Kadın Doktoru Öfkeli Hasta Yakınından Mümessiller Kurtardı!

Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, hastasının oğlu tarafından darbedildiğini, kendisine o sırada muayene odasının önünde bulunan ilaç mümessillerinin yardım ettiğini söyledi.

Gündem 07.06.2021, 19:24 08.06.2021, 12:09 Güler Sağlam
Kadın Doktoru Öfkeli Hasta Yakınından Mümessiller Kurtardı!

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dahiliye uzmanı olarak görev yapan Öğretim Görevlisi Uzm. Dr. Fatma Akyel'in, poliklinik yaptığı sırada Kastamonu İl Özel İdaresinde görev yapan F.Y. isminde hastanın yakını tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi. Poliklinik odasında gerçekleşen saldırıda Uzm. Dr. Fatma Akyel'in şiddete uğradığını gören reprezant elemanlarının olaya müdahil olmasıyla F.Y. darp edildi. Olayın ardından hem Akyel hem de F.Y., darp raporu alarak birbirlerinden şikayetçi oldu.

Doktora şiddet uygulayan özel idare personeline adli ve idari işlem başlatıldı haberi için tıklayınız

SENDİKALAR SALDIRIYI KINADI

Kastamonu'daki sağlık sendikaları, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli kadın doktora yönelik şiddete tepki gösterdi.

Sağlık-Sen, Türk Sağlık-Sen, Aile Hekimleri Derneği ve Kastamonu- Çankırı Tabip Odası üyeleri, hastanenin önünde bir araya gelerek, dahiliye servisinde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel'in, hasta yakını tarafından saldırıya uğramasını kınadı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
bunlar vatan haini 4 ay önce
olay şu hasta randevu saatinden önce geliyor içeride hasta varken polikliniğe girip muayene olmak istiyor dr hanımda içeride hasta olduğunu hemde randevu saatinin daha gelmediğini söyleyip içeride ki hastayı muayene edebilmek için dışarı çıkmasını istiyor.Aynı hasta saati geldiğinde çağırılıyor ama muayeneye gelmiyor.Bekleyen hastalar bitsin diye öğle arası yemek molası vermeyen hasta muayene eden de hanıma o hastanın yakıjı 12:20de gelip saldırıyor.Bunu hayvanlar yapmaz hayvanlar .Personeline sahip çıkmayan bir bakanlık var karşımızda başka kurumda personele yapsınlar bakalım böyle yapabiliyorlar mı
İncir 4 ay önce
Kastamonuya doktor çok.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?