Kadın Doktor 'ByLock' Kullanıcısı Çıktı! (2)

Düzenlenen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Adana yapılan operasyonla gözaltı işlemi uygulanan ve Adana Yüreğir Devlet Hastanesinde çalışan bir kadın doktorun da bulunduğu 16 zanlının adliyeye sevk işlemleri yapıldı. Zanlılardan doktor olan kadının, kocasının eski bir polis memuru olduğu ve FETÖ'den cezaevinde bulunduğu, doktorunda 3 ayrı telefonunda ByLock yüklü olduğu ve gruplar kurduğu belirtildi

Gündem 13.12.2019, 10:39 17.12.2019, 14:49 Güler Sağlam
Kadın Doktor 'ByLock' Kullanıcısı Çıktı! (2)

Adana'da düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında devlet hastanesinde çalışan bir kadın doktorun da bulunduğu 16 zanlı adliyeye sevk edildi. Polis memuru kocası FETÖ'den cezaevinde bulunan kadının 3 ayrı telefonunda ByLock yüklü olduğu ve gruplar kurduğu belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında aralarında halen görevde olan polis ve bir devlet hastanesinde görev yapan kadın doktorun da bulunduğu 16 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM) ekipleri, 11 Kasım günü şafak vakti 3 ilde eş zamanlı olarak zanlıları yakalamak için operasyon başlattı. Operasyonda, söz konusu şahısların evleri didik didik arandı.

Zanlılardan 14'ü gözaltına alındı. Zanlılar emniyette iki gün boyunca sorgulandı. Zanlılardan aralarında kadın doktorun da bulunduğu 8 kişinin telefonlarında ByLock kurulu olduğu belirlendi. Kocası polis memuruyken FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve tutuklanan kadının da 3 ayrı telefonda Bylock kullandığı ayrıca gruplar kurup burada ablalık yaptığı ileri sürüldü.

Gözaltına alınan zanlılar arasında askeri okulda okuyan öğrencilerin olduğu bu durumun ise terör örgütünün hala askeri okullara öğrenci sokmaya çalıştığı ve bunda da başarılı olduğunu gösterdiği öğrenildi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

SABAH SAATLERINDE 192 KİŞİYE DAHA FETÖ GÖZALTISI!

Adalet Bakanlığı, Polis Koleji, Adliye ve Ceza İnfaz kurumlarındaki Cemaat yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi.

32 İLDE OPERASYON, 44 GÖZALTI

'FETÖ'nün adliye ve ceza infaz kurumlarındaki yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 32 ilde düzenlenen operasyonda, 44 kişi gözaltına alındı.

ADALET BAKANLIĞI'NDA OPERASYON

Adalet Bakanlığındaki "FETÖ" yapılanmasına yönelik operasyonda ise, haklarında gözaltı kararı verilen 23'ü aktif görevde 84 kişiden 50'si gözaltına alındı.

SINAV GÖZALTISI

2009'daki Polis Koleji Giriş Sınavı sorularını Cemaat  mensuplarından önceden alarak koleje girdiği belirlenen 64 kişi için de bu sabah saatlerinde gözaltı kararı çıkarıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?