Kadın Doktor: 'Valeler Bile 20 Lirayı Beğenmezken Gençliğimi Heba Ettiğim Doktorluğumun Maaşı' Diyerek Bordrosunu Yayınlayarak Bakan Koca'ya Seslendi!

Genellikle aldıkları maaş merak edilen ve yüksek ücret aldıkları düşünülen doktorların bu konuda haklı itirazları sürerken, İstanbul'da görev yapan kadın doktor sosyal medya hesabından maaş bordrosunu yayınladı. Kısa sürede paylaşım rekoru kıran maaş ekran görüntüsüne onlarca yorum geldi.

Kadın Doktor: 'Valeler Bile 20 Lirayı Beğenmezken Gençliğimi Heba Ettiğim Doktorluğumun Maaşı' Diyerek Bordrosunu Yayınlayarak Bakan Koca'ya Seslendi!

Doktor maaşları konusunda birçok afaki rakamlar ortaya dolaşırken, en son 24 yaşında 9 bin lira maaş alıyorlar algısı bu konuda gelinen son noktayı gözler önüne serdi. Doktorların özlük haklarından çok, özellikle maaş ve döner sermayeden aldıkları tutarlar vatandaşlar tarafından da yakından takip edilmeye devam ediliyor. 

TIKLAYIN

Hekim maaşları hekimlerin dışında bir çok kişi tarafından hem merak edilmeye hem de takip edilmeye devam ediyor. Daha önce de çıkan haberlerde, yıl başında yapılan son zamlarla beraber 'doktor maaşının minimum 18 bin lira olması' gibi paylaşımlar yapılarak doktorların maaşları konusundaki bilgisizlik ortaya konulmuştu. 

3 BİN 801 LİRA MAAŞINI YAYINLADI

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı etiketleyerek aldığı maaşın banka ekran görüntüsünü yayınlayan Merve Sinoplu Çekme isimli Doktor, "Artık istanbulda valeler 20 lirayı beğenmiyor, 30 lira istiyor. Fiyat biçilmiş yani, çoğu yerde rastladım. Küçük bir hesap yapalım, günde 10 araba, en kötü 20 gün çalışsa, 6000 lira maaş. Gençliğini heba eden bir hekim olarak maaşım ektedir. @drfahrettinkoca" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet tozlu
Ahmet tozlu - 3 gün Önce

O doktorun emekliliğine yansıyan maaş 3800 ₺ dir diğer ödeme sabit döner denilen 2500 ₺ toplamda 6300 ₺ vale ile aynı seviye de mi şimdi bu doktor soruyorum size bekçi 5700 ₺ , polis 7000₺ , diyarbakırda astsubay 12.000 ₺ köşe başındaki dönerci 10.000 ₺ bu doktor ömrünü boşuna mı çürüttü?

HAZIMSIZLIK
HAZIMSIZLIK - 3 gün Önce

TIP FAKÜLTELERİNİN PUANLARINI HERKES BİLİYOR. 6 YILLIK EĞİTİM SÜRECİNİ, TUS SINAVINI, ASİSTANLIK SÜRECİNİ SÖYLEMİYORUM BİLE. DOKTORUN ALDIĞI HER KURUŞ ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR. ARABALARI, MAAŞ KALEMLERİNİ, VENEDİK YATİLLERİNİ YAZARKEN SARFETTİĞİNİZ ENERJİYİ ÜNİVERSİTE SINAV SÜRECİNDE HARCASAYDINIZ, ŞİMDİ SİZLERİ KONUŞUYOR OLURLARDI.

Dr
Dr @HAZIMSIZLIK - 2 gün Önce

Millet asagida yorumlara bende asistan dr um 10 bin doner aliyorum demis,bire yalancilar bari mantikli uydurun insaf, Allah islah etsin, su kininizin sebebi ne, ne istiyorsunuz arkadas askeri ucret alsak rahatlayacak bi topluluk var oh oldu diyecekler utanmazlar

Sınavsız ünvan değişikliği
Sınavsız ünvan değişikliği - 3 gün Önce

Çok doğru yazmış. Doktorun böyleyse diğerlerini siz düşünün artık. Adımızı çıkardılar ama içi boş. Olmaz ki

Dr
Dr @Sınavsız ünvan değişikliği - 2 gün Önce

Maas+sabit döner+ek döner+fazla mesayi derken o maaş 10 11 bin tl yi buluyor saygılar şükür yine iyiyiyiz

Açılın ben doktorum :)
Açılın ben doktorum :) @Sınavsız ünvan değişikliği - 3 gün Önce

En yukarıdaki mesaj bu diye buraya yazıyorum.hekimler 3 kalem maaş alır.maaş+sabit+döner.bunlardan sadece maaş emekliliğe yansır.ve yukardaki rakam doğrudur.sabitide banko alır ama emekliliğe yansımaz.maas artı sabit 6000-7500 lira arasidir.(uzman pratisyen kadro derecesine göre ).ustunede döner alır.dananin kuyruğu burda kopuyor.hastane kar ederse döner alırsın ki artık çoğu hastane etmiyor.kar durumuna göre 200 de alabilirsin 8 bin TL de.adaletsizlik burda başlıyor.ayni şehirde 2 karakol polisinin aynı maaşı almadığını düşünün.ve arada muazzam fark olduğunu.ayda 1000 tane doğum yaparsin 500 TL döner alırsın,öteki hastanede yarısi doğum yapan doktor 3 katın döner alır.ez cümle 3800 TL si emeklilige yansıyan 6-7 bin garanti para,üstüne alıp almayacagin yada ne kadar alacağın belli olmayan bir döner.hemsireler içinde aynı durum söz konusu ve hatta bazı noktalarda sahada saçma bir sistemleri var.onu onlar yazsın.

Özgür d
Özgür d - 3 gün Önce

Ben de uzman doktorum 12 yıl + 6 yıl tıp +4 yıl uzmanlık eğitimi maaş 4600 , ben de alkışlıyorum

Ali UÇAR
Ali UÇAR - 3 gün Önce

Ben de bu doktor arkadaşla aynı yerdeyim. Sadece maaş bodrosunu göndermiş. Döner sermaye bordrosunu da göndersin. Her gün 15 valeye para verse bir ayda bitiremez o maaşı. Nankörlük yapmayalım.

Selin SAYEK
Selin SAYEK @Ali UÇAR - 2 gün Önce

Bindiği o kırmızı araba 600 bin TL miş.

Asistan Doktor
Asistan Doktor @Ali UÇAR - 2 gün Önce

Bu bayan ile ben aynı kurumda çalışıyorum. Aynı kadrodayız yani asistanız. Ve hemen hemen derece kadememiz ile performansımız aynı. Bana yattığı gibi bu bayana da 3800 maaş, 2500 sabit ödeme, 5900 TL döner sermaye ödemesi olmak üzere toplam: 12200 TL para yatmış olmalı. Nöbet ücretleri hariç. Merak edenler olabilir.

Selin Sayek
Selin Sayek @Ali UÇAR - 3 gün Önce

Bu doktor hanımın altındaki arabayı görseniz ağzınız açık kalır.

Merve Bayrak
Merve Bayrak @Ali UÇAR - 3 gün Önce

Bu arkadaşın maaşı o kadarsa kirası nasıl maaşının 2 katı oluyor acaba merak ettim.

İlginç
İlginç - 3 gün Önce

Doktoru hemşireyi bırakın da; sizi temsil etsin, sözcünüz olsun diye, oylarınızla yetki verdiğiniz yöneticileri, vekilleri sorgulayın biraz. Bir de aynı ortamda çalışıyorsunuz diye, kendinizi doktorlarla bir tutmayın. Torpil düzenini yaşadıkça liyakatı iyice unuttunuz. Rüya sona erince gerçeklerle yüzleşmeniz zor olur.

...
... @İlginç - 3 gün Önce

Aynı ortamda çalışıyoruz diye kendinizi de üstün bir ırk gibi görmeyide bırakın. Aynı ortamda çalışıyoruz diyede hakkaniyetli bir ödeme olmasını iste.Ne benim üstümsün nede benim altım. Herkesin görev ve sorumlulukları farklıdır. Bilmem anlatabildim mi?

.

yalan
yalan - 3 gün Önce

3 4 farklı kalem maaş alıyor doktorlar sadece birini paylaşmış onun üstünden prim yapıyor. sabit ek ödeme nöbet ücretleride paylaşta onları da görelim. hiçbir doktor sadece 3küsür maaş almaz.Allahtan biz de sağlıkçıyız da kimin ne aldığını biliyoruz

VALE VENEDIKE GIDEMIYOR AMA SIZ VENEDIKTESINIZ
VALE VENEDIKE GIDEMIYOR AMA SIZ VENEDIKTESINIZ - 3 gün Önce

Sadece maasini yayinlamis. Sabit odeme ve ek ödemeyi niye yayımlayamamış? Madem doktor maaslari dusuk Tıp fakulteleri neden hala revacta? universite giris puanlari tıpın hala niye yuksek?

Halil
Halil @VALE VENEDIKE GIDEMIYOR AMA SIZ VENEDIKTESINIZ - 2 gün Önce

Yani burada kendini doktorla kıyaslayan sadece 2 yıllık mezunlar ayıp ediyor
Doktor olmak için yüzde 1 lik dilime girip 6 sene gece gündüz çalışıp, dünyanın en zor 2.sınavı olan TUS sınavını geçip 5 sene de 36 saat nöbeti olan asistanlık yapmak gerekir, doktorlar sizinle aynı maaşı mı alacaktı, AMERİKA da uzman doktor 400 bin dolar alırken bir sağlık teknikeri 50 bin dolar alır yıllık, yani 8 katı o zaman Türkiye de de bir uzman doktor en az 32 bin lira almalı, 4 bin tekniker alıyorsq


SIRADAKİ HABER