PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İyi Parti sürekli işçilerin haklarını Meclis’te seslendirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde sürekli işçilerin Özlük haklarını dile getiren İyi Partili Milletvekili "kurum içi yer değiştirme" ve "tayin işlemleri" konusunda işçilerin yaşadıkları mağduriyetleri meclise taşıdı.

Gündem 12.04.2022, 17:37 Cansu Polat
İyi Parti sürekli işçilerin haklarını Meclis’te seslendirdi

İyi Parti adına 322 sayılı kanun teklifinin görüşülmesi sırasında söz alan Milletvekili İbrahim Halil Koral iktidara çağrıda bulunarak aile birliği bozulmakta olan ve evlenme niyetinde olupta evlenmekten vazgeçen işçilerin olduğunu belirterek "kurum içi yer değiştirme ve tayin işlemleri" konusunda gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi.

İBRAHİM HALİL ORAL –Saygıdeğer milletvekilleri, taşerona kadro diye çıktığınız yolda pek çok kesimi mağdur ettiniz. 696 sayılı KHK’yle sürekli işçi kadrosuna alınan kardeşlerimizin pek çok mağduriyetleri vardır. Özellikle KHK’yle işçilerin özlük hakları düzenlenemediği için kurum içi yer değiştirme ve tayin işlemleri yapılamaz hâle geldi. Aile birliği bozulmakta, evlenme niyetinde olan insanlar evlenmekten de vazgeçmektedirler. Bu ekonomik şartlarda başka şehirde iş bulmak ne kadar zordur, bunu biliyor musunuz?

Bu konuda iktidara çağrıda bulunuyorum: Gelin, KHK'yle özlük haklarına yönelik bir düzenleme yapalım. Siz getirin, biz destekleyelim. Kanunda; aynı işi yapan ama farklı unvanlarda, farklı statülerde, farklı maaş seviyelerinde olan personelin eşitlenmesi için de kapsamlı bir çalışmayı hep birlikte yapalım. Ayrıca, kadrodan yararlanmayan işçilerimizi de aynı kapsama alalım. Bu mübarek ramazan günlerinde umutla Gazi Meclisimizi takip eden işçi kardeşlerimize bir bayram hediyesi sunalım.

Yorumlar (6)
Torpillye İYİ.lik 3 ay önce
Şaşırmış mı ? KPSS ile atanmayı bekleyen üniversite mezunu yüzbinlerce İŞSİZimizin sesi olması gerekiyorken, haybeden kadro verilen taşeronları diline dolamış. Böyle İYİ.lik olmaz.
Doktor 3 ay önce
Özel sektörde çalışanlar başka ile gitmek istediklerinde işlerini bırakmak zorunda. Sürekli işçilerin ayrıcalığı ne, kurada çıkmak mı?
İşçi 3 ay önce
Merak etme fazla birşey istemiyorlar,hani şu kı.ınız sıkışınca sağlık ekip işidir diyorsunuz ya onlarda diyor ki eğer biz de bu ekibin bir parçasıysak benimle aynı işi yapan hizmetli yada işkur üzerinden giren işçi gibi benim de tayin hakkım olsun diyor.
Mert teknik 3 ay önce
Bence ülkedeki herkesi kadrolu kamu çalışanı yapın bitsin gitsin. Tıpkı komünist ülkelerdeki gibi
Hak 3 ay önce
Allah razı olsun keşke böyle olsa Meclis birlik olarak herşeyi üstesinden geliriz her kesim mutlu olsun.
Kadro 3 ay önce
İşçilerin tamamının memur kadrolarına alınması gerekiyor. Tek çıkış bu.
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?