PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İzmir’de Sağlık Camiası Cumhurbaşkanına mı Oynuyor?

Sağlık çalışanlarının kıymetinin ülke olarak pandemi ile birlikte bir kez daha ortaya konulmasının ardından son dönemde yaşanan randevu sıkıntısı ve bunun bir türlü çözülememesi akıllara başka soruları getirdi.

Gündem 13.06.2022, 01:34 13.06.2022, 02:22 Cansu Polat
İzmir’de Sağlık Camiası Cumhurbaşkanına mı Oynuyor?

MHRS’den bir türlü randevu alamadıklarını belirten vatandaşların yaşadığı mağduriyet sonrası tepkileri artarken özellikle İzmir’de diğer illere göre daha fazla sıkıntı randevu sıkıntısı yaşandığı yerel basından tarafından ileri sürüldü

Çevre illere yapılan örnek mukayeselerde, Manisa’da 14 adet devlet hastanesinin olduğu, Uşak ilinde de o kadar hastanenin olduğu, Aydın ilinde de hastane sayısının bir o kadar olduğu ancak İzmir’de bu illere göre iki katlı devlet hastanesinin var olduğu belirtildi.

Vatandaşların yakın ilerle yaptığı mukayesede hastane sayısının neredeyse iki katı fazla olan İzmir’de randevu sıkıntısının çevre illerden daha fazla yaşandığı iddia edildi.

İzmir’de bir vatandaşın Göz Polikliniğine neden randevu alamadığı, Nöroloji bölümüne neden randevu verilemediği, ortopedi bölümünde neden sıra alamadığı vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Not: Randevu sisteminde İzmir'de bu bölümlere 25 gün sonraya 4 hastane randevu veriyor o da birkaç güne yok olacak.

Hemen yakın illerde kendisinden çok daha az hastane olmasına rağmen bu üç bölüme randevu varken İzmir'de neden yok?

Yoksa İzmir sağlık sistemi üzerinden cumhurbaşkanına oyun oynamaya mı çalışıyor?

Yapılan devrim niteliğindeki çalışmalar kim ve kimler tarafından yok gösterilmeye çalışılıyor?

Kaynak: Haber Gündemim

Yorumlar (21)
Erkek hemsire 2 ay önce
Bu ne saçma başlık ya. Doktorun sağlıkçının işi kalmadı Cumhurbaşkanına oymayacak. Yoksa siz bu haberle cumhurbaskanina oynuyor olmayasınız. Bir günde polikliniklere gelen hasta sayısından haberiniz var mi. Bir doktor 5 dakikada kaç hasta bakıyor bilginin var mi. Bu kadar yoğun çalışmanın ardında, ana avrat şoven, elinde bıçakla silahla vb yaralama aletleriyle dolasanlara , şiddetin içinde, yoğunluğun içinde, nefes almadan çalışan doktorlara ayıp değil mi. Verilen 3 kuruş maaş. Ha zam verecegiz ha verdik az dişinizi sıkın, oyle bir zam geliyor ki tarih yazacak sözleriyle bizleri insanların önüne bile bile attıkları halde, doktorlar hemşireler saglik personeli canla başla çalışıyor. Randevu az verilen hastahanedeki doktorum poliklinil sayısına baktınız mı hiç. Gün-de en az 50-80 arasi hasta bakıyor bu doktorlar. Siz halen giderlerde gitsinler, bunlar cok oluyor Cumhurbaskanina mi oynuyor kafasindasiniz. Ya yemin ediyorum gram beyniniz yok..
realite 2 ay önce
Sağlıkta tüm yükü devlet hastanelerinde çalışan , özelikle uzman hekimler çekiyor. En az payı ise gene devletteki uzman hekimler alıyor. Bu hekimlere az zam vs deyince ilk üniversitede mesai dışı hasta bakan , özel de çalışabilen , asla ifade etmedikleri bir sürü ek ödemeleri olan akademik doktorlar biz daha az alıyoruz diye tepki vermeye başlar. Hastalın % 60 na devlet bakar üniveristede % 15 bakar onada asistan bakar ( %5 de ek ücret aldıkları özel hastalara üniversirede ki akademik hekimler )
uz dr 2 ay önce
dıj güçler dıj güçler,randevu sistemini de bakanlık değil dıj güçler getirdi zaten
dr 2 ay önce
onlar sahada değiller ki nereden bilsinler
daha komisyonda hekim maaşından bihaberler
hatta bir milletvekili çıkmış diyor ki hekimin ek göstergesini 3000den 3600e çıkardık diyorlar muhalefet milletvekili bile şaşırmıyor
adamlar bihaberler sağlıktan ve bizim için karar verecekler saçmalık
dr 2 ay önce
he kesin hükümete oynuyor ve bilerek randevu vermiyor
iyice saçmalamaya başladılar
Vatandaş 2 ay önce
Dış güçler bitti şimdi sıra saglik camiasına geldi bence bu haber hukumete bir oy toplama haberi nerde bir sıkıntı varsa hep bu tür haberler çıkıyor artık başka yalanlar deneyin bunları yemiyor millet hahaha
Mustafa 2 ay önce
Sizin haberin komedi filmlerinden farkı yok.ulkede randevu sorunu var ve sizin habere bsk
sağlık teknikeri 2 ay önce
haberi yapanın akıl sağlığından şüphe ediyorum Allah yardımcısı olsun
DOKTOR 2 ay önce
NE SAÇMALIK BU
murat 2 ay önce
ne devrimi.yaptıklarını kendileri anlamadıki vatandaş anlasın
realite 2 ay önce
sebebi basit
Ankara , İstanbul, İzmir , Adana , Konya , Samsun sağlıkta bölge illerdir.
Çözülemeyen ileri vakalar bu illere sevk edilir veya hastalar kendieri gider. O yüzden bu iller hep yoğundur. Aslında PDC belirlenirken şehir nüfusu kadar bu da hesaplanmalı. Ya da periferde ki diğer kurumlar ileri vakaları bakabilmeli. Mesala AnKara da tedavi gören hastaların 2/3 diğer illerden gelen hastalardır.
dr 2 ay önce
bu ne saçma bir yazı yahu. utanmadınız mı hiç yazarken
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?