İzmir'de Sağlıkçılara Saldırı! Küfür, Hakaret, Darp: 3 Dikiş Atıldı

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesine hasta nakli yapan sağlık çalışanlarına hasta yakınları tarafından saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Gündem 23.05.2021, 13:59 23.05.2021, 17:13 Güler Sağlam
İzmir'de Sağlıkçılara Saldırı! Küfür, Hakaret, Darp: 3 Dikiş Atıldı

İhbar üzerine olay yerine giden 112 sağlık çalışanları, hastanın cama yumruk atması sonucunda elinde kesik oluştuğu için 112'ye yapılan ihbarla olay yerine hareket eden sağlık çalışanlarına önce ambulansla yolda karşılaşarak "hasta ölüyor" "acele edin" tacizleriyle başlayan olay, 112 ekibine hakaret ve tehditlerle devam ederken ambulans sürücüsünün parmağına atılan 3 dikişle devam ettiği öğrenildi. 

Edinilen bilgiye göre, hastayı hastanın ambulansa alınmasının ardından hasta yakınları tarafından "gidin, neyi bekliyorsunuz" tacizlerinin ardından ambulansın arka kapısını tekmeleyen hasta yakınları ambulans sürücüsünün parmağını kapıya sıkıştırdılar. Parmağı kapıya sıkışan ambulans sürücüsüne 3 dikiş atıldığı öğrenildi. Ambulanstın hastaneye seyri sırasında 112 ekibinin beyaz kod verdiğini öğrenen şahıslar olaya polisin dahil olacağını öğrenmesiyle bu kezde ambulanstan inmek için taşkınlıkta bulundular. 

Ambulansın hastaneye giriş yapmasının ardından polislerin ambulans yanına gelmesiyle sağlık çalışanlarına önce küfür ve hakaretler ardından "ölüm tehditlerinin" başladığı öğrenildi.

Ambulansta küçük çapta hasar oluşurken, ambulans sürücüsü ve diğer 112 ekibi şahıslardan şikayetçi oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçılar 4 ay önce
şu rezilliğe bakın ya hiç bir baknlık yok ki personeline sahip çıkmasın destek vermesin yalnız bıraksın tepki göstermesin sağlık baknlığının personeli olmaktan tiksinir olduk bir yetkili çıkıpta tepki göstermiyor çalışanına sahip çıkmıyor 2 gün önce bir hemşire arkadaşa damar yolu açarken açıkttı diye bir yumrukkla yere düşürdü hasta yakını şimdi de bu ama ne bir açıklama var ne bir tepki covid rakamları kadar istatistik değerleri kadar değerimiz yok utanın birazz ayıptır ayıp bu zmanda bile çalışanlarınıza sahip çıkmıyorsuuz ey bakanlık ey sendikalar
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?