İzmir'de 357 Sağlık Çalışanının Covid-19 Testi Pozitif!

İzmir Tabip Odası verilerine göre, İzmir’de 357 sağlık çalışanının koronavirüs testi pozitif çıktı.

Gündem 20.04.2020, 14:58 25.04.2020, 09:28
İzmir'de 357 Sağlık Çalışanının Covid-19 Testi Pozitif!

İzmir Tabip Odası (İTO) 20 Nisan tarihli yayımladığı raporda, İzmir’de koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen sağlık çalışanlarının verilerini paylaştı.

TIKLAYIN

Verilere göre 34’u asistan hekimi toplam108 hekim, hemşire/ebe ve sağlık memuru, 55 personel, 14 tıbbi sekreter, 16 teknisyen, 28 memur, 5 eczacı, 2 psikolog, 3 güvenlik görevlisi, 1 şoför ve 1 mühendis olmak üzere toplam 357 sağlık çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Ankara'da 127 Sağlık Çalışanına Covid-19 Tanısı Kondu! haberimiz için tıklayınız.

Yorumlar (3)
Müdür 7 ay önce
Doktorlar hastanın yanına bile girmiyor tüm riski biz alıyoruz diyen hemşire arkadaşlar iyi baksın bu sayılara. Sizin doktor düşmanlığınız devam ettiği sürece bir cacık alamazsınız.
hemşirebeyy 7 ay önce
bu pandemi için istisna olmak kaydıyla genelde hemşireler kadar ilgilenmiyorlar. Hemşireye, "hastaya şunu yapalım, bunu verelim" deyip gidiyorlar. Gece nöbeti tutan yoğun bakım doktoru yok, hemşireler 24 saat nöbet tutarken onlar evlerinde mışıl mışıl uyuyarak döneri cukkalıyorlar. Ayrıca bu pandemi de de doktor bakmayacaksa kim bakacak adı üstünde DOKTOR!
Mehmet ak 7 ay önce
Doktor hemşire kavgasına girmeyelim bence. Hastaya fiziki en yakın olan hemşire dir. Dr uzaktan sekreterine şablonunu attırır o kadar. Zaten bu süreçte kimse fiziki muayenede yapmıyor. Bence izmir de ki olay tamamen Dr arkadaşların beceriksizliği ve korkuları korkana bulaşıyor bu virüs ne kadar sakınırsanız o kadar hedefsiniz.yine de herkes birbirini eleştirmesin. Drlar olarak yapmanız gereken tüm işleri zaten hemşire ve sekreterin üstüne yıkmışınız bunu herkes biliyor. Özellikle acilde çalışan bazı Dr lar kendilerini çok uyanık vazgeçilmez görüyorlar yaa bu rakamlarda ilahi takdir ne yaparsın
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?