Kendisini Muayene Etmedi İddiasıyla Doktoru Gözaltına Aldıran Savcı Hakkında Kovuşturmaya Yer Yok Kararı!

Osmaniye'de 4 ay önce tedavi için gittiği hastanede doktorla tartışan cumhuriyet savcısı hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararlaştırıldı.

Gündem 27.08.2021, 10:36 27.08.2021, 11:45 Güler Sağlam
Kendisini Muayene Etmedi İddiasıyla Doktoru Gözaltına Aldıran Savcı Hakkında Kovuşturmaya Yer Yok Kararı!

Osmaniye Devlet Hastanesinde görevli ortopedi doktoru K.G.G. ile muayene olmak için hastaneye gelen Osmaniye Adliyesinde görevli cumhuriyet savcısı M.B. arasında 12 Nisan'daki tartışma sonrası doktor K.G.G'nin "basit yaralama ve basit tehdit" iddiasıyla M.B'den şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda, Osmaniye'nin bağlı olduğu bölge adliye mahkemesinin bulunduğu Adana'ya gönderilen soruşturma dosyasını inceleyen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, müşteki, sanık ve tanıkların ifadeleri ve hastane güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından savcı M.B. hakkında "basit yaralama ve basit tehdit" suçlamalarıyla ilgili "delil yetersizliği ve unsur yokluğu nedeniyle kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına" karar verdi.

Osmaniye Devlet Hastanesine 12 Nisan'da muayene olmak için giden cumhuriyet savcısı M.B. ile hastanede görevli ortopedi doktoru K.G.G. arasında tartışma çıkmış, tartışmayla ilgili iddialar üzerine Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne yazılı açıklama yaparak, doktor K.G.G'nin, savcı M.B'nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığna çağırılıp ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını belirtmişti.

Kaynak: Kaynak: Anadolu Ajansı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
hemşire 2 ay önce
yuh adalet nerde
Mustafa 2 ay önce
Sağlıkçıya Bakan yok
sağlık memuru 2 ay önce
hiç şaşırmadım.
sıkışınca 112 yi ararız canımız sıkılınca sağlıkta şiddet uygularız oh ne ala.
ama hastalara biz bakıyoruz ve cpr işlemini biz yapıyoruz. bilmem anlıyorlarmı...
Sağlıkçi 2 ay önce
Hani sağlık bakanı tivit attın sahip çıkacaktın me oldu başhekim sürekli arkadaşımıza mobing yaptı. Makamlarına çağırıp tehtit ettiniz. Ne oldu adamın randevusu yok içeri dalıyor olan Dr oluyor. Allah belanızı versin sizin gibi bakanlığın tek sağlıkçılar ezdiniz
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?