PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kaos ve İnfial Yaratmak İddiasıyla Doktora Soruşturma

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, sağlıkta şiddete karşı eylem ile hekim iş bırakma eylemine katılan doktor Tahsin Çınar hakkında ‘kaos ve infial yaratmaya çalışma' suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Gündem 23.06.2022, 16:58 Cansu Polat
Kaos ve İnfial Yaratmak İddiasıyla Doktora Soruşturma

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından hekimlerin iş bırakma eylemine katılan aynı zamanda hastanedeki bir doktorun şiddete uğraması nedeniyle yapılan eyleme katılan İstanbul Tabip Odası Asistan Ve Genç Uzman Hekim Kolu Temsilcisi Doktor Tahsin Çınar hakkında disiplin soruşturması başlattığı öğrenildi.

Doktor Çınar’ın kaos ve infial yaratmaya çalıştığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmada hekime yapılan şiddet sonrası yapılan eylemin hasta mağduriyetine yol açtığı belirtildi.

Dekanlık tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Asistan hekimlerin izinsiz olarak iş bıraktıkları, hasta mağduriyetine neden oldukları ve bu olayda şahsınızın sosyal medya üzerinden izinsiz eylem çağrısında bulunduğu, kaos ve infial yaratmaya çalıştığıdır.”

Çınar hakkında açılan diğer soruşturma konusu ise Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) 15 Haziran'da Türkiye genelinde yaptığı grev.

Aynı zamanda İstanbul Tabip Odası temsilcisi de olan Çınar, soruşturmanın cadı avı niteliğinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

TTB temsilcisi olarak yaptığımız faaliyetlerin önü kesilmeye çalışılıyor. Tamamen hukuksuz. Hekime şiddete karşı dekanlığın bizimle birlikte tepki vermesi gerekirken soruşturma açıyor. Bu da hangi tarafta olduklarını gösteriyor. Ben TTB'nin yasal temsilcisiyim ve fikir, düşünce ifade etme hürriyetine sahibim. Anayasadaki hakkımı kullandığım için soruşturuluyorum.

Benim üzerimden TTB'yi de kriminalize etmeye çalışıyorlar. İkinci olayda ise tüm Türkiye'de yapılan grevin bir parçası olarak hastanemizde basın açıklamasını okuduğum, aslında görevim gereği ne yapmam gerekiyorsa onu yaptığım için soruşturuluyorum." 

Yorumlar (5)
Hak 1 hafta önce
Hakta aramayalım me güzel dünya
KURALCI 1 hafta önce
ÇALIŞANLARININ CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYIP GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAYANLARIN, ANAYASAL HAKLARINI KULLANMALARINA ENGEL OLANLARIN ALACAĞI BİR CEZA VARDIR ELBET
Garabet 1 hafta önce
Hadi bakalim dekan ve surekasi.. Az kaldi
GoHomeKoca!! 1 hafta önce
Sağlık çalışanları attığınız bu son kazığıda unutmayacak; @drfahrettinkoca
Sağlık Bakanlığı görevinden ayrıldığınızda; hakları gaspedilen,tarafınızdan hor görülen,mali hakları verilmeyen,ötekileştirdiğiniz tüm sağlık çalışanları zatıalinizi büyük bir sevinçle ALKIŞLAYACAK
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 1 hafta önce
1-izinli is biraklilabiliyormuymus?2-bir kisi ile infial ve kaos mu yaratilmis 3-magdur olan hasta ve sikayeti nerede
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?