Kayıp Hacettepe Tıp Fakültesi Öğrencisi Ölü Bulundu!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Kocaköy köyünde kaybolan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Kaan Şimşek'in zeytinlik arazide cansız bedenine ulaşıldı.

Gündem 05.02.2021, 17:45 Güler Sağlam
Kayıp Hacettepe Tıp Fakültesi Öğrencisi Ölü Bulundu!

Ailesiyle gittiği yazlıkta kaybolan tıp öğrencisi ölü bulundu.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Kocaköy köyü sahilinde bulunan yazlık evde ailesi ile kalan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi Kaan Şimşek (23), dün akşam saat 17.00 sıralarında evlerinin yakınında basketbol oynadı. Ancak Şimşek'i bir daha gören olmadı.

Akşam olmasına rağmen oğullarının eve dönmemesi üzerine endişelenen Mükremin-Nadire Şimşek çifti, jandarmaya kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine jandarma ve AFAD ekipleri, bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Sabaha kadar devam eden çalışmalarda, Kaan Şimşek’in izine rastlanamadı.

Jandarma komandolarının da görev aldığı arama kurtarma çalışmalarında iz takip köpeği de kullanıldı.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma ekipleri tarafından zeytinlik arazide yapılan aramada, Kaan Şimşek'in cansız bedeni bulundu.Jandarma komandolarının da görev aldığı arama kurtarma çalışmalarında iz takip köpeği de kullanıldı.


CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma ekipleri tarafından zeytinlik arazide yapılan aramada, Kaan Şimşek'in cansız bedeni bulundu.

''PAZARTESİ GÜNÜ SINAVI VAR, ONA HAZIRLANIYORDU''

Gencin babası Mükremin Şimşek, acı haber öncesi gazetecilere yaptığı açıklamasında ise, oğlunun her gün sitelerinin bahçesindeki basketbol sahasında top oynadığını, bazı günler de doğa yürüyüşleri yaptığını söyledi. Şimşek, şunları anlattı:

"Pazartesi günü sınavı var, ona hazırlanıyordu. Evden uzaktan eğitimine devam ediyordu. Dün de biraz top oynadı. Daha sonra eve gelip yanına 2 poğaça, 1 şişe su ve 1 muz alıp annesine 'ben biraz yürümeye gidiyorum' diyor. Sonra akşam eve dönmedi. Beşiktaş maçı vardı, kesinlikle kaçırmazdı. Devre arası olunca eşime, 'bu işte bir terslik var' dedim. Kaan maçı kesinlikle kaçırmazdı. Ben çıkıp baktım sahanın ışıkları kapalı. Tüm siteye haber verip aradık, ardından jandarmaya bilgi verdik."

Oğlunun gidebileceği tüm araziye baktıklarını anlatan Şimşek, "Sabaha kadar ne taş dibi, ne kaya dibi, her yeri telefonun ışığıyla aradım. Telefonu açık, arıyoruz ancak cevap vermiyor. Benim oğlum kendi inisiyatifiyle kaybolacak, çekip gidecek ters bir çocuk değil. Onun iradesi dışında bir durum olduğunu tahmin ediyorum. Bir şey oldu ama ne oldu bilemiyorum. Herkesten dua bekliyorum. Ne olur Kaan için dua edin" ifadelerini kullandı.

Baba Şimşek, Kaan'ın 4 çocuğundan en küçüğü olduğunu, bir çocuklarını ise 17 yaşında kanser nedeniyle kaybettiklerini sözlerine ekledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?