Kılıçdaroğlu: Sağlık Bakanı Sınavların Erken Alınmasına İtiraz Etmiştir!

Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz sınav tarihlerini erkene aldılar. Bütün öğrenciler, aileler kendini buna göre ayarladı. Turizm Bakanı çıktı “Oteller boş kalacak” dedi. Ne oldu sınav erkene alındı. Sağlık Bakanı buna itiraz etmiştir diye düşünüyorum. Vatandaşın sağlığını değil parayı seçtiler. " dedi.

Gündem 11.05.2020, 12:09
Kılıçdaroğlu: Sağlık Bakanı Sınavların Erken Alınmasına İtiraz Etmiştir!

"SAĞLIK BAKANI SINAVLARIN ERKEN ALINMASINA İTİRAZ ETMİŞTİR"

Biliyorsunuz sınav tarihlerini erkene aldılar. Bütün öğrenciler, aileler kendini buna göre ayarladı. Turizm Bakanı çıktı “Oteller boş kalacak” dedi. Ne oldu sınav erkene alındı. Sağlık Bakanı buna itiraz etmiştir diye düşünüyorum. Vatandaşın sağlığını değil parayı seçtiler.

Maçlar olsun mu olmasın mı? Ben doktor değilim ama bunun bulaşabileceğini biliyorum. Bilim Kurulu varsa bunun aldığı kararlara uyulması lazım.

Sahra hastanesi ne zaman gündeme geldi? Bizim Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız dile getirdikten sonra geldi. Kendisi sahra hastanesi için bir şeyler yapıldığını söyledi. Sonra baktık ki bu sahra hastanesi değil. İhalesiz birilerine verildi. Aktarılan kaynak açıklanmadı. Birilerine aktarıldı yani. O Atatürk Havalimanı’nın camisi var, morgu var. Pandemi için çok rahat kullanılabilirdi. Açıklama yapıyor Beyefendi, biz burada dışarıdan gelen hastalarımızı tedavi edeceğiz. Yapılan tamamen boşu boşuna israf örneği.

Türkiye’de sağlık hizmetleri çok iyi bir durumda ama oraya sırf Zeydan Karalar’a nispet olsun diye bir şeyler yapıyorlar.

"BİLİM KURULU'NUN ALDIĞI KARARLARI SADECE ERDOĞAN VE BAKAN BİLİYOR"

Bilim Kurulu’nun aldığı kararlara hepimizin uyması lazım. Burada bir yanlışımız var; Bilim Kurulu’nun sözcü seçmesi lazım ve açıklamaları bu ismin yapması lazım. Orada bir karar alıyor ama bunu Sayın Erdoğan ve Bakan biliyor. Bunu biz bilmiyoruz. Alınan kararlara uyulmadığına ilişkin bilgiler geliyor. Siz AVM’leri neden açıyorsunuz. Hekimler arasında görüş ayrılığı var. Çıkar bilim kurulu üyesi açıklama yapar, bir fatura çıkacaksa buna çıkar.

"MHP VATAN TOPRAĞINI TERK EDENLERE DESTEK VERİYOR"

TIKLAYIN

MHP’nin içinde ne oluyor ben ona girmek istemem. Bütün siyasi partilere saygım vardır. Her siyasi partinin hedefi iktidar olmaktır. Dolayısıyla “Şimdi üç hilalin zamanı geldi” ne demektir bu sandığı göstermek demektir. Sonra ne oldu bu değiştirildi. Berat Albayrak’a destek verildi. Saray soytarılarının bir numaralı adamı Sayın Erdoğan’dan sonra. Bu memlekette ne yapıldıysa Cumhur İttifakının diğer aktörü de yapmıştır, bunlara destek vermiştir.

Süleyman Şah Türbesinin bulunduğu toprak bizim toprağımızdı. Oradaki bayrağımızı indirdiler, toprağımızı düşmana terk ettiler ve MHP buna destek verdi. Vatan toprağını terk edenlere destek verenlere ne denir? Beni en çok bu üzüyor.

"MİLLET İTTİFAKI İLE BİRLİKTE PARLAMENTER SİSTEMİ GETİRECEĞİZ"

Demokrasiyi getireceğiz bu ülkeye. Bizim ordumuz yok, milletimiz var. Halka gideceğiz. Darbelerin bize getirdiği büyük sıkıntıları biliyor. CHP’nin mal varlıklarına el konduğunu biliyoruz. Ülkeyi yönetemiyorlar, vatandaş perişan vaziyette, milyonlarca insanlarımız evlerinde kaldı. Bütün bunlara evet diyorum, salgın hastalıktan korunmak için. Sonuç olarak sıkışan bir yönetim var, saray sosyeteleri keyfine bakıyor. Badem sütü ile beslenmeler vardı. O saray yine aynı devam ediyor. Ben fakir fukara ile ilgiliyim.

Darbe önleyeceklerse, darbe bekliyorsa ordunun başında kim var gitsinler Hulusi Akar’ı alsın yerine başka birini atasın. Millet İttifakı ile birlikte bu ülkeye demokratik parlamenter sistemi getireceğiz. Bütün İslam devletleri arasında Türkiye bir yıldız gibi parlayacak.

"ERDOĞAN HALKIN İRADESİNE GÜVENMİYOR"

Erdoğan’ın siyasetten anladığı konusunda benim ciddi endişelerim var. Kendi iktidarını sürekli kılmak için önündeki tüm engelleri kaldırmak olarak görüyor siyaseti. Biz halkın iradesine saygı gösterdik. Erdoğan Saraya çekildiğinden beri halkın iradesine güvenmiyor. Seçim tekrarlanacak diyen destek veren Yargıtay Başkanı oldu. Desteği verdi karşılığını aldı. Yargıda adaletli insanlar olacak. Bizim partimiz yarın erken seçim olacakmış gibi çalışıyoruz.

CHP eskiden eleştirirdi, çözümü dillendirmezdi. Biz şimdi çözüm yollarını da anlatıyoruz. Sayın Bahçeli, “Ben Cumhur ittifakına destek vermiyorum” ona göre gerekirse bir erken seçim olsun diyebilir.

"ERDOĞAN S-400'LERİ AKTİF EDEMEYECEK"

S 400 konusunda Rus medyasının haber yaptığı olayı sizin yazınızda okudum ama buna gelen bir cevap yok. Lisans işi neden yapılmadı, neden bu füzeler aktif edilemedi? Covid-19 yüzünden mi? Yok böyle bir şey. Samimi düşüncem şu o kadar çok sıkıştılar ki, paraya ihtiyaçları var. Amerika’ya gidecekler el etek öpecekler. Onlar ne diyecek; “S400’leri ambara kaldırıyor musun?” Erdoğan bunları aktif edemeyecek. S400 ambara kaldırılacak.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?