Kadın doğum hastanesinde güvenlik şiddeti: Hasta yakınlarına saldırdılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde muhabir olarak görev yapan Tuğba Semiz, kendisi ve ailesinin Esenler Kadın Doğum Hastanesi'nde güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradığını iddia etti. Semiz, "İnanılmaz korkunç bir akşamdı" diyerek, hastanede yaşananları sosyal medya üzerinden duyurarak yardım istedi.

Gündem 18.08.2021, 19:00 Güler Sağlam
Kadın doğum hastanesinde güvenlik şiddeti: Hasta yakınlarına saldırdılar

Esenler Kadın Doğum Hastanesi'nde iddiaya göre güvenlik şiddeti yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde muhabir olarak görev yapan Tuğba Semiz ve ailesi hastenede 3 güvenlik personelininin saldırısına uğradı.

Gebe olan yakınının ağrı şikayetiyle hastaneye gittiğini ve orada güvenlik personellerinin şiddetine maruz kaldıklarını söyleyen Semiz, "O bebeğe bir şey olursa sorumlusu o 3 güvenlik personelidir" dedi. Semiz, şiddet anından geriye kalan görüntüleri de sosyal medyadan paylaştı.

Cumhuriyet'in ulaştığı Semiz, kendisi şahit pozisyonunda olduğu için, kendisinin aksine, olayı bizzat yaşayan kişi olan abisinin sorulara yanıt vermesinin daha doğru olacağını aktardı. Semiz, gebe yakınının hala hastanede olduğu ve durumunun da riskli olduğu gerekçesiyle soruları daha sonra cevaplayacağını söyledi.

Tuğba Semiz'in sosyal medyada duyurduğu iddialar şu şekilde:

"Esenler Kadın Doğum Hastanesi'nde 3 güvenlik tarafından saldırıya uğradık. Gebe olan yakınım ağrı şikayetiyle gitti ve düşük tehlikesi olduğu için acil yatış yapılması istendi."

"MAHREMİYETİ HİÇE SAYDILAR"

"Düşük tehlikesi olduğu için hemşireler tarafından yalnız bırakılmaması gerektiği önemle vurgulandı. Erkek refakatçi yasak olduğu için eşi (abim) kız kardeşini bekliyordu yanından ayrılmak için... Fakat hastane güvenliği, mahremiyeti hiçe sayarak kapıya vurmadan odaya geldi ve emrivaki bir cümle ve tavırla 'sizi dışarı alalım' dedi."

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"Biz de hemşireden müsade istendiğini ve hastanın kız kardeşinin kalacağını, onu beklediğimizi söyledik. Güvenlik olan şahıs, 'hastaya siz değil hemşireler bakıyor zaten, inin aşağı' şeklinde emrivaki cümleler kurmaya devam etti."

"'YUKARI ÇIKALI 40 DAKİKA OLDU' DEDİ"

"Eşine dönerek dedi ki; 'Siz yukarı çıkalı 40 dakika oldu ineceksiniz… 'Kendisi eşini yalnız bırakmak istemediğini ve riskli olduğunu belirttiği halde, ısrarcı davranacak işaret parmağını sallayarak 'Sen gel bakiyim dışarı' dedi."

"HASTAMIZ KANLAR İÇİNDE KALDI"

"Orada bir arbede yaşandı ve telsizle diğer güvenliklerini çağırdı. Hepsi birden üzerimize saldırarak bizi darbettiler… Hastamız kanlar içinde kaldı korkudan daha kötü oldu…"

"Doktor sinir stresten uzak kalması gerektiğini söylemesine rağmen, bizler aile olarak çok hassas davranırken, 3 güvenlik şahsın bu denli saygısızca hasta ve yakınlarına karşı huzursuzluk çıkarması asla kabul edilir bir şey değildir…"

"ELİMDE VİDEO KAYITLARI VAR"

"Elimde fotoğraflar hariç video kayıtları mevcut… bütün hukuki yollara başvurumuzu yapacağız… sosyal medyanın gücüne inanarak bu paylaşımı yapıyorum. Gerçekten inanılmaz korkunç bir akşamdı."

"Allah korusun o bebeğe bir şey olursa sorumlusu o 3 güvenlik personelidir… Hastane odasına mahremiyete saygı göstermeden girmek, hasta yakınlarına saldırmak ve emrivaki konuşmak hastanın durumunu riske atmak asla kabul edilir şeyler değil."

"BU OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM"

"Hastanın ilk bebeği ve eğer bir şey olursa tekrar bebeği olması çok zor… Bu vebali kim öder artık bilmiyorum… Ben asla bu olayın peşini bırakmayacağım… Elimden ne geliyorsa yapacağım… Bu rezillik bugün bize yarın sizlere yapılır…"

KAYNAK: CUMHURİYET

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
KURALCI 6 ay önce
KURAL KURALDIR. EŞİ YANINDA 1 SAATE KADAR KALMIŞ VE ARTIK ÇIKSIN DENMİŞ. NEDEN ÇIKMIYOR, NE AMAÇLA ISRARLA İÇERİDE DURMAK İSTİYOR, KENDİSİ HEMŞİRE Mİ DOKTOR MU. DÜŞÜK TEHLİKESİ UZMANI MI. ORASI DİNGONUN AHIRI MI, KAFANIZA GÖRE HAREKET EDEMEZSİNİZ. LAF DİNLEYİN, KURALLAR VAR ONLARA UYUN
Nurty 6 ay önce
Kesin sizde efendi efendi konuşmussunuzdur. Güvenlikte düşmüştür üstunuze.hehe .orda başka adamalrin karısı da var o halde senin kocanı görmek zorundalar mi.sana mahremiyet herkese mahremiyet bunu öğren muhabir olunca birşey olmuyor böyle dayak yersin işte lale
Doktor 6 ay önce
Bu ne ya bebeğe bişey olursa sorumsu güvenlikmiş.hiç bir tıbbi geçerliliği yok.güvenlik personeli yazık 3 kuruşa akşama kadar böyle tiplerle uğraşıyor.kurallara uçacaksın bu kadar
Sağlıkçı 6 ay önce
Hepsi değil ama bazı hasta ve yakınları dayağı hakediyor. Sağlıkçılara hayvan muamelesi yapıyorlar. Somurtkan şekilde, soru sorsan cevap bile vermiyorlar. Benim vergimle orda ücretsiz tedavi oluyorsun
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?