Kick Boks Dünya Şampiyonu Duygu Hemşire: Antrenmandan Çıkıp Nöbete Gidiyorum! - Video Haber

Kick Boks Dünya Şampiyonu Hemşire Duygu Turan, İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniğinde çalışıyor. 2 Aralık günü yeni bir dünya şampiyonluğu kazanan 25 yaşındaki Hemşire Duygu Turan, spora olan büyük sevgisi nedeniyle antrenmanlardan nöbetlere, nöbetlerden ise antrenmanlara koşuyor.

Gündem 13.12.2019, 13:32 13.12.2019, 18:25 Güler Sağlam
Kick Boks Dünya Şampiyonu Duygu Hemşire: Antrenmandan Çıkıp Nöbete Gidiyorum! - Video Haber

HASTANEDE HEMŞİRE, RİNGDE ŞAMPİYON

Hemşire Duygu Turan, Kick Boks Dünya Şampiyonu Oldu! haberimiz için tıklayınız.


Hemşirelik yapan 25 yaşındaki Duygu Turan ise spora olan büyük sevgisi nedeniyle antrenmanlardan nöbetlere, nöbetlerden ise antrenmanlara koşuyor.

Üç sporcu da eski milli sporcu ve Kick boks Milli Takım Antrenörü Hasan Fahri Şen’in Bağcılar’daki spor salonunda müsabakalara hazırlanıyor.


 

TIKLAYIN

Antrenmanlarını birlikte yapan 3 arkadaş, Antalya’dan başarıyla dönmenin de mutluluğunu yaşıyor.

Azimleri, ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla dikkat çeken 3 kadın sporcunun sonraki hedefi ise 2020 yılında yapılacak Avrupa Şampiyonasında da Türk bayrağını dalgalandırmak.

"NÖBETLERDEN ÇIKIP ANTRENMANA, ANTRENMANLARDAN ÇIKIP NÖBETE GİDİYORUM”

Hastanede hastalarla ilgilenirken iş sonrası antrenmanlara koştuğunu ancak iki sporcu da hemşireliği de çok sevdiğini dile getiren Avrupa Şampiyonluğunun ardından bu yıl da Dünya Şampiyonluğunu alan Duygu Turan, “Başarının ardında 12 yıllık bir emek var. Sadece benim değil hocamın ailemin herkesin verdiği emek var.

Bizim için çok zor bir süreçti. Ben sporun yanında hemşireyim iki mesleğim var. Hem sporcuyum hem hemşireyim. İkisi bir arada gerçekten zor gidiyor. Nöbetlerden çıkıp antrenmana gidiyorum, antrenmanlardan çıkıp nöbete gidiyorum. Antrenman yapmak için bazen çok yeterli zamanım olmuyor.

Ama ikisini de birlikte sürdürmek zorundayım. Ülkem için şampiyon olmam gerekiyor dedim. Çok heyecanlıydım bu benim ikinci dünya şampiyonluğum, bundan önce beni diskalifiye ettiren bir rakibim vardı onunla da kendi ülkemde final yapıp kazanmak çok gurur vericiydi. Onlar içinde çok mutlu oldum arkadaşlarıma güveniyordum. Gece gündüz demeden çalıştık, ’sen şampiyon olmadın mı neden tekrar işe geldin’ diyorlar. Sonuçta bizim de çalışmamız gerekiyor. Hastalar şampiyon olduğumu öğrenince çok şaşırdılar. ’Gurur duyduk sizinle iki işi nasıl bir arada yürütüyorsunuz ’diye şaşırıyorlar” dedi.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?