Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Koca'ya: Erdoğan Doktor Değil ki, Ne Talimatı Veriyor Size?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı doktor değil ki, Bilim Kurulu, siz doktorsunuz. Erdoğan ne talimatı veriyor size? Sayılar gerçeği yansıtmıyor, bunu bu topraklarda yaşayan herkes biliyor" dedi.

Gündem 08.09.2020, 13:10 08.09.2020, 13:18 Güler Sağlam
Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Koca'ya: Erdoğan Doktor Değil ki, Ne Talimatı Veriyor Size?

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluParti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'deki etkilerine değinen Kılıçdaroğlu, "Resmi rakamlara göre hayatını kaybeden kardeşimiz 6 bini aşkın. Bu rakamların çok daha fazla olduğunu ben de, siz de, doktorlar da biliyor. Ne olursa olsun bizler mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde; Bizler gibi düşünen politikacılarla birlikte yapacağız. Türkiye söz sahibi ülke haline gelecektir, asla talimat almayacaktır. Covid-19 sürecini yaşıyoruz. Resmi rakamlara göre hayatını kaybeden kardeşimiz 6 bini aşkın. Bu rakamların çok daha fazla olduğunu ben de siz de doktorlar da biliyor. Ne olursa olsun bizler mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir salgın var mı evet var nasıl mücadele edeceğiz, mantıkla stratejiyle. Önce bulaşmayı engelleyeceksin. Önlemler alacaksın. İkinci konu; hastalık bulaştıysa tedavi edeceksin bu kadar basit.

"BİLİM KURULU KENDİ ARASINDA ÇELİŞİYOR"

Biz başlangıçta yola çıktık, şimdi yayılıyor virüs, hastaneler, yoğun bakımlar tıka basa dolu. Bu ülkenin iyi yönetilmediğini gösteriyor.

Biz çıktık, hiçbir politik söylemde bulunmadan çözüm önerileri sunduk. Bilim Kurulu çok güzel ama eksiği ne bir sözcüleri yok. Kendi aralarında çelişiyorlar. Bunu gördük.

"SAĞLIK BAKANI GÜVENİNİ YİTİRDİ"

Biz bunları dedik, çıktık TV’lere tek tek anlattık. Hangi partiden, hangi inançtan olursa olsun bunu söylüyorum, muhalefet yapmamaya, doğru yolu göstermeye çalıştık. Bunun için vatandaşla buluştuk, dedik ki; “Sorunu böyle çözersiniz.”

TIKLAYIN

Ama böyle olmadı. Sağlık Bakanı çıktı açıklama yaptı. Başlangıçta güven vermişti ama bütün güveni yitirdi. Cümle şu oldu; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla” Cumhurbaşkanı doktor değil ki. Bilim Kurulu, siz doktorsunuz.

Sayılar gerçeği yansıtmıyor, bunu bu topraklarda yaşayan herkes biliyor.

"5 MASKEYİ DAĞITAMAYAN BİR İKTİDAR ÜLKEYİ BUHRANDAN ÇIKARAMAZ"

Alınan önlemlerin yetersiz olduğunu dile getirdik. Bu süreçte kim ne derse desin. Bütün sağlık çalışanlarına yürükten teşekkür etmek benim boynumun borcudur. Her vatandaş elini vicdanına koysun, düşünsün.

18 yıldır ülkeyi yöneten bir kişi 5 maskeyi dağıtamadılar. 5 maskeyi dağıtamayan bir iktidar, Türkiye bu burhandan çıkaramaz.

Uçak biletlerinde indirim dediler, sonra aynı Erdoğan çıktı, karar aldılar uçakla seyahat yasak. Böyle bir yönetim ülkenin sorunlarını çözebilir mi?

Önce sorunu öğreneceksin ondan sonra oturup konuşacaksın.

Sorunu yaşayanlardan bir dinle dedim; Nedir esnafın, sanayicinin sorunu, okulların, çiftçinin sorunu çağır kardeşim bunları.

Yorumlar (1)
Seyfi Kartalkuşunu 3 ay önce
Adama sormazlar mı o kadar ssk genel müdürlüğü yaptın. O tarihte Sağlık Bakanlığına bağlı hastane kadar ssk hastanesi vardı. Sen ssk genel müdürü olarak sağlıkçı olmadığın halde hastaneler için ne iş yaptın.
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?