Kamu Yararına Çalışma Cezası Alan Sağlıkçı Konuştu: Ben Zaten Covid Yoğun Bakımda Çalışıyorum!

Sağlık memuru Bülent Akdemir'in başına gelenleri geçtiğimiz gün haberleştirmiştik. 4 yıl önce acil serviste hasta yakınlarının saldırısına uğrayan çalışma arkadaşını korumaya çalışırken elindeki çayı saldırganların üzerine döktüğü gerekçesiyle hapis cezası alan sağlık memuru konuştu.

Gündem 22.04.2021, 09:41 22.04.2021, 12:48 Güler Sağlam
Kamu Yararına Çalışma Cezası Alan Sağlıkçı Konuştu: Ben Zaten Covid Yoğun Bakımda Çalışıyorum!

Sağlık memuru Bülent Akdemir'in başına gelenleri "6 Kişinin Darp Ettiği Sağlıkçıya Mahkeme'den Ceza: Kamu Yararına Çalış!" başlıklı haberimizde geçtiğimiz gün duyurmuştuk. Olayın mağduru sağlık memuru Bülent Akdemir detayları anlattı.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan sağlık memuru Bülent Akdemir, 4 yıl önce hasta yakınlarının saldırısına uğrayan hemşire arkadaşını korumaya çalışırken elindeki çayı saldırganların üzerine döktüğü gerekçesiyle 100 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

'Saldırgan mahkemeye bile çıkmadı, cezayı ben aldım'

Hapis kararı kamu yararına çalıştırma cezasına çevrilirken şimdi Covid-19 servisinde çalışan Akdemir, okul veya cezaevi gibi bir kamu kurumunda görevlendirilecek. Cumhuriyet'te Sibel Bahçetepe'nin haberine göre karara tepki gösteren Akdemir, "Darp edildim, hasta yakınları ve oradaki insanlar müdahale edip beni adamların elinden kurtardı. Aynı günün gecesi bu kişiler tarafından kaçırılmak istendim. Asıl saldırgan mahkemeye bile çıkmadı. Cezayı ben aldım" diye konuştu.

Kendisini silahla tehdit eden Ş.U. adlı kişinin mahkemeye bir türlü çıkarılmadığını belirten Akdemir, şöyle konuştu:

"İki darp raporum ve iş görmez raporum var. Bu kişiler kamera kaydına rağmen bir türlü mahkeme karşısına çıkarılamadılar. İki ayrı mahkeme görüldü. 2 bin lira para cezası aldılar. 4 yıl geçti ve sonuç alamadım. Olay sırasında bu kişilerin üzerine çay döküldüğü için hakim de bu çay dökülme olayını silah olarak gördü, bana 100 gün hapis cezası kesti. Bu ceza kamu yararına çalıştırma cezasına çevrildi. Ben neticede bir kamu görevlisiyim, pandemide Covid servisinde çalışıyorum. Ama bir okul veya cezaevinde görevlendirileceğim muhtemelen."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
s.m 2 ay önce
adalet işte, bir savcı veya hakime bu saldırı yapılsa dava 10 günde sonuçlanır, herbirine en az 5' er sene verilirdi. bu ülkede adalet parası olana, bu olaylar adalete olan inancımızı sarsıyor
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?