Kardeşinin Adı Doktor Darp Olayına Karışan Başhekim Kendini Savundu!

Harran üniversitesi tıp fakültesi hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet Güzelçicek hakkında Şanlıurfa Tabip Odası ve çeşitli sosyal medya hesaplarından dile getirilen iddialar ile ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güzelçiçek, "hizmetlerimizi çekemeyenlere fırsat doğdu" dedi.

Gündem 08.11.2020, 14:41 08.11.2020, 15:04 Güler Sağlam
Kardeşinin Adı Doktor Darp Olayına Karışan Başhekim Kendini Savundu!

Şanlıurfa Tabip Odası, sosyal medya hesabı üzerinden dün yaptığı açıklamada, olay esnasından şiddete maruz kalan doktorların 3 defa Beyaz Kod çağrısında bulunduğunu, ancak çağrıların hastane yönetimi tarafından iptal edildiğini, yaşanan olayların Başhekim tarafından örtbas edildiğini savundu.

Olayla ilgili saglikpersoneiHABER.NET 'de "Başhekim Kardeşi Kadın Doktoru Darp Etti, Başhekim Olayı Örtbas Ediyor İddiası" başlığıyla konuyu ziyaretçilerine duyurmuştu.

Öte yandan Tabipler Birliği yaptığı açıklamada Haran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve şiddet uygulayanlarla ilgili yasal işlem yapılacağı bilgisi verildiğini duyurdu.

“BAŞHEKİM ÖRTBAS ETTİ, 3 BEYAZ KOD İPTAL EDİLDİ”

Şanlıurfa Tabip Odası, sosyal medya hesabı üzerinden dün yaptığı açıklamada, olay esnasından şiddete maruz kalan doktorların 3 defa Beyaz Kod çağrısında bulunduğunu, ancak çağrıların hastane yönetimi tarafından iptal edildiğini, yaşanan olayların Başhekim tarafından örtbas edildiğini savundu. Şanlıurfa Tabip Odası’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in kardeşleri ve yakın akrabaları 05.11.2020 tarihinde pandemi polikliniğinde başhekimin akrabaları olduklarını söylemiş ve hastaneyi hekimlerin başına yıkmakla tehdit edip izinsiz fotoğraflarını çekerek, şantaj uygulamışlardır.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu durum Başhekim tarafından örtbas edilirken 06.11.2020 tarihinde yine aynı güruh tarafından başhekimin arrest olan babasına tıbbi müdahale yapmak amacıyla bulunan asistan hekim arkadaşımız, koruyucu ekipman dahi giymeden hızlıca gittiği olay yerinde başhekimin kardeşi tarafından fiziksel ve sözel şiddete uğramıştır.

Şiddete maruz kalan hekimin 3 defa Beyaz Kod çağrısı ise hastane yönetimi tarafından iptal edilmiş ve güvenlik güçlerinin olay yerine intikal edip hekimin güvenliğinin sağlanması engellenmiştir. Yaşanan bu olayın takipçisi olduğumuzu ve Başhekimin derhal istifa etmesi gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

“Akrabalarımın doktoru darp ettiği iddiası kesinlikle yalandır”

İddialarla ilgili konuşan Güzelçiçek, olayın yaşandığı sırada Cuma namazında olduğunu ve telefonunun kapalı olduğunu savundu. Yaşanan olayı duyar duymaz doktorun odasına giderek özür dilediğini belirten Güzelçiçek, “ Bir doktor olarak doktor arkadaşımıza yapılan davranışı kabul etmem mümkün değildir. Akrabalarımın doktoru darp ettiği iddiası kesinlikle yalandır. Babamın yere düştüğünü gören yakınımın doktorun yanına giderek tasvip etmediğim bir şekilde doktorun hastaya müdahalesini istemişlerdir. Tabi bu şekilde doktorumuza müdahalesini kabul etmemiz düşünülmez. Ben de olayın yaşandığı sırada Cuma namazındaydım, telefonum kapalıydı. Olayı duyar duymaz doktor arkadaşın yanına giderek özür diledim. Olayın soruşturulmasını herkesten daha fazla ben istiyorum.” dedi.

“Beyaz kod çağrısının engellediğim doğru değildir”

Şanlıurfa Tabip Odası’nın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Güzelçiçek, “ Doktor arkadaşımızın 3 kez beyaz kod çağrısını engellediğim doğru değildir. Bunu ispatlayan belgeler elimde mevcuttur. Hakkımdaki iddialarla ilgili pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım.” diye konuştu.
“Harran Üniversitesi Rektörlüğü: olayın takipçisi olacağız”

Harran Üniversitesi Rektörlüğü, “Üniversite Hastanemizde 06.11.2020 tarihinde bir sağlık çalışanımıza yönelik hasta yakınları tarafından gerçekleştirilen olumsuz eylem hiçbir şekilde kabul edilemez. Konunun her yönüyle yakından takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?