İzmir Sağlık Müdürlüğünde İhalesiz Nevresim ve Pike Alımı Tartışması!

Manşet Türkiye yazarı Usta Gazeteci Hasan Çömlekçi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün peşin parayla, ihalesiz olarak 3 bin pike ve 3 bin nevresim takımı satın aldığına dair bugünkü yazısı gündeme bomba gibi düştü.

Gündem 16.10.2019, 00:10 16.10.2019, 01:32 Güler Sağlam
İzmir Sağlık Müdürlüğünde İhalesiz Nevresim ve Pike Alımı Tartışması!

Manşet Türkiye'nin özel haberi:

Bu yılın nisan ayında açık ihale ile 1000 pike ve 1500 nevresim takımı alan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni mefruşat alımıyla ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Nisan ayında bir pikenin 35.76 liraya, bir nevresim takımının da 43 liraya, hem de taksitli alındığı ancak son alımın hem daha yüksek fiyata, hem de peşin paraya yapıldığı öne sürüldü.

Son mefruşat alımıyla ilgili mansetturkiye.com'a ulaşan sorular ve iddialar şöyle:

* Ekim ayında kurumların talebi yokken, depolarda yeni alınan pike ve nevresimler hala dururken, ihalesiz, genel bütçe kullanılarak bu alım yapıldı.* Maliye Bakanlığı'nın Tasarruf Edici ve Gelir Getirici kararları ortadayken, son ihaleden çekilmemiş pike ve çarşaflar varken ilginç bir alıma gidildi.

Daha önce ihaleyle bir nevresim takımı 43 lira, bir pike 35.76 liraya 7 ay vade anlaşmasıyla alınmışken yeni alımda bir nevresime 76.01 lira, bir pikeye de 82.73 lira verildiği doğru mu?

TIKLAYIN

* Genel bütçeden mal alımı için gelen ödenekler neden tıbbi malzeme için değil de, çarşaf alımına kullanıldı?

* Alım yapılan Ankaralı firma kime ait?

* Bu firmadan niye ödeme gün süresi, vade istenmedi de peşin para kullanıldı?

* Hastanelere tıbbi malzeme ve ilaçtan yüzde 10 tasarruf edin talimatı verilmesine karşın genel bütçe ödeneğinin, ihtiyaç dışında yarım milyon liraya yakının kullanılması büyük bir hata değil midir?

Sorular ve iddialar böyle uzayıp gidiyor. Bakalım bir karşılığı, cevabı olacak mı?

Yorumlar (3)
Mersin 1 yıl önce
Bi babayiğit çıkıpta Mersinde neler oluyor satın almalar doğrudan teminlerle ilgili işlemler nedir kimlerle iş tutulmuş Bi araştırsa
sincan 1 yıl önce
artık bu yazılar ilgi çekmiyor sayın editör. 1. nedeni millet alıştı. 2. nedeni artık çalmak yandaşlık yapmak liyakatsizlik islama göre sanki yanlış değilmiş gibi bir algı oluştu. bu müslüman kılıklılar yüzünden.
Mustafa 1 yıl önce
Sadece İzmire değil tüm Türkiye de aynı durum depolar nevresim ve pike dolu tekrar alım yapıldı.
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?