Kızıyla Fotoğrafı Duygulandıran Doktora Maaş Şoku: Covid Tedavisi Gördüğü Sürenin Ücretini Maaşından Kestiler!

Aile Hekimi olarak Şanlıurfa'da görev yapan Abdurrahman Öz'ün sosyal medyada kızıyla birlikte paylaştığı fotoğrafı beğeni yağmuruna tutulmuştu. İyileşerek görevine başlayan doktor Öz'e maaş şoku yaşattılar.

Gündem 18.08.2020, 15:53 18.08.2020, 16:09 Güler Sağlam
Kızıyla Fotoğrafı Duygulandıran Doktora Maaş Şoku: Covid Tedavisi Gördüğü Sürenin Ücretini Maaşından Kestiler!

Aile hekimi olarak görev yapan Doktor Abdurrahman Öz'e hastalarından birinden koronavirüs bulaştı. Koronavirüs testi pozitif çıkan Doktor Öz, evde kendini izoleetmiş, karantinaya girmişti. Hastalığı süresince kızıyla temas kuramayan Doktor, Öz sosyal medyadan kızıyla birlikte kapı eşiğinden bakıştığı fotoğrafını paylaşmasıyla gündem olmuştu.

TIKLAYIN

Doktor Abdurrahman Öz, koronavirüs hastalığını yenerek tekrardan işine döndü. Aile hekimlerinin koronavirüs hastalığına yakalansa dahi, işe gitmediği günler maaşlarından kesiliyordu. Doktor Öz'ünde maaşı işe gitmediği için sadece 10 gün yatırıldı.

"YAZIK ÇOK YAZIK"

Konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulunan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık; "Bir hastasından kaptığı Covid-19 nedeniyle elbette karantinaya girdi, kızıyla çekilen bu fotoğrafı hepimizi etkiledi ve şükürler olsun sağlığına kavuştu, iş başı yaptı; ama baktı ki maaşı sadece 10 günlük yatırılmış. Şimdi sormak lazım: Alkış yetiyor mu hakikaten? Dr. Abdurrahman ÖZ... Ona canımızı emanet ediyoruz ama maalesef canımızı emanet ettiğimiz insana devlet olarak sahip çıkmıyoruz, hastalığı nedeniyle işe gidemediği günleri maaşından kesiyoruz. Ne diyeyim: Doktoruna dahi sahip çıkamayan ülkemizi kıskanıyorlar. Yazık, çok yazık" ifadelerine yer vererek tepki gösterdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Saglik 6 ay önce
Tek kelimeyle yazıklar olsun o kadar tatil yapan öğretmene maaş var covide yakalanan dr a yok başkaları bize özeniyor evet gerçektende öyle...
sağlıksız sağlıkçı 6 ay önce
öğretmen olsa yatarak ek dersini alırdı bukadar okumaz risk almazdı.sahi öğretmenler nerdeler ohh derslerde eba dan verilir yatışa devam ek dersler yatar ohhh misss sağlık çalışanı ölsün kimin umurunda.merak etmeyin seçim zamanı bu insanlar sizi hatırlayacak
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?