Kemal Sunal Filmindeki Hataya Ordu'da İmza Atan Doktor!

gercekgundem.com'da yer alan habere göre, doktor isim benzerliği olan şeker hastasına romatizma ilacı, romatizma hastasına da şeker ilacı vererek bir ay kullandırdı.

Gündem 12.06.2020, 22:52 14.06.2020, 01:11
Kemal Sunal Filmindeki Hataya Ordu'da İmza Atan Doktor!

Ordu'da yaşanan olay Kemal Sunal'ın "Korkusuz Korkak" adlı filminde konu edilen doktorun hastaları karıştırma sahnesini hatırlattı.

Günboyu Gazetesinden Uğur Can Biçer'in haberine göre, Ordu Araştırma Hastanesi'nde yaşanan olayda Doktor Hüseyin Demet Gül, Arzu Dikmen ismindeki iki vatandaşın dosyalarını karıştırdı. Doktor Gül, şeker hastası olan hastaya romatizma, romatizma hastası olan hastaya da şeker ilacı verdi. Hastalar bu ilaçları bir ay boyunca kullandı.

TIKLAYIN

Konuyla ilgili Günboyu'na açıklama yapan şeker hastası Arzu Dikmen'in eşi Engin Dikmen, 7 Mayıs'ta eşiyle birlikte doktora gittiklerini belirterek, "Doktor bize tahliller verdi. Tahliller çıktı. Sekreterlikten tahlilleri aldık. Eşim de ismine dikkat etmedi. Hoca eşime, "sende romatizma var" dedi. Eşim, "Hocam bende şeker olması lazım" diyince hoca tekrar "Yok yok. Tahlillere göre sende romatizma var" dedi" ifadelerini kullandı.

"Başka bir bölüme gidecekken fark ettik ki romatizma hastası olan kişinin ilaçları bize yazılmış" diyen Dikmen, eşinin sağlığında kötü bir gelişme yaşanmadığını söyledi.Olayı bir ay sonra fark eder etmez doktora durumu anlattığını ve romatizma hastasına verdiği şeker ilacını durdurup durumu telafi etmesini istediğini ifade eden Dikmen, doktorun hatasını kabul etmediğini, sekreterliği suçladığını söyledi. 

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?