Karantina Hastanesi Zekai Tahirdeki Kreş Kapatılmadı İddiası! - Video Haber

Ankara'da karantina hastanesi olarak kullanılan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nin bahçesindeki kreşin hala faaliyette olduğu iddia edildi. İran'dan getirilen ve korona virüsü taşıdıklarından şüphelenilen 132 yolcu, özel kıyafetli sağlık görevlileri tarafından, 120 öğrencisi bulunan kreşin önünden geçirilerek hastaneye sokuldu. Veliler bu duruma tepki gösterdi.

Gündem 25.02.2020, 15:55 25.02.2020, 16:02 Güler Sağlam

Sağlık Bakanlığı Çin’deki korona virüsü salgınının başlamasından sonra 28 Ocak’ta Ankara’daki  Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’nin karantina hastanesi olarak kullanılacağını duyurmuştu. Çin’deki 42 Türk vatandaşını taşıyan uçak 1 Şubat’ta Ankara’ya inmiş, 42 yolcu ile 20 mürettebat Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde gözlem altında tutulmuştu. Bugün de İran’dan getirilen 132 Türkiye vatandaşı karantina için aynı hastaneye götürüldü.

TIKLAYIN

Hastaneyle aynı bahçede bulunan ‘Küçük Melekler’ adlı kreşin aradan geçen bir ayda hala faaliyet gösterdiği ortaya çıktı.  Korona virüslü olduğundan şüphelenilen yolcuları taşıyan ambulanslar kreşin kapısının önünde durdu. Yolcular, özel kıyafet giymiş personel  tarafından hastaneye alınırken kreşin önünden geçti.

Çocuğunu almak için kreşe gelen bir veli ambulansla taşınan kişilerde korona virüsü olma ihtimalini öğrenince karantina hastanesi içerisindeki kapatılmamasına tepki gösterdi ve “Hiç düşünülmeyen 150 tane çocuk var burada” dedi. Kreşteki yaşları 3-ila 6 arasında değişen çocuk sayısının 120 olduğu öğrenildi.

Kaynak: Gazete Duvar

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?