Kabine Değişikliğiyle Beraber 3 Bakanlık'da Bölünecek İddiası: Türel Bakan mı Oluyor?

Cumhurbaşkanı kabine-değişikliği kararının Çarşamba günü hayata geçirileceği konuşulurken, piyasalar ve seçmende kabine değişikliği ne zaman sorunun cevabını aramaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığın birbirinden ayrılıyor. Ticaret Bakanlığı bünyesinde bulunan, "Dış Ticaret Kurumu" Hazine Bakanlığı bünyesine katılacak. Berat Albayrak’ın istifasının ardından tüm bu değişikliklerin ve yeni kabine üyelerinin çarşamba günü açıklanacağı iddia edildi.

Gündem 10.11.2020, 10:19 10.11.2020, 10:39 Güler Sağlam
Kabine Değişikliğiyle Beraber 3 Bakanlık'da Bölünecek İddiası: Türel Bakan mı Oluyor?

kHabertürk Yazarı Fatih Altaylı başta olmak üzere bir çok Ankara'ya yakın isim Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesinin ardından oluşan yeni atmosferin yansımalarını kaleme almaya devam ediyor. Bir çok yazar Ankara’da yarın kabine değişikliği olacağı yönünde haberlerin dolaşmaya başladığını yazdı. 

3 Bakanlık birbirinden ayrılıyor!

Kulislerde yer alan bilgiye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları birbirinden ayrılıyor. Buna dair kararnameler ile mini kabine değişikliğinin Çarşamba günü yapılacağı belirtiliyor.

Kaynaklara göre;

  1. Hazine ve Maliye Bakanlığı birbirinden ayrılıyor.
  2. Ticaret Bakanlığı bünyesinde bulunan, "Dış Ticaret Kurumu" Hazine Bakanlığı bünyesine katılıyor.
  3. Ayrılması beklenen bir diğer bakanlık ise Kültür ve Turizm Bakanlığı. Bakanlık Kültür ve Turizm olarak ikiye ayrılacak.
  4. Aile ve Çalışma Bakanlığı'nın ikiye ayrılacağı Independent Türkçe'nin ulaştığı bir diğer bilgi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Çarşamba günü kararnamelerin hazır olması be değişikliklerin tamamlanması ile birlikte yeni kabine kamuoyuna ilan edilecek.Yeni kabinede Berat Albayrak'a hiç bir görev verilmeyeceği ifade edilirken, Turizm Bakanlığı için ise Menderes Türel ismine sıcak bakıldığı belirtiliyor

MENDERES TÜREL’E SICAK BAKILIYOR

Çarşamba günü kararnamelerin hazır olması ve değişikliklerin tamamlanması ile birlikte yeni kabine kamuoyuna ilan edilecek. Yeni kabinede Berat Albayrak’a hiç bir görev verilmeyeceği ifade edilirken, Turizm Bakanlığı için ise Menderes Türel ismine sıcak bakıldığı belirtiliyor.

Reuters'a konuşan AK Parti'liler: Albayrak'ın istifası Erdoğan'ı yaraladı

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters'a konuşan AK Parti'liler, Berat Albayrak'ın bakanlık görevinden istifa etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmini açıklamayan yetkililer, "Böyle bir istifa hem Erdoğan'a hem de partiye ciddi zarar veriyor" dedi.

İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, Albayrak'ın istifası ile ilgili kapsamlı bir haber hazırlarken, ajansa konuşan AK Parti'li yetkililer yaşananları yorumladı.

İsmini açıklamayan bir AK Parti'li yetkili, "Bu şekilde bir istifa hem Erdoğan'a hem de partiye ciddi zarar verdi. Erdoğan, Berat beye çok büyük yatırım yaptı. Onun için birçok bakan ve bürokratı üzdü. Günün sonunda Erdoğan onu partinin başına getirecektir" yorumunu yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?