Kayseri'de Örnek Uygulama! Masa Başında Oturan Sağlıkçılara Pandemi Nöbeti Yazıldı!

Sahada çalışan binlerce sağlık çalışanının özellikle bu dönemde moral motivasyonunu yüksek tutmanın bilincinde olan Kayseri Şehir Hastanesi yönetiminden alkışlanacak bir uygulama başlatıldı.

Kayseri'de Örnek Uygulama! Masa Başında Oturan Sağlıkçılara Pandemi Nöbeti Yazıldı!

Kayseri'de Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerinde Pandemi mücadelesi kapsamında sahada aktif olarak çalışan sağlık çalışanlarının çalışma azimlerine destek olmak ve isteklerini yerine getirmek için; Masa Başında görev yapan (İdari Birimlerde, Kalite, Eğitim,Hasta Hakları,vb.) Ebe,Hemşire, Sağlık Memurlarının tamamı “Pandemi Polikliniklerinde” görev yapmak üzere nöbet yazıldığı bilgisine ulaştık.

Bu örnek uygulamaya imza atan yöneticileri kutluyor, başta İl Sağlık Müdürlükleri ve Diğer Hastanelerde başta Ebe, Hemşire, Sağlık Memurları olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını sahada canla başla mücadele eden meslektaşlarını yalnız bırakmamaları için kadrolarının bulunduğu birimlere geri dönüşlerinin sağlanması veya nöbet listelerine görevlendirmelerinin biran önce yazılması gerekiyor. Her geçen gün moral motivasyonu düşen sahada aktif görev yapan sağlık personellerine bu uygulama ile büyük katkı sunulmuş olacaktır.

SAYIN BAKANIMIZA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR: BAŞKANIN TANIŞI, ÖZEL KALEMİN KANKASI DİYE MASA BAŞINDA OTURANLARI LÜTFEN AKTİF GÖREVE ÇEKİNİZ!

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı'nın, ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı memurlarının sağlık hizmetleri dışındaki alanlarda çalıştırılmamasını istediği yazı uzun zamandır yok hükmünde sayılıyor. 

Genel Müdür imzasıyla gönderilen resmi yazıda, ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı memurlarının görev ve ünvanlarına uygun olarak çalıştırılmasının istenmiş olmasına rağmen yıllardır yazı sadece yayınlandığı ile kaldı. 

Ancak, tüm dünyayı etkileyen, hayatı nerdeyse durma noktasına getiren COVID-19 pandemi salgınıyla beraber bu yazının gereği yerine getirilmeli, sahada canla başla görev yapan binlerce personel bu savaşta tek başına bırakılmamalıdır.  

Uygulamada bir çok hemşire, ebe yada sağlık memuru satın almadan santrale, saymanlıktan personel birimine, hastanelerde en popüler yer olan kalite birimlerinde ve özel kalem adı verilen masa başı, arka planda gölge müdür faaliyeti yapan yerlerde çalıştırılarak, maaşını hakkıyla kazanan sağlık çalışanlarının ahları altında görev yaptırılmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanlığının resmi yazısı olmasına rağmen, siyasilerin - sendikaların ve akraba-tanış girişimleriyle görevi dışında çalıştırılan personellerin yükünü, yine 7/24 hizmet veren diğer sağlık çalışanlarının üstlenmesi ise kar topu gibi her gün büyüyen bir sorun haline gelmiştir. Bu durum daha fazla görmezden gelinemez.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:50

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Korona savaşçıları
Korona savaşçıları - 2 ay Önce

İstanbul Yedikule göğüs hastansi Sağlık bakım hizmetleri müdürü günler öncesinde gönüllü olarak örnek alım birimine kendini dahil edip, hemde nöbet listesinde birinci sıraya kendini yazarak her insanın yapamayacağı tarifi mümkün olmayan bir davranışta bulunmuş.. İnanılmaz bir özveriyle çalışan sağlık camiası var şuan dünyada ve ülkemizde. Böyle bir idareci ile çalışan ekip gece gündüz demeden, sorgusuz, karşılıksız neler yapar

KAYSERiLi
KAYSERiLi @Korona savaşçıları - 2 ay Önce

Ne güzel, müdürümüzü kutlariz, kayseri deki uygulamaya kendi eş dost ahbaplarda dahil mi yoksa sadece güçlerinin yettigine mi uyguluyorlar bakmak lazım, bana hiç samimi gelmedi nedense? Bu arada Müdür bey sosyal medyayi niye birakti onla ilgili bi haber de yapsaniz iyi olur sayin editör, Teşekkürler

Vehbi
Vehbi - 2 ay Önce

Samsun sağlık müdürlüğü 'ndeki sendika (sağlık-sen) başkanının eşi de dahil geçici görevlendirmeler iptal edilse hastanelerde personel sıkıntısı kalmaz

AYŞE HEM
AYŞE HEM - 2 ay Önce

TEŞEKKÜRLER KAYSERİ.SIRA İSTANBULDA SAYIN SAĞLIK MÜDÜRÜM SAYGI VE SELAMLAR.

Edizer
Edizer - 2 ay Önce

EVET BEKLİYORUZ SIRA İSTANBULDA

Tarkan
Tarkan - 2 ay Önce

Helal sana Kayseri Sırada Trabzon il sağlık müdürlüğü geçici torpilli görevlendirmelerini geriye sahaya gönder....Masa başındakiler sahaya...Haydi Trabzon il sağlık müdürü....Dürüstlüğünü göster...zaman herkesin sorumluluk alma zamanı...

saglikci
saglikci - 2 ay Önce

Sırada Sivas olmalı il sağlık müdürlüğü ve kamu hast. Başkanlığında ve Hasta Hakları birimlerinde çalışan sağlık personellerinin hemşire, ebe vb. sağlık personelinin pandemi görevlendirilmelerini bekliyoruz.

Kaankara
Kaankara - 2 ay Önce

Alkisliyoruz olmasi gereken bu hem saglik hizmetlerinde cakisacaksin ek odeme doner faydalanacaksin hrm senin yuzunden diger personel nobet tutmak zorunda kalsin bu yuzden odenen nobet paralari yuzunden devlet zarara ugratilsin devamli olmasi dilegiyle ha buarada tibbi sekreterleride girislere verirseniz katlarda sekreterlik yaptirisaniz su gih memurlar asil isine donsun herkes isini yapsin donsun devletimiz kalkinsin rontgen teknisyeninde mutemet olurmu

Yassee
Yassee @Kaankara - 2 ay Önce

Diğer hastaneleri bilmem ama silivri devlette veri girişlerin sadece poliklinik kısmında çalışanları şuan covid polk sekreterlik yapıyor.

Exsen
Exsen - 2 ay Önce

Hayatta inanmam..

Hemşire
Hemşire @Exsen - 2 ay Önce

Kayseri şehir hastanesinde görev yapıyorum. Doğru bir haber inanabilirsiniz.


SIRADAKİ HABER