KBB Uzmanı: Döner Sermaye Farkı Olmasa İmam Maaşı Daha Fazla!

Kulak burun boğaz uzmanı Dr. Yahya Ayhan, düşük maaşına sitem ederken, döner sermaye farklı olmasa imamların maaşı daha fazla dedi.

Gündem 17.06.2021, 19:39 17.06.2021, 20:19 Güler Sağlam
KBB Uzmanı: Döner Sermaye Farkı Olmasa İmam Maaşı Daha Fazla!

Mersin’in Anamur ilçesi Devlet Hastanesi hekimlerden kulak burun uzmanı (KBB) Dr. Yahya Ayhan, düşük maaşına sitem etti. Ayhan, Reva görülen maaş, verilen değer 5 bin 374 TL dedi.

Özellikle Covid-19 salgın dönemindeki çalışmalarıyla takdir toplayan sağlık çalışlarının düşük maaş isyanını Anamur Devlet Hastanesi’nde KBB Uzmanı olarak görev yapan Dr. Yahya Ayhan dile getirdi. 1986’da mezun olduktan sonra çeşitli sağlık kurumlarında görev üstlenen ve 1998’den bu yana uzman hekim olan Dr. Ayhan, düşük maaşına olan tepkisini, dekontuyla birlikte aktardı. Dr. Yahya Ayhan’ın paylaşımı şöyle:

“İMAM İLE UZMAN ARASINDA 3 BİN TL FARK KALDI”

“En düşük memur maaşı 3 bin 500 TL, vaizle (imam) uzman doktor arasında 3 bin TL fark kalmış. Bir doktor nasıl yetişir? Liseden sonra 6 yıl okul, 6 yıl uzmanlık, en zor sınavlar, en pahalı öğretim. Reva görülen maaş, verilen değer 5 bin 374 TL. 2021’de ocaktan bu tarafa yapılan kesinti 600 TL. Fakat övgüler tavan. 24 saat çalışıyoruz. Her şeyi gören değerli yetkililer lütfen kulak verin.”

“DÖNER SERMAYE FARKI OLMAZSA İMAM MAAŞI DAHA FAZLA”

Bu arada Dr. Yahya Ayhan, çeşitli meslek grubu devlet memurlarının aldığı maaş tablosunu da paylaştı. Ayhan’ın dikkat çektiği tabloda vaiz-imam maaşı 5 bin 836-6 bin 311 TL olarak geçiyor. Dr. Ayhan’a eline döner sermaye hakkından 4 bin TL de eklenince, 9 bin 374 TL geçiyor. Belirtilen tabloya göre de bir imamın aldığı maaş ile kendisinin döner sermaye hakkı da eklenmesiyle aradaki fark 3 bin TL olarak hesaplanıyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
Hemsireler sağlık memurları 2 ay önce
Adamlar günde 10 ar dk dan 5 vakit toplamda 50 dk hadi olsun 60 dknyani günde 1 saat çalışıyorlar hemsireler den sağlık memurları ndan fazla maaş alıyorlar bir hemşire 3600 TL maaş alıyor sabit odeme olmazsa tabi bu sabit ödemenin emekliliğe hiçbir faydası yok yani kuru maaş üzerinden 3600 TL den emekli maaş hesaplanırken bir imam yada taşeron işçiler elinde süpürge paspas olan 5500 TL aşağı maaş almıyorlar yani diyecegimiz şudur can ile hasta ile uğraşan 3600 TL maaş ver süpergesi olana hiçbir sorumluluğu olmayana 5000 TL maaş ver başka ülkede yaşamam kardeşim
hasan 2 ay önce
bana ordan bi imam gönderin.
Mehmet 2 ay önce
Maaş ve sabit 9384 TL maaş alıyor, hala imamın aldığı 5000 TL ye göz dikiyor.
Yazıklar olsun
osmantuna 2 ay önce
neden imam maasî? kiyaslanacak baska meslek grubu yokmu? imamın manevi sorumluluğunu hangi maddeyle hangi parayla ķıyaslanabilirki veselam.
boşver 2 ay önce
% 99 unun müslüman olduğu iddia edilen ülkede herkesin derdi imamlar yada islam
Serdar 2 ay önce
Hadi be oradan nankörler , birde imamlar niye kıstasınız sldıgın maaş konusunda yalan söylüyorsun sabit aldıgın maas degilmi üzerine onbinlerce tl döner alıyorsunuz sizler asla memnun olmayacaksınız amacınız para degil inançlı insanların seçtigi iktidar erbakanda %50 zam verdi ama yine sizinkiler yine askeri göreve cagirdi amacınizın ne oldugu imamı örnek göstermenizden belli
Neden imam maaşı 2 ay önce
Çünkü fiziksel olarak en az çalışanlar duygusal olarak zaten kendisine de farz olanı yapıyor onun için kıyaslanıyor yoksa sevmediğimizden değil
Adalet yok !! 2 ay önce
maaş
iş hayatında maneviyatına göre değil alın terine göre verilmeli..adalet yok Müslümanlıktan bahseder olmuş bazıları .. hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının hakları yeniyor yazıklar olsun nerde Allah korkusu
sağlıkçı maaş yetmiyor 2 ay önce
3700 tl maaş aldım . bu nasıl bir düzen. diğer bütün memurlardan az alıyorum bu mesleğe 18 yıl verdim yeni memurda değilim. bol bol izin kullanan memurlar 8000 maaş alıyor. bize gelince kırpacak yer arıyorsunuz. sağlıkçıların tümü için seyyanen şart. çünkü daha önce diğerlerine seyyanen vererek asıl dengeyi bozdunuz. maaşlar çok komik. yoksul kaldık. lisans okudum hastanede ilkokul mezunu işçilerle neredeyse aynı alacağız böyle giderse maaşımız birtek vasıfsız işçilerinkine yakın. arkadaşın biri nasıl yetmiyor bize yetiyor dedi. tabi arkadaşın eşi asker ve 9 bin maaş alıyor tabi yeter.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?