Kiralar 5 Bin Lirayı Bulunca Sağlıkçılar Çeşme'den Kaçıyor! Lojman Var Ama Depreme Dayanıksız!

Ortalama 5 bin lirayı bulan ev kiraları nedeniyle Çeşme'de görev yapan sağlık çalışanları başka ilçelere nakillerini istiyor. Öte yandan Sağlıkçılar, depreme dayanıksız lojmanların bir an önce yıkılıp yenisinin yapılmasını bekliyor.

Gündem 11.11.2021, 09:47 11.11.2021, 23:13 Zeynep Elmalı
Kiralar 5 Bin Lirayı Bulunca Sağlıkçılar Çeşme'den Kaçıyor! Lojman Var Ama Depreme Dayanıksız!

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

İzmir’in Çeşme ilçesinde kira fiyatlarının yüksek olması, kalacak uygun fiyatlı yer bulamayan sağlık çalışanlarının başka ilçelere nakil istemesine neden oluyor. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Çeşme’de en düşük kiranın 5 bin lira civarında olduğunu söylerken, sağlık çalışanları ise depreme dayanıksız olduğu için 5 yıldır atıl durumda kalan lojmanların bir an önce yıkılıp yenisinin yapılmasını istiyor.

Sağlık çalışanları Çeşme merkez ve Alaçatı Mahallesi'ndeki 8 dairelik lojmanın yaklaşık 5 yıl evvel ‘depreme dayanıksız’ olduğu gerekçesiyle boşaltıldığını söyleyerek, “Uzun süre atıl kalan lojmanların yıkım ihalesi yeni tamamlandı ve önümüzdeki günlerde lojmanların yıkılması bekleniyor” iddiasında bulundu. Var olan lojmanların depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılması ve başka bir lojmanın da olmaması nedeniyle Çeşme’deki uçuk kira fiyatlarıyla karşı karşıya bırakılan sağlık çalışanları, kalacak yer sorununun çözülmesini istedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
mm 3 hafta önce
1789: ekmek yoksa pasta yiyin!
2021: Daire yoksa çadırda yaşayın!
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?