İzmir Sağlık Müdürlüğünde İhalesiz Nevresim ve Pike Alımı Tartışması!

Manşet Türkiye yazarı Usta Gazeteci Hasan Çömlekçi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün peşin parayla, ihalesiz olarak 3 bin pike ve 3 bin nevresim takımı satın aldığına dair bugünkü yazısı gündeme bomba gibi düştü.

İzmir Sağlık Müdürlüğünde İhalesiz Nevresim ve Pike Alımı Tartışması!

Manşet Türkiye'nin özel haberi:

Bu yılın nisan ayında açık ihale ile 1000 pike ve 1500 nevresim takımı alan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni mefruşat alımıyla ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Nisan ayında bir pikenin 35.76 liraya, bir nevresim takımının da 43 liraya, hem de taksitli alındığı ancak son alımın hem daha yüksek fiyata, hem de peşin paraya yapıldığı öne sürüldü.

Son mefruşat alımıyla ilgili mansetturkiye.com'a ulaşan sorular ve iddialar şöyle:

* Ekim ayında kurumların talebi yokken, depolarda yeni alınan pike ve nevresimler hala dururken, ihalesiz, genel bütçe kullanılarak bu alım yapıldı.* Maliye Bakanlığı'nın Tasarruf Edici ve Gelir Getirici kararları ortadayken, son ihaleden çekilmemiş pike ve çarşaflar varken ilginç bir alıma gidildi.

Daha önce ihaleyle bir nevresim takımı 43 lira, bir pike 35.76 liraya 7 ay vade anlaşmasıyla alınmışken yeni alımda bir nevresime 76.01 lira, bir pikeye de 82.73 lira verildiği doğru mu?

TIKLAYIN

* Genel bütçeden mal alımı için gelen ödenekler neden tıbbi malzeme için değil de, çarşaf alımına kullanıldı?

* Alım yapılan Ankaralı firma kime ait?

* Bu firmadan niye ödeme gün süresi, vade istenmedi de peşin para kullanıldı?

* Hastanelere tıbbi malzeme ve ilaçtan yüzde 10 tasarruf edin talimatı verilmesine karşın genel bütçe ödeneğinin, ihtiyaç dışında yarım milyon liraya yakının kullanılması büyük bir hata değil midir?

Sorular ve iddialar böyle uzayıp gidiyor. Bakalım bir karşılığı, cevabı olacak mı?

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 01:32

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mersin
Mersin - 8 ay Önce

Bi babayiğit çıkıpta Mersinde neler oluyor satın almalar doğrudan teminlerle ilgili işlemler nedir kimlerle iş tutulmuş Bi araştırsa

sincan
sincan - 8 ay Önce

artık bu yazılar ilgi çekmiyor sayın editör. 1. nedeni millet alıştı. 2. nedeni artık çalmak yandaşlık yapmak liyakatsizlik islama göre sanki yanlış değilmiş gibi bir algı oluştu. bu müslüman kılıklılar yüzünden.

Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

Sadece İzmire değil tüm Türkiye de aynı durum depolar nevresim ve pike dolu tekrar alım yapıldı.

SIRADAKİ HABER