Kadın Doktora Polis Şiddeti mi Var?

Samsun 'da Atakent Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Uzm. Dr. Hamide Umarusman, tarafından psikolojik şiddete uğradığı gerekçesi ile beyaz kod başvurusunda bulundu.

Gündem 30.12.2020, 09:12 30.12.2020, 09:16 Güler Sağlam

Samsun 'da Atakent Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Uzm. Dr. Hamide Umarusman, polis tarafından psikolojik şiddete uğradığı gerekçesi ile beyaz kod başvurusunda bulundu.

Sağlık camiasından flaş açıklama

TIKLAYIN

12 Kasım 2020 Persembe günü Samsun'da Covid 19 testi henüz sonuçlanmadığı için dışarı çıkması yasak olan bir hasta Atakent Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Uzm. Dr. Hamide Umarusman'a muayeneye geldi. Umarusman TC kimlik numarasından hastanın karantinada olması gerektiğini görünce hızlıca reçetesini yazıp muayene odasının dışına almak istedi.

Ancak, doktor Umarusman'ın iddialarına göre kadın hasta bir anda sinirlenerek kendisine tepki gösterdi. Oda dışına alınmasına da sinirlenen kadın polisi aradı.

Kadının oda dışına çıkmasından sonra hasta bakmaya devam eden Hamide Umarusman, polisin gelmesi ile ikinci bir şok yaşadığını iddia etti ve şunları söyledi;" Burada karantina kurallarını çiğneyen bir hasta polisi arıyor. Gelen polis memuru bu hastanın neden karantina kurallarını çiğnediğini sorgulamadan başıma dikilip hasta baktığım sırada 'Bayan karakola gideceğiz hakkınızda şikayet var' diyerek hastalarımı bıraktırıp mesai saatim olmasına rağmen karakola götürdü. Ben şikayetçi bayana adli herhangi bir müdahalede bulunmadım. Darp, cebir vs yok. Ama adi bir suçlu muamalesi gördüm"

Doktor Umarusman yaşadıklarını Samsunsonhaber'e şöyle anlattı:

Yorumlar (3)
asklipius 2 hafta önce
şikayette bulunan kadın bir araştırılsın bakalım kimin yakını çıkacak
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 2 hafta önce
GÖREVLİ MEMUR MESAİ SAATİ BİTTİKTEN SONRA İFADE İÇİN KARAKOLA GÖTÜRÜLE BİLİR KANUNLA SABİTTİR
Önce sağlık 2 hafta önce
Hastalarınıza naif ve empati duygusu ile yaklaştıgınızı zaten biliyoruz.. hastanın Emin'im hem testi alınmış hemde gerek duyulan ilacı verilerek test sonucu beklemesi için evine gönderilmiştir her hastada yapıldığı gibi...bu zor süreçte sabırla bekleyiniz gereken hassasiyet gösterilip soruşturma sonucu haklıyı haksızı gösterecektir..
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?