PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Koca: Bazı Haksızlıklar Tarih Olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarını ilgilendiren kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunulduğunu bildirdi.

Gündem 17.03.2022, 03:00 17.03.2022, 03:20 Zeynep Elmalı
Koca: Bazı Haksızlıklar Tarih Olacak

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, TBMM’ye sunulan Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne dair bilgi verdi.

Diğer taraftan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adem SÖZÜER "Teklifte,Kamuda çalışan hekimlerin ve diğer sağlık mensuplarının özlük hakları ve çalışma koşullarının güçlendirilmesine ilişkin bir düzenleme yok" açıklamasını yaptı. 

Sağlık camiası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk açıklamanın yapıldığı 14 Mart’tan sonra ikinci büyük gün olduğunu vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

Bakan Koca: “Bugün büyük bir adım atıldı”


Ceza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı: Kanun Teklifinde Sağlıkçıların Özlük ve Çalışma Koşullarının Güçlendirilmesine İlişkin Düzenleme Yok! TIKLAYIN


“Bazı şeyler asla eskisi gibi olmayacak, bazı haksızlıklar tarih olacak. Bugün büyük bir adım atıldı. Yüce Meclisimize teşekkür ederiz. Sağlıkta şiddet suçlarının önlenmesi ve Malpraktis davalarındaki haksızlıkların sona erdirilmesi için Türk Ceza Kanununda, Sağlık Hizmetleri Temel Kanununda değişiklik yapılmasını öngören Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmuş ve Adalet Komisyonuna sevk edilmiştir. Yüce Meclisimiz devrim niteliğindeki bu değişiklikleri gündemine almıştır. Teşekkür ederiz.”

Yorumlar (8)
dr 2 ay önce
Sekreter 10-12 bin lira maaş alıyor nöbetle, dönerle. Bence herkes Sekreter olsun.
sm 2 ay önce
ne tarih olması sayın bakan sınavsız torpille işe alına işçiler sağlık personelinden daha çok maaş alıyor bunun vebali günahı size yeter
yani ne anlayalım 2 ay önce
seyyanen alacak mıyız derdimiz geçinebilmek
Mesut 2 ay önce
Para için yaşayanları bu millet unutmayacak
Drabaküs 2 ay önce
Sen bedava mi çalışıyorsun dallama bu yazdıklarını başka çalışanlar için de yazsana ben para için çalışıyorum muhtarlar bile zamdan sonra para almak için aday olurken ben bedava mi çalışacam bu millet unutmayacakmış hadi len ordan...
Sağlıkçı 2 ay önce
Troll sen yine mi ortaya çıktın bı git be
sağlıkçılar 2 ay önce
Editör: Aynı yorumu kopyala yapıştır ile birden fazla haberin altına yaptığınız için yorumunuz silinmiştir.
sağlıkçılar 2 ay önce
Editör: Aynı yorumu kopyala yapıştır ile birden fazla haberin altına yaptığınız için yorumunuz silinmiştir.
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?