Kardeşinin Kimliğiyle Hastaneden Rapor Aldı!

İzmit Seka Devlet Hastanesine kardeşinin kimliğiyle başvurarak muayene olan ardından rapor alan Güray Kiper hakkında mahkeme kararını verdi.

Gündem 07.09.2019, 01:21
Kardeşinin Kimliğiyle Hastaneden Rapor Aldı!

TIKLAYIN

Mahkemenin kararını verdiği olay İzmit Seka Devlet Hastanesinde yaşandı. Seka Devlet Hastanesine kardeşi Koray Kiper’in nüfus cüzdanıyla giden Güray Kiper, doktora muayene olarak ilaç yazdırdı ve ilaç yazdırdıktan sonra rahatsızlığı nedeniyle rapor bile aldı. SGK tarafından yapılan kontrollere takılan durum nedeniyle soruşturma açıldı. Kardeşinin kimliğiyle hastanede muayene olup rapor alan Güray Kiper hakkında kamu kurum ve kuruluşlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlamasıyla dava açıldı. 

HASTANE ÇALIŞANLARI DA SUÇLU

Kocaeli Adliyesinde dün görülen duruşmada Koray Kiper tanık olarak hazır bulunurken, olayın kahramanı Güray Kiper ise sanık sıfatıyla katıldı. Kardeş Koray Kiper kanuni hakkı olan tanıklıktan çekilme hakkını kullanırken, Savcı yaptığı mütalaasında meydana gelen suçun yasal unsurlarının oluşmamasını neden göstererek, sanık Güray Kiper’in beraatını talep etti. Mahkeme Başkanı’da savcının talebini de dikkate alarak İzmit Seka Devlet Hastanesinde yaşanan olay nedeniyle sanık Güray Kiper hakkında beraat kararını verirken, Mahkeme Başkanının Güray Kiper’e sarf ettiği sözler dikkat çekti. Hakim oluşan suçla ilgili Giray Kiper’in de suçlu olduğunu ancak tek suçlu olmadığını, hastanede görevli olanlarında kimlik kontrolünü sağlamaları gerekliliğine dikkat çekti. 

Yorumlar (0)
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?