İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İş Bilmeyen Yöneticiler Var İddiası

Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkan Yarsımcısı Hüseyin Kucur tarafından “Hastanelerimiz neyidugu belirsiz yöneticiler tarafından batağa sürükleniyor.” denilen basın açıklamasında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi idaresi sert dille eleştirildi.

Gündem 04.11.2019, 14:05 07.11.2019, 02:18 Güler Sağlam
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İş Bilmeyen Yöneticiler Var İddiası

İşte O Açıklama;

Hastanelerimiz neyidugu belirsiz yöneticiler tarafından batağa sürükleniyor.Örnekmi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi .Borç 100 tirilyonu geçti.Ödeme gün sayısı neredeyse ortalama  220 gün. Ceo sistemine geçmeden önce borç yükümüz en fazla on iki tirilyon ve ödeme gün sayımız kırkbeş gündü.Ödeme gün sayımızın artması o ürünü daha pahalıya almamızı ve daha fazla borçlanma demek.Peki bütün bunlar neden mi oluyor?

TIKLAYIN

İşbilmeyen yöneticiler yüzünden.

Alın size Örnek .Ayniyat Demirbaş Ambarı birim sorumlusu dışardan liseyi bitirmiş hizmetli kadrosu  altında iki üniversite bitirmiş GİH personel çalistirilmakta  konu şikayete konu olmuş ancak idare kayıtsız kalmış.

Alın size ikinci Örnek: Türkiye'nin Önemli üniversitesini yüzde yüz burslu kazanmış Mehmet Arpalı kardeşimiz hemde engelli kadrosunda olmasına rağmen Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Bornova Ek Binasından Karsiyaka ya görevlendirilmiştir.Bu kişinin bir ayağı yaklaşık on cm diğerinden daha kısa.Nedenmi bir bayan  temizlik personelini uygunsuz bir şekilde nöbetinde yakalıyor o personel Ak parti  il başkanına bu engelli kardeşimizi şikayet ediyor sonuçta engelli kardeşimiz mağdur edilerek görev yeri degistiriliyor .Hastanenin neresini gezsen sorun.

Tepecik Bornova ek hizmet binasinda güvenlik görevlileri  baslarina konan daha okuma yazmayı zar zor beceren ilkokul mezunu nöbetçi memur yüzünden hergün şahsım aranarak yardım taleb edilmekte.Daha sayayım mi başhekim yardımcısının kapısında bulunan ilkokul mezunu kapıcı aynı zamanda morg ünitesi gibi daha nerden gidileceğini bilmediği yere sorumlu yapiliyor.Bakin dahasida var Yoğun bakımda ex olan vatandaşın başındaki Kur'an-ı Kerim çöpe atılıyor .Milli muhafazakar Yöneticilerimiz kayıtsız kaldığı gibi bu hemşireyi koruma altına aliyor.

Sayin Cumhurbaşkanımiza buradan seslenmek istiyorum.

Bu tarz sorunlar her zaman olduğu gibi siyasete maledilmektedir.Yönetici zulmetmez.Yönetici adaletli davranır.Hz Ali bu konuyu şöyle izah etmektedir.Birgunluk adalet altmış yıl ibadete bedeldir.Buradan siyasilere ve onların atadığı yöneticilere seslenmek istiyorum.Böyle giderse Yaptiginiz atamalar sonunuz olacak.Adaletli liyakatli herkesin saygı duyacagi atamalar yapın .Adaletli Davranın ki işide aşıda hep beraber paylaşalım. Aynı gemide yer aldığımızı unutmadan hareket edin.Devletin malı deniz yemeyen keriz gibi davranmayın.Şaibeli insanlardan uzak durun.Arkalarinda durmayın.Eğitim anayasal haktır.Bu tür atamaları yapan yöneticiler hakkında derhal soruşturma açılması ve gereğini yapılmasını buradan tüm kamuoyuna duyuruyoruz.Bari toplu görüsmelerde çalısanlarımızı mutlu edemedınız.Bu zorbaları basımızdan alarak bır mıktar da olsa çalısanlarımızın kalbını kazanabılırsınız.
Demokratik Sağlık Sen Genel Başkan Yarsımcısı Hüseyin Kucur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (19)
Hemşire 1 yıl önce
Zulüm 2019.Herhastanede özellikle seçilmiş bashemşire yönetici müdür.tek yaptıkları siyasilere yalakalık ve saglıksene temsilcilik.
Mehmet 1 yıl önce
Bunları atayanlarda en az bunlar kadar suçlu
Mersin 1 yıl önce
Mersinde durum farkımı sanki.. Hele Bi il müdürü varki Dr olduğundan bile şüphe edersiniz. İdarecilik vasfı sıfır. Personele davranıyor ki evde çocuklarına dahi öyle bağırıp çağırdığını bile sanmıyoruz.yanındada kibir abidesi personel başkanını almış. Eee değme keyfine. Oysa bu başkan il müdürünün koltuğuna oynuyor, müdürün ruhu duymuyor.. O denli Bi müdür işte
Dr 1 yıl önce
Yönetici olmanın tek kuralı yalakalık.Eğitim kurs seminer liyakat eskidenmiş
Reis 1 yıl önce
Bakanlık tamda anlatıldığı gibi böyle
Paremedik 1 yıl önce
Taharet musluğu müdürler
Güngör Başer 1 yıl önce
Yönetici müdür müdür yardımcısı hangi kritere göre atanıyor.Bunun cevabını birisi verebilirim.düne kadar AKP sövenler bugun yalaka akp li gözüküp bu koltuklara oturdu.İnanın bunlar o partiye oyda vermiyolar desteklemıyorlarda.Liyakat Cumhuriyet kuruldu kurulalı hiç bu kadar ayaklar altına alınmdı
Ramiz Doğan 1 yıl önce
????????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?