Kamplar Tahsis Edildi: Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Tatil!

Büyükşehir Belediyesi, sağlık personellerinin yorgunluğunu almak ve motivasyonlarını artırmak için Diriliş-1, Diriliş-2, Darıca ve Kandıra Gençlik kamplarını sağlıkçılar için tahsis etti.

Gündem 02.07.2020, 20:46 03.07.2020, 11:42
Kamplar Tahsis Edildi: Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Tatil!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koronavirüs sürecinde büyük fedakarlıklar göstererek insanların sağlığı için hizmet eden sağlık çalışanlarını bir kez daha unutmadı. Başkan Tahir Büyükakın’ın pandeminin ilk döneminde sosyal medya hesabında sağlık çalışanlarını Diriliş-1, Diriliş-2, Darıca ve Kandıra Gençlik kamplarında ağırlayacaklarını duyurmuştu. Adeta Türkiye’nin kahramanları haline gelen sağlık çalışanları Büyükşehir Belediyesi’nin kamplarında aileleri ile birlikte misafir edilmeye başlandı.

TÜM İMKANLAR SAĞLANIYOR

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım, konaklama gibi birçok destek veren Büyükşehir Belediyesi şimdi de aileleri ile birlikte bünyesinde bulundurduğu kamplarda onları misafir ediyor. Kılavuz Gençlik Modeli’nin özelikle gençlerin eğitim ve sosyal yönlerini desteklemek için faaliyet gösteren gençlik kampları bu sefer Sağlık personelleri ve aileleri için kapılarını açtı. Büyükşehir Belediyesi misafirlik sürecinde gereken tüm imkânları sağlıyor. Kamplarda ailecek yapılabilecek birçok etkinlik mevcut, ayrıca yemek ve konaklama gibi imkânlar da Büyükşehir Belediyesi tarafından en iyi şekilde sağlanıyor. Belli aralıklarla sağlık personeli ücretsiz olarak bu kamplarda misafir edilmeye devam edecek.

“BAŞKAN BİZE SÖZ VERMİŞTİ”

TIKLAYIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın sürecin başlarında kendilerine söz verdiğini belirten Kocaeli Sağlık Müdürlüğü Basın ve iletişim sorumlusu Merziye Kasap Portakal bugün o sözün tutulduğuna şahit olduklarını söyledi. Portakal “Burada misafir olmanın gururunu yaşıyoruz. Başkanımızın bize verdiği söz çok değerliydi. Bugün o sözün startını verdik. Burada olan arkadaşlarımız çok zor süreçlerden geçti ve bu kamp kimsenin tahmin edemeyeceği kadar onlara iyi geliyor. Arkadaşlarımız aileleri ile burada çok iyi vakit geçiyor. Aldığımız geri dönüşler oldukça olumlu. İnşallah zamanla tüm sağlık çalışanlarımızı ağırlamayı planlıyoruz. Başkanımıza ve Büyükşehir personelimize çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BU HEDİYE İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kocaeli İl Sağlık müdürlüğünde görevli olan Erkan Özmen isimli personel ise Büyükşehir Belediyesinin hediyesinden dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek “Belediyemizin bize vermiş olduğu bu hediye çok değerli. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Öyle zamanlar olduk ki ailemizle çocuklarımızla görüşemedik, evlerimize gidemedik. Fakat bugün her şey çok güzel, imkânlar çok iyi sağlanmış, ailecek çok mutluyuz” diyerek duygularını belirtti.

TEDBİRLER ALINDI

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampları, Koronavirüs süresi boyunca tedbirler kapsamında hizmet veremiyordu. Yeni normalleşme ile beraber tüm sağlık tedbirleri alınarak kamplar hizmete tekrar başladı. Darıca ve Kandıra kamplarında sahil temizliği de yapılırken Diriliş Gençlik Kamplarında ise gereken tüm hazırlıklar titizlikle tamamlandı. Sağlık personellerini ücretsiz ağırlayan Büyükşehir Belediyesi sosyal mesafeyi de gözeterek tüm tedbirleri de elden bırakmıyor.

Yorumlar (6)
Abc 4 ay önce
Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Başkanımız Tahir Büyükakın teşekkürler
A 4 ay önce
PANDEMİ HASTANESİ OLAN SEKA DEVLET HASTANESİNE 1 KADRO VERİLMİŞ
GİDENLERİN HEPSİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞANLAR
TAHİR BEY BU İŞLE İLGİLENİR DİYE UMUYORUM
ZATEN GİDENLERDEN ŞENOL ERGÜNEYİN HABERİ VARDIR
PANDEMİ HASTANESİNE 1 KADRO YAZIK
ÖNCE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KENDİ ARASINDAKİ ADALETSİZLİĞİ DÜZELTMELİ
Sakine sağlam 4 ay önce
InşAllah bizide görürler rize recep tayip erdogan eğitim arastirma hastanesi
Evrim çevik 4 ay önce
Peki nasıl faydalancaz
Deniz SOYLU 4 ay önce
ACABA İSTANBULDAKİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA FAYDALANABİLECEK Mİ, NERDEN BİLGİ ALABİLİRİZ?
İzmi̇t Seka Devlet 4 ay önce
iZMİT SEKA DEVLETTE 30 KİŞİLİK KONTENJAN VERİLMİŞ GALİBA 800 KİŞİDEN.ÜSTELİK ADİL OLMAYAN BİR KURA YÖNTEMİYLE .BÖYLE BİR DURUMDA DAHİ ŞAİBE...
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?