PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kamuoyunun Tepkisi Sağlık Bakanlığına Geri Adım Attırdı

Giresun kamuoyunun büyük tepkisi SONRASINDA Göğüs Hastanesinin İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile birleştirilmesi kararından Sağlık Bakanlığına geri adım attırdı.

Gündem 05.08.2021, 09:23 Güler Sağlam
Kamuoyunun Tepkisi Sağlık Bakanlığına Geri Adım Attırdı

Göğüs Hastalıkları Hastanesi mevcut statüsünde hizmete devam edecek. Milletvekili Cemal Öztürk, hastanenin tüzel kişiliğinin devam edeceğini, mali yönden birleşme olacağını açıkladı

Daha önce İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile birleştirme kararı verilen Göğüs Hastalıkları Hastanesinin mevcut statüsü ile hizmetine devam etmesi yönünde bakanlık tarafından karar alındığı bildirildi.

MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK: “SIKINTIYI GİDERDİK”

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, Göğüs Hastalıkları hastanesi ile ilgili kamuoyunda oluşan hassasiyetin Sağlık Bakanlığı tarafından dikkate alındığını, yaptıkları görüşmeler sonunda bakanlığın iki has-taneyi birleştirme kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Öztürk, “Göğüs Hastanesi mali açıdan İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile birleştiriliyor. Bu açıdan bir sıkıntı yok.

Bağımsız statüde hastane mevcut konumu ile sağlık hizmetini sürdürmeye devam edecek” dedi.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
MALİ BİRLEŞME NE DEMEK ?

 Konunun uzmanları iki hastanenin mali yönden birleşmesini alımlar ile personele yapılacak olan ek ödemelerin tek elden yapılması anlamına geldiğini ifade ettiler. Göğüs Hastalıkları Has-tanesi idari yönden bağımsız hastane olarak görevini sürdürürken alımlar ve ödemeler konusunda İlhan Özdemir Devlet Hastanesine bağlı olacak.

NE DEDİLER ?

KERİM SÜRAL (Sağlık Sen): “ İki hastanenin birleştirilmesine yönelik yapılan çalışma zaten yanlıştı. Bakanlık doğru olanı yaptı. Göğüs Hastanesi sadece Giresun’a değil, bölgeye de hizmet veren bir hastane konumunda. Sadece mali yönden yapılan birleşmenin bir sıkıntısı yok. Hesaplar tek elden yürütülecek.  Buradaki amaçta çalışan sağlık personelinin mali açıdan hak kaybına uğramamısını sağlamak” dedi.

 BEKİR BAYRAM: (Gazeteciler Derneği Başkanı) “Göğüs Hastanesinin mevcut konumu ile hizmetini sürdürmeye devam etmesi gerekiyordu. Bakanlık gelen tepkilere dayanamadı. Yanlışa imza atmaktan kendisini kurtardı. Göğüs Hastanesinin mevcut konumundan daha da ileri seviyeye taşınması gerekiyor, kararı olumlu buluyoruz”

MURAT KILIÇASLAN: (Gelecek Partisi) “Birleştirilmeden vazgeçilmesi çok doğru bir karar. Giresun’un mevcut hastaneleri birleştirmeye değil, yeni sağlık tesislerine ihtiyacı var. Bölgede geri kalmışlıktan kurtulmamız için daha yapılacak çok hizmetler var. Hizmet yönünden komşu illerimizin çok gerisinde kaldık”

HAMZA TÜRKMEN (Öz Sağlık İş Sendikası) “Bakanlık yanlıştan döndü. Tarihi bir misyona sahip bulunan ve sadece Giresun’a değil, civar illere de sağlık hizmeti sunan Göğüs Hastalıkları Hastanesinin mevcut statüsü ile bağımsız hastane olarak hizmetine devam edecek olması bizleri sevindirmiştir”

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (0)
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?