İYİ Parti’nin Sağlık Personelleri İçin Verdiği Kanun Teklifine MHP'den Destek Geldi!

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in gündeme getirdiği, salgın hastalıklarla mücadele sırasında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının şehit sayılması teklifine, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan destek geldi.

Gündem 03.04.2020, 13:45 03.04.2020, 13:49 Güler Sağlam
İYİ Parti’nin Sağlık Personelleri İçin Verdiği Kanun Teklifine MHP'den Destek Geldi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz hafta, KRT TV’de katıldığı programda salgınla mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit olarak ilan edilmesi gerektiğini söylemişti. Daha sonra konuyu Meclis’e taşıyan İYİ Parti, kanun teklifi hazırlayarak TBMM’ye sunmuştu.

MHP’Lİ ENGİNYURT DA AYNI TEKLİFİ YAPTI

TIKLAYIN

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da, bugün yaptığı açıklamada görevi başından vefat eden sağlık çalışanlarının şehit sayılması gerektiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP’li Enginyurt paylaşımında; ‘600 sağlık çalışanın da KORONA VİRÜSÜ tespit edilmiş. Gece gündüz mesai harcayan bu kardeşlerimize sahip çıkalım. Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan ,SAĞLIK ÇALIŞANLARI GÖREVLERİ BAŞINDA VEFAT EDERLERSE,ŞEHİT SAYILSINLAR. Bunu hemen yapalım,Siyasete malzeme yaptırmayalım. HEMEN ŞİMDİ” ifadelerini kullandı.

İşte Cemal Enginyurt’un o paylaşımı:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
hercai 10 ay önce
çok yerinde bir teklif kesinlikle verilmesi gerektiği kanaatindeyim,görevi başındaki polis asker vatanını korumak için savaşıyor ve canını feda ediyorsa aynı durum sağlık çalışanları içinde geçerlidir ve ŞEHİT SAYILMASI GEREKİR bu vesileyle İYİ PARTİ ve MHP' bu desteklerinden dolayı kutluyorum.
-12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?