Kadın Doktorlar İş Başında: Bir Okulu Daha Boyadılar!

Batman, Diyarbakır ve Siirt’te görev yapan kadın hekimler Diyarbakır’ın Hazro İlçesi Kavaklıboğaz Köyü’nün 105 öğrencili ilkokulunu boyadı.

Gündem 09.02.2020, 16:13 09.02.2020, 18:34 Güler Sağlam
Kadın Doktorlar İş Başında: Bir Okulu Daha Boyadılar!

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), “KAHEV’le Rengarenk Geleceğe” Projesi kapsamında bugüne kadar yenilediği altı okula bir yenisini daha ekledi. Diyarbakır’ın Hazro İlçesi Kavaklıboğaz Köyü’nün 105 öğrencili ilkokulunu, Batman, Diyarbakır ve Siirt’te görev yapan kadın hekimler baştan aşağı boyadı.

TIKLAYIN

Proje kapsamında, Kavaklıboğaz İlkokulu’nun tüm sıva işleri ile dış ve iç cephe boyalarının masrafları KAHEV’e gerçekleştirilen bağışlardan karşılandı. KAHEV, okula ayrıca bin TL’lik kırtasiye desteğinde bulundu. Kavaklıboğaz İlkokulu’na, Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bağışlanan Atatürk Büstü ise yine KAHEV ekibi tarafından boyanarak kaidesine yerleştirildi.

Projenin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Demet Orhan Başer “Değerli öğretmenimiz Gülşen Üçüncü Cüre, sosyal medya üzerinden bize ulaşarak okulu için destek rica ettiğinde hemen planlamamızı yaptık. Zaten kendisi, büyük bir fedakarlıkla, okulun ihtiyacı olan çoğu düzenlemenin yapılmasını sağlamıştı. Biz de, KAHEV’le Rengarenk Geleceğe projemiz kapsamında topladığımız bağışlarla, okulun boya işlerini, kar yağışının izin verdiği ölçüde, peyderpey gerçekleştirdik. Bugün de, hep birlikte burada, sınıfları boyayarak projemizi tamamladık. Okulumuzun yeni yüzüne yaraşır yeni tabelasını da yerine astık. Bizim için de farklı ve harika bir gün oldu. Okulumuzun müdürü, öğretmenleri, köyümüzün muhtarı, tüm çocuklarımız, herkes çok mutlu. Biz de çok mutluyuz. Bugün burada olan ve projemizi bağışlarıyla destekleyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülkemiz için, çocuklarımız için yapacak daha çok işimiz var. KAHEV yoluna var gücüyle devam edecek.” şeklinde konuştu.    

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?