Kadın Doktor: 'Valeler Bile 20 Lirayı Beğenmezken Gençliğimi Heba Ettiğim Doktorluğumun Maaşı' Diyerek Bordrosunu Yayınlayarak Bakan Koca'ya Seslendi!

Genellikle aldıkları maaş merak edilen ve yüksek ücret aldıkları düşünülen doktorların bu konuda haklı itirazları sürerken, İstanbul'da görev yapan kadın doktor sosyal medya hesabından maaş bordrosunu yayınladı. Kısa sürede paylaşım rekoru kıran maaş ekran görüntüsüne onlarca yorum geldi.

Gündem 17.10.2020, 21:10 26.10.2020, 02:23 Güler Sağlam
Kadın Doktor: 'Valeler Bile 20 Lirayı Beğenmezken Gençliğimi Heba Ettiğim Doktorluğumun Maaşı' Diyerek Bordrosunu Yayınlayarak Bakan Koca'ya Seslendi!

Doktor maaşları konusunda birçok afaki rakamlar ortaya dolaşırken, en son 24 yaşında 9 bin lira maaş alıyorlar algısı bu konuda gelinen son noktayı gözler önüne serdi. Doktorların özlük haklarından çok, özellikle maaş ve döner sermayeden aldıkları tutarlar vatandaşlar tarafından da yakından takip edilmeye devam ediliyor. 

Hekim maaşları hekimlerin dışında bir çok kişi tarafından hem merak edilmeye hem de takip edilmeye devam ediyor. Daha önce de çıkan haberlerde, yıl başında yapılan son zamlarla beraber 'doktor maaşının minimum 18 bin lira olması' gibi paylaşımlar yapılarak doktorların maaşları konusundaki bilgisizlik ortaya konulmuştu. 

3 BİN 801 LİRA MAAŞINI YAYINLADI

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı etiketleyerek aldığı maaşın banka ekran görüntüsünü yayınlayan Merve Sinoplu Çekme isimli Doktor, "Artık istanbulda valeler 20 lirayı beğenmiyor, 30 lira istiyor. Fiyat biçilmiş yani, çoğu yerde rastladım. Küçük bir hesap yapalım, günde 10 araba, en kötü 20 gün çalışsa, 6000 lira maaş. Gençliğini heba eden bir hekim olarak maaşım ektedir. @drfahrettinkoca" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (43)
Ahmet tozlu 10 ay önce
O doktorun emekliliğine yansıyan maaş 3800 ₺ dir diğer ödeme sabit döner denilen 2500 ₺ toplamda 6300 ₺ vale ile aynı seviye de mi şimdi bu doktor soruyorum size bekçi 5700 ₺ , polis 7000₺ , diyarbakırda astsubay 12.000 ₺ köşe başındaki dönerci 10.000 ₺ bu doktor ömrünü boşuna mı çürüttü?
HAZIMSIZLIK 10 ay önce
TIP FAKÜLTELERİNİN PUANLARINI HERKES BİLİYOR. 6 YILLIK EĞİTİM SÜRECİNİ, TUS SINAVINI, ASİSTANLIK SÜRECİNİ SÖYLEMİYORUM BİLE. DOKTORUN ALDIĞI HER KURUŞ ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR. ARABALARI, MAAŞ KALEMLERİNİ, VENEDİK YATİLLERİNİ YAZARKEN SARFETTİĞİNİZ ENERJİYİ ÜNİVERSİTE SINAV SÜRECİNDE HARCASAYDINIZ, ŞİMDİ SİZLERİ KONUŞUYOR OLURLARDI.
Dr 10 ay önce
Millet asagida yorumlara bende asistan dr um 10 bin doner aliyorum demis,bire yalancilar bari mantikli uydurun insaf, Allah islah etsin, su kininizin sebebi ne, ne istiyorsunuz arkadas askeri ucret alsak rahatlayacak bi topluluk var oh oldu diyecekler utanmazlar
Sınavsız ünvan değişikliği 10 ay önce
Çok doğru yazmış. Doktorun böyleyse diğerlerini siz düşünün artık. Adımızı çıkardılar ama içi boş. Olmaz ki
Dr 10 ay önce
Maas+sabit döner+ek döner+fazla mesayi derken o maaş 10 11 bin tl yi buluyor saygılar şükür yine iyiyiyiz
Açılın ben doktorum :) 10 ay önce
En yukarıdaki mesaj bu diye buraya yazıyorum.hekimler 3 kalem maaş alır.maaş+sabit+döner.bunlardan sadece maaş emekliliğe yansır.ve yukardaki rakam doğrudur.sabitide banko alır ama emekliliğe yansımaz.maas artı sabit 6000-7500 lira arasidir.(uzman pratisyen kadro derecesine göre ).ustunede döner alır.dananin kuyruğu burda kopuyor.hastane kar ederse döner alırsın ki artık çoğu hastane etmiyor.kar durumuna göre 200 de alabilirsin 8 bin TL de.adaletsizlik burda başlıyor.ayni şehirde 2 karakol polisinin aynı maaşı almadığını düşünün.ve arada muazzam fark olduğunu.ayda 1000 tane doğum yaparsin 500 TL döner alırsın,öteki hastanede yarısi doğum yapan doktor 3 katın döner alır.ez cümle 3800 TL si emeklilige yansıyan 6-7 bin garanti para,üstüne alıp almayacagin yada ne kadar alacağın belli olmayan bir döner.hemsireler içinde aynı durum söz konusu ve hatta bazı noktalarda sahada saçma bir sistemleri var.onu onlar yazsın.
Özgür d 10 ay önce
Ben de uzman doktorum 12 yıl + 6 yıl tıp +4 yıl uzmanlık eğitimi maaş 4600 , ben de alkışlıyorum
İlginç 10 ay önce
Doktoru hemşireyi bırakın da; sizi temsil etsin, sözcünüz olsun diye, oylarınızla yetki verdiğiniz yöneticileri, vekilleri sorgulayın biraz. Bir de aynı ortamda çalışıyorsunuz diye, kendinizi doktorlarla bir tutmayın. Torpil düzenini yaşadıkça liyakatı iyice unuttunuz. Rüya sona erince gerçeklerle yüzleşmeniz zor olur.
... 10 ay önce
Aynı ortamda çalışıyoruz diye kendinizi de üstün bir ırk gibi görmeyide bırakın. Aynı ortamda çalışıyoruz diyede hakkaniyetli bir ödeme olmasını iste.Ne benim üstümsün nede benim altım. Herkesin görev ve sorumlulukları farklıdır. Bilmem anlatabildim mi?

.
Ali UÇAR 10 ay önce
Ben de bu doktor arkadaşla aynı yerdeyim. Sadece maaş bodrosunu göndermiş. Döner sermaye bordrosunu da göndersin. Her gün 15 valeye para verse bir ayda bitiremez o maaşı. Nankörlük yapmayalım.
uzm. hekim 9 ay önce
12bin mi uzman hekimim çocuk hastalıklarında daha 9un üstüne çıkamadım asistan nasıl 12 alsın zaten sba maaşı 6100 o da sabiti tam verilirse çoğu yerde 1000tl sabit veriliyor
Selin SAYEK 10 ay önce
Bindiği o kırmızı araba 600 bin TL miş.
Asistan Doktor 10 ay önce
Bu bayan ile ben aynı kurumda çalışıyorum. Aynı kadrodayız yani asistanız. Ve hemen hemen derece kadememiz ile performansımız aynı. Bana yattığı gibi bu bayana da 3800 maaş, 2500 sabit ödeme, 5900 TL döner sermaye ödemesi olmak üzere toplam: 12200 TL para yatmış olmalı. Nöbet ücretleri hariç. Merak edenler olabilir.
Selin Sayek 10 ay önce
Bu doktor hanımın altındaki arabayı görseniz ağzınız açık kalır.
Merve Bayrak 10 ay önce
Bu arkadaşın maaşı o kadarsa kirası nasıl maaşının 2 katı oluyor acaba merak ettim.
yalan 10 ay önce
3 4 farklı kalem maaş alıyor doktorlar sadece birini paylaşmış onun üstünden prim yapıyor. sabit ek ödeme nöbet ücretleride paylaşta onları da görelim. hiçbir doktor sadece 3küsür maaş almaz.Allahtan biz de sağlıkçıyız da kimin ne aldığını biliyoruz
uzm. hekim 9 ay önce
3-4 kalem mi 2 kalemde maaş yatar maaş + döner diye
maaşı 3800
döneri de 1000 lira uzman olursa bu döner 2500 gelir

bir covidde iyi veriliyor ama orda da artık gün hesabı yapılıyor 30 gün çalışırsan covidde (30*24) max 23bin ama bizim zaten mesaimiz 7*24 o maxın çeyreğini veriyorlar ama ayın sonu olduğundan da çoğu vergiden gidiyor aldığımız covidde 2500 yerine 3-4bin

türkiyede çok çok az uzman 9.5-10 üzerine çıkar
asistan ve hekimlerin durumunu sen düşün
VALE VENEDIKE GIDEMIYOR AMA SIZ VENEDIKTESINIZ 10 ay önce
Sadece maasini yayinlamis. Sabit odeme ve ek ödemeyi niye yayımlayamamış? Madem doktor maaslari dusuk Tıp fakulteleri neden hala revacta? universite giris puanlari tıpın hala niye yuksek?
Halil 10 ay önce
Yani burada kendini doktorla kıyaslayan sadece 2 yıllık mezunlar ayıp ediyor
Doktor olmak için yüzde 1 lik dilime girip 6 sene gece gündüz çalışıp, dünyanın en zor 2.sınavı olan TUS sınavını geçip 5 sene de 36 saat nöbeti olan asistanlık yapmak gerekir, doktorlar sizinle aynı maaşı mı alacaktı, AMERİKA da uzman doktor 400 bin dolar alırken bir sağlık teknikeri 50 bin dolar alır yıllık, yani 8 katı o zaman Türkiye de de bir uzman doktor en az 32 bin lira almalı, 4 bin tekniker alıyorsq
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?