PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Koca'dan Taban Ek Ödeme Katsayıları Açıklaması

Birinci basamak sağlık kurumlarında taban ek ödeme kat sayısının 0,5 olmasının 0,5 ile sınırlandırılacağı anlamını taşımadığını söyleyen Sağlık Bakanı, "Tam aksine temel görevini yapan her sağlık çalışanımız bu katsayıyı 1'e tamamlamış demektir" ifadesini kullandı.

Gündem 26.08.2022, 22:07 27.08.2022, 14:55 Cansu Polat
Koca'dan Taban Ek Ödeme Katsayıları Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, birinci basamak sağlık kuruluşlarında taban ek ödeme kat sayısının 0,5 olarak görünmesinin sonucun 0,5'le sınırlı olduğu anlamına gelmediğini, aksine temel görevini yapan her sağlık çalışanının bu katsayıyı 1'e tamamlamış olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, sağlıkta "Beyaz Reform" çalışmaları kapsamında birinci basamakta ve mikrobiyoloji, biyokimya gibi branşlarda taban ödeme katsayılarına ilişkin paylaşımda bulundu.

Koca, "Birinci basamakta taban ödeme katsayısı düşük tutulmadı mı?" sorusuna ilişkin, "Birinci basamak sağlık kuruluşlarında taban ek ödeme kat sayısının 0,5 olarak görünüyor olması, sonucun 0,5'le sınırlı olduğu anlamına gelmiyor. Tam aksine temel görevini yapan her sağlık çalışanımız bu katsayıyı 1'e tamamlamış demektir. 112'de görevli çalışanlarımız içinse katsayı 1'in de üzerinde." ifadelerini kullandı.

"Mikrobiyoloji, biyokimya gibi branşların taban ödemesinde haksızlık yok mu?" sorusuna da Koca, "Görev yerinin hastane olduğu bütün uzmanlık dalları aynı kategoridedir. Ek Ödeme Yönetmeliği ile yeniden düzenlenen hizmet alanı kadro unvan katsayıları, hastanede görevlendirilen tüm uzmanlar için aynı şekilde uygulanacak." yanıtını verdi.

Yorumlar (13)
Uzm.Dr. 1 ay önce
1.basamakta çalışan personelin taban katsayısı 0.5-1 arası olurken, sorumlularının neden direk 1 oluyor. Sayın Bakanım 1.basamağın sözleşmeli yöneticileri zaten yüksek alıyor. Sorumluların taban ödemesi de direk 1 ile çarpılıyor. Bu durumda hangi yönetici hangi hedefi yükseltmek için çaba göstersin. Bunun akıl ve mantıkla bağdaşan bir tarafı varmı. Bunu önetmeliği yönergeyi yazanlar açıklayabilir mi.
Taklacı bunlar 1 ay önce
Orta-doğu zihniyetli doktor ve bakanlığının hazırlayacağı yönergeye bakarsanız koruyucu sağlık hizmetleri ortadan kalksın ki özel hastanesi olan bakanın hastanesi çalışsın. Üstüne bir de SUT değerlerini arttırın.
Yasemin 1 ay önce
El insaf! en aşağıdaki ile en yukarıdaki arasındaki fark 20 kat.
Nasıl olsa en aşağıdaki size oy veriyor. Hak ediyor mu? Hak ediyor. Allah her şeyden önce akıl versin herkesin fikri var zaten.
Hemsire 1 ay önce
iyi oluyor bence, bize 800tl yi yeterli görenler artık 2bin tl taban alınca ne dediğimizi daha iyi anlarlar
Sağlık camiası 1 ay önce
CAMİADA BİTTİNİZ SEÇİMİ BEKLİYORUZ.
AYNEN AL BENDENDE O KADAR 1 ay önce
KABİNENİN EN ADİL VE KARARLI BAKANI SAYIN FAHRETTİN KOCA BEYE SORMAK İSTERİM.SAĞLIK SEN SİZE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI SINIF ATLATALIM TALEBİYLE GELMİŞ SİZDE BEN SINAVSIZ SINIF ATLATMAM DEMİŞSİNİZ.İYİ GÜZELDE SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI 9 YILDIR MAĞDUR.TAŞERONA BELEŞ KADRO VERDİNİZ,MÜDÜRLERİ HANGİ SINAVA TABİ TUTUP ÖLÇME DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ HİÇ.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI GİTTİ.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ NANAY BU NASIL BİR KABİNE BU NASIL HÜKÜMET ALLAH AŞKINA KIYAMET BİZİM BAŞIMIZDAMI?ONDAN SONRADA KALKIP HAK ,HUKUK,ADALET DİYECEKSİNİZ BİZLERDENDE OY BEKLEYECEKSİNİZ.SİZE OY VERDİĞİM İÇİN ELLERİM KIRILSAYDI SİZE OY VERMESEYDİM.AMA 2023 E AZ KALDI SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Hemşire 1 ay önce
Telaşlamayın ve sadece 2023ü bekleyin çünkü şu an hekime verilen zam hukuka aykırı ve memurlukta kimse bu kadar yüksek kazanması tamamen hukuka aykırı bir düzenlenme 1 yıl sabredin zaden kaldırlacak ve bizim gibi alacaklar onlar da az sabredin
Dansöz 1 ay önce
Dansöz bile bu kadar kiviramazdi.
Hemşire saglık mem 1 ay önce
Taban arttımı algıya bal çalmaya TOKUZ yemiyoruz
Sahipsiz sağlıkçı 1 ay önce
Bir sağlık memuru olarak ak partiye oy vermeyecem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?