Valiydi.. Tüm bakanlıklarla iletişim halindeydi... Çözüm makamıydı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?