Kadın Doktorun Üzerine Yürüyen Müdür Kendini Savundu: Sağlık Sen'li Olmaktan Onur ve Gurur Duyuyorum

Şehit Hakan Tanrıkulu Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Barbaros Mehmet Şengün’ün kadın doktorun üzerine yürüdüğü ile ilgili iddialar üzerine konuyu saglikpersoneliHABER.NET sitemizde duyurmuştuk. Müdür beyden bugün saglikpersoneliHABER.NET'e tekzip başlıklı açıklama gönderildi.

Gündem 20.04.2021, 15:09 20.04.2021, 16:36 Güler Sağlam
Kadın Doktorun Üzerine Yürüyen Müdür Kendini Savundu: Sağlık Sen'li Olmaktan Onur ve Gurur Duyuyorum

19/04/2020 tarihinde internet sitenizde yayımlanan tarafımla ilgili “Hastane Müdürü Kadın Doktorun Üzerine Yürüdü İddiası!” başlıklı haberle ilgili aşağıdaki tekzip yazısını yayınlamanızı talep ediyorum.

Öncelikle 2007 yılından itibaren Sinop’ta sağlık ocağından, toplum sağlığı merkezine, sağlık müdürlüğünden, 112 il ambulans servisine kadar sağlık teşkilatımızın birçok biriminde bana nerede görev verilirse yaptım. Ekim 2019 tarihinden itibaren Durağan Şehit Hakan Tanrıkulu Devlet Hastanesinde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yapmaktayım.

Hastane Müdürü Kadın Doktorun Üzerine Yürüdü İddiası! haberi için tıklayınız

Haberde adı geçen Dahiliye Uzmanı Dr. Selen KANTARCI bir süredir acil serviste nöbet tutmakta ve akabinde 2 yada 3 gün nöbet izni kullanmaktadır. Ancak söz konusu hekimin acil serviste nöbet tutması ve akabinde izin kullanması Dahiliye Poliklinik randevularının aksamasına, hasta mağduriyetlerinin yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle Ülkemizde yaşanan pandemi döneminde, covid-19 rahatsızlığı geçiren hastaların devam eden şikayetleri nedeniyle dahiliye branşına başvurularda bir artma söz konusudur.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

15/03/2021 tarihinde Başhekimimiz Dr. Fahri ALTAŞ, Dahiliye Doktorumuz Fatma ÖZDEMİR ile İdari ve Mali İşler Müdür Odasında (odamda) oturmakta iken bu konuları görüşmek üzere Başhekim Dr. Fahri ALTAŞ diğer Dahiliye Uzmanımız Dr. Selen KANTARCI’ yı da arayarak davet etti. Bu husus konuşulmaya başlandığında doktor hanım bu konunun neden idari ve mali işler müdür odasında konuşulduğunu? ve benim neden konu ile ilgili görüşte bulunduğumu? sorguladı ve “sen başhekim misin?” şeklinde çıkışlarda bulundu. Kendisine neden bundan rahatsızlık duyduğunu sordum, idari anlamda benim de görüş bildirebileceğimi söyledim. Daha sonra Başhekim Beyin odasına geçerek konuşmalarına devam etmelerini ilettim. Akabinde Başhekimin odasında görüşmeleri devam ederken Başhekimden izin alarak “İdari ve Mali İşler Müdürü olarak Dahiliye Uzmanımızın acilde nöbet tutması ve akabinde izin kullanması poliklinik hizmetlerinde ve servis işleyişinde aksamalara neden oluyor, hasta mağduriyeti yaşanabiliyor, bu benim görüşüm, görüşümü bildirmek istiyorum” dedim. Daha sonra doktor hanım tekrar Sen Başhekim misin? Ne karışıyorsun? şeklinde söylemlerine bağırarak devam etmiştir. Odadan dışarı çıktım ve sonrasında Dr. Selen KANTARCI ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Dr. Selen KANTARCI’nın dilekçesinde belirttiği gibi üzerine yürümem, bağırmam, elimi kaldırmam veya kendisine mobing yapmam gibi bir durum söz konusu asla olmamıştır. Yaşanan tüm bu olaylara Başhekim Dr. Fahri ALTAŞ ve diğer Dahiliye Uzmanımız Dr. Fatma ÖZDEMİR başından sonuna kadar şahittirler.

Görev yaptığım ilçemde vatandaşlarımıza sağlık hizmetlerinin aksatılmadan ve eksiksiz bir şekilde sunulabilmesi için gayret etmekte, bunu yaparken de mesai arkadaşlarımın da her zaman yanında yer almaktayım.

Ayrıca haberinizde Sağlık-Sen Sinop Şube Başkan Yardımcısı görevinde olmam ile ilgili bilgilere ve fotoğraflara da yer verildiğini görmekteyim. Bu bile sizlere bu haberi kim ya da kimler tarafından ulaştırıldığını ve onların amaçlarını apaçık gözler önüne sermektedir. Sahada karşılık bulamayan ve bu gibi haberlerle itibar suikastçiliği yapanlara bir kez daha söylemek istiyorum ki, Sağlık-Sen’li olmaktan, haklının ve çalışanın yanında yer almaktan onur ve gurur duyuyorum.

Konu ile ilgili durum Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak soruşturma ile belli olacaktır. Ayrıca şahsıma atılan bu iftira ve yalan haberlerle ilgili sorumlu kişi hakkında hukuki süreçte başlatılmıştır.

Barbaros Mehmet ŞENGÜN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (34)
Müdürün Çiğ Ve Devlet adabına uymayan Davranışı 2 ay önce
Müdürün açıklamasına istinaden;
İdari ve Mali İşler müdürü, klinik ve sağlık hizmetleri alanına karşımaz. Buna yetkisi yoktur. Müdür klinik, poliklinik işleyişine karışarak yetki sınırını ve alanını aşmıştır.
Müdür, Doktorun üzerine yürümediğini iddia etse de bir çalışanın durup dururken hiçbir yöneticiciyi fiziki saldırı teşebbüsüyle itham etmeyeceği ortadadır. Müdürün bu açıklaması inandırıcı değil.
Sağlıksen’li olmaktan gurur duyması onun şahsi bileceği iştir. Haberlerde vurgulanan, Müdürün hem devlet adabı hem tecrübe hem donanım hem davranış biçimi olarak liyakatsiz olduğu halde Sendika desteği ile Müdür atanması ve bu Sendikal güce Yaslanarak çalışanlara kötü davranmasıdır.
Açıklamada, yaptığı ayıbı, şiddet girişimini yalanlayan herhangi bir somut delil yoktur, şahitler çıkar veya tehditle yalan beyanda Bulunabilir, bu olayın olmadığı anlamına gelmez.
Müdürün aşırı özgüven ve egoyla yaptığı bu açıklama, had aşmaktır.
Bu olay, Sağlıksen eliyle yönetici olup Sendikaya yaslanarak ve sendikanın bazen direk katılımıyla sağlık çalışanlarına uygulanan mobingin sadece bir örneğidir.
Sendika ve onun eliyle atanan yöneticiler, sağlık çalışanlarına uygulafıkları mobbingleri türlü kılıflarla meşrulaştırmaya çalışsalar da ortada ciddi bir sorun vardır ve Bakanlık bu Sendikalı yönetici ve Sendikanın bizzat kendisi tarafından uygulanan mobbinglere artık gözünü kulağını kapatmamalı, çözüm bulmalıdır. İstek dışı birim Değiştirme, hastaneden sürülme, haksız yere soruşturma açılma, tayinlerin engellenmesi gibi yöntemlerle Sağlık çalışanlarını bezdiren psikolojik şiddettle savaşmak Bakanlığın öncelikli görevlerindendir.
tosuncuk 2 ay önce
milleti dolandıran ve yurt dışına kaçan tosuncuğa nekadar benziyor. bu o olmasın.?
Sağlıkçılar 2 ay önce
Ula tipe bak gardaşim yahu adama selam vermem müdürlük vermişler ha ben böyle işin icinde ....
arkasında yetkili ama etkisiz-sen var. 2 ay önce
etkisiz-sen bakanlıkta işlerini yürüten genel müdür yrd.cıları var asıl sağlık sektörünü bitiren bu ayak takımı ve malum-sen hak aramaya gelince fosss. liyakatsiz insanları bir yerlere getirmede maşAllah üstlerine yok ayıp günah be bakanlığın içindeki bu ayak takımları bellidir.
hemşire 2 ay önce
asıl senin tipine bak, adam karizmatik ve yakışıklı kıskanıyorsunuz anca
Afyonlu 2 ay önce
Sağlık personeliyim ama o müdür haddini bilmeli . Sen kimsin ki alanınla alakalı olmayan bir işe karışıyorsun aslında bu gücü kimlerden aldığın belli o Sarı sendikan sana güç kuvvet veriyor siyasetçi abilerinle . Başhekim sessiz kalıyorsa o da istifa etmeli ki siyasetin adamı olmadığını kanıtlasın
Enes 2 ay önce
Açıklamaya bak doktor nöbet izni kullanıyormuş müdür kim oluyorda karışıyor doktorun izinlerine çapsız herif daha da üste çıkmaya çalısıyor.eminim bu işin altından müdürün pis ilişkiler yumağı çıkar
Gümüş 2 ay önce
Henüz Liyakatini ve kişiliğini tamamlamamış sığır çobanı ... Koca hastaneyi buna teslim ederseniz olacağı budur...
Sinoplu 2 ay önce
Bu olayın altından müdürün diğer doktorla ilişkisi çıkar demedi demeyin
fdfs 2 ay önce
aynen öyle bir durum var galiba
sağlıkçı 2 ay önce
Sağlıksen üyesi olmaktan onur ve gurur duyarsın tabii.Seni oraya getiren,çift maaş almanı sağlayan zaten sağlıksen.Senin o gurur duyduğun sağlık senin varya,işte sağlıkçıların çoğu o sağlık sen den nefret ediyor...
hemşire 2 ay önce
ama doktorlar çok üstten bakıyor
Gene mi sen arsız 2 ay önce
Sen aşağılık olmazsan kimse sana yukarıdan bakamaz
SAĞLIKÇI 2 ay önce
İNANIR MISIN DOKTORLAR TUVALETE BİLE GİDİYOR. GEÇEN GÜN GÖRDÜM, ADAM RESMEN TUVALETE GİRDİ VE ÇIKARKEN DE ELLERİNİ YIKADI. BU DOKTORLARIN YAPTIĞI BİR DEĞİL İKİ DEĞİL
Adam 2 ay önce
Geldi yine hemsirret
Dr 2 ay önce
Hastanenin başhekimi yok mu, sana ne oluyor, idari mali işler müdürü oldun da ne oldu, daha bir kadınla konuşmayı öğrenememişsin, derhal işgal ettiğin koltuğu boşalt, hemen sıkışınca biryerlerin Yusuf Yusuf edince, yüzün kızarmadan sendikaya sığın, senin gibiler yüzünden sendika lanetleniyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?