KDK, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının İncelenmesi İçin YÖK ve Anadolu Üniversitesine Yazı Gönderdi

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının ardından yaşanan sınav soruları sızdırıldı mı? gibi şaibeli durumlar nedeniyle Kamu Denetçiliği Kurumundan adayları sevindiren adım geldi. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınav sonucunda tartışmalar bir türlü bitmedi.

Gündem 09.11.2020, 09:54 09.11.2020, 09:56 Güler Sağlam
KDK, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının İncelenmesi İçin YÖK ve Anadolu Üniversitesine Yazı Gönderdi

Sınav yapılan bir ilde kitapçığın kayıp eksik çıkması, 37 dakika sonra zımbalı fotokopi ile gelmesi, Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi için KDK, YÖK denetleme Kurulu ve AÜ Rektörlüğüne yazı gönderdi. Devlet Sağlık Sen Basın Yayın Genel Sekreteri İlker SARI tarafından sitemize gönderilen KDK kararını yayınlıyoruz.

YÖK’e bağlı Anadolu Üniversitesinin yapmış olduğu Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına 04/10/2020 tarihinde saat 14:00’da katılan adayın, sınav salonuna 13:30'da alındıklarını, saat 14:00 olduğunda sınıf hocalarının kitapçığın eksik veya kayıp olduğu tespit ettiklerini söylediklerini, salon sorumlusu öğretmenin salon başkanına danışmaya gidiyorum dediğini, bu arada salonun karıştığını, salonda kitapçığın birinin eline geçtiği konuşmalarının ve maske takılı halde yakın mesafe masaların olmasının kendisini strese soktuğunu, sınavı terk edecek duruma gelse de sınav hakkı kaybolur düşüncesi ile beklemeye başladığını, 37 dakika sonra öğretmenin geldiğini, kendilerine kitapçığın bulunamadığı, fotokopi ve zımbalı geldiği ifade edilerek kitapçık verildiğini, belirtilen gerekçelerle 40. dakikada sınavının başladığını ama bu sefer diğer salonlardan sınavdan çıkanların seslerinin duyulduğunu, bunun üzerine iyice strese girdiğini, raporlu KOAH ve hipertansiyon rahatsızlığının da kendisini zora sokmasıyla ve 2-3 defa sınavı terk etmek fikrinin aklına geldiğini, bu şekilde ne okuduğunu anladığını ne de cevap verecek halinin kaldığını, Anadolu Üniversitesi itiraz açtığında 10 TL ücret yatırıp sınavının incelenmesi ve yargı başvuru hakkı saklı kalmak şartı ile kamera kayıtlarına el konulmasını istediğini ifade ederek 04/10/2020 tarihinde yapılan sınav mağduriyetinin giderilmesi için COVID-19 dolayısıyla karantina izni kullananlara yapılacak olan sınava tekrar katılma hakkı verilmesini ve ilgili sınıftan çıkan öğretmenin gittiği istikametler ve güvenlik kamera kayıtları incelenerek kitapçığın kaybolmasında suç unsuru varsa sınavın yenilenmesini talep etmektedir.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Şaibe Karıştı: Cimer'e Başvurun!

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (23)
ünvan 1 yıl önce
SINAVA KATILANLARA BİR DEFEYA MAHSUS VERİN ŞU ÜNVANLARI SAHADA YORULAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI BİRDE BU KONULARLA YORMAYIN....SINAVSIZ ÜNVANLAR VERİLSİN
Sınavsız ünvan değişikliği 1 yıl önce
Verin şunlara unvanlarını kardeşim. Sınavsız olunca ne değişecek anlamadım. Herkes kendi ilinde kalsın. Bir daha başka ile başka mağduriyetlerle karşınıza çıkmayalım. Keyif mi alıyorsunuz bizim magduriyetimizden anlamadım gitti. Ne olacağı belli ama halen yapmanız üzücü. Teşekkürler
MU 1 yıl önce
çoktan iptal edilmeliydi ama gelin görünki hayat işte
alim 1 yıl önce
gelinen şu nokta tam bir kepazelik.ALLAH'DAN korkan,kuldan utanan bu sınavı iptal eder. Başka da söylenecek bir söz kalmadı.
a.n 1 yıl önce
anadolu üviversitesi eline yüzüne bulaştırdı bu sınavı, lütfen işi yapamıyorsanız yapmayın! Bu sınavı ÖSym nin yapmasını rica ediyorum.
Sd 1 yıl önce
Hakkaniyetli karar.Sınavın tekrarlanmasıdır.
sağlık personeli 1 yıl önce
Çalışanlar sahada verdi sınavı mülakat bir defaya mahsus kaldırılsın
Lisans Mezunu Hizmetli 1 yıl önce
Covit (+) olanların sınavları ayrı bir sınav salonunda yapılabilirdi, ayrıca sınav öncesinde bazı illerde yıllık izin yasağı getirildi, sonrasında AÖF sınav sorularını açıklamadan B kitapçığı (sınav kitapçığı) sosyal medyada yayınlandı, AÖF 12 soru iptal edildi diye soru itirazlarına cvp verdi ancak 5 soru iptal edildi ve o sorulardan 3 tanesi tamamen gereksiz yere iptaldi. Hepsi düşünüldüğünde sınavın iptali zorunlu bence.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?