İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı: Spor Öğretmenini Başhekim Yaptılar!

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakaya Milletvekili Ümit Dikbayır katıldığı bir televizyon programında hukumetin liyakate dayalı olmayan atamalarını eleştirirken şok bir iddia ortaya atarak doktor olmayan birisinin, spor öğretmeninin bir devlet hastanesine Başhekim olarak atandığını söyledi.

Gündem 22.10.2020, 11:19 22.10.2020, 11:23 Güler Sağlam
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı: Spor Öğretmenini Başhekim Yaptılar!

Televizyon programında ki açıklamasına ilaveten sosyal medya hesabından da iddiasını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, "Spor öğretmenini Başhekim, Hayvanat bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür, Damadını hazineye bakan yapan bu ucube sistem; Gençlerimizi kendi memleketinde; liyakatsizliğe, adaletsizliğe, umutsuzluğa sürüklüyor. Geleceğimizi karanlığa mahkûm etmelerine izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu. 

AÇIKLAMANIN VİDEOSU:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı bir televizyon programında, AKP iktidarının yaptığı değişiklikle bir spor öğretmeninin bir ilçede Başhekimlik yaptığını ve bunu bizzat bildiğini söyledi.

Devlet denilen şeyin milletin kuramsallaşmış hali olduğunu söyleyen Dikbayır, “Biz ne konuşursak konuşalım. İşler liyakat üzerinden değil sadakat üzerinden gidiyor. 83 milyon kişinin olduğu ülkenin yönetimini tek kişinin iki dudağının arasına verirseniz istediğini istediği yere atar, istediği mevkiye getirir. Biz de burada konuşur dururuz.” şeklinde konuştu.

Dikbayır, “Spor öğretmenini Başhekim, hayvanat bahçesi müdürünü TUBİTAK’a müdür, damadını hazineye bakan yapan bu ucube sistem.” ifadelerini kullandı.

Dikbayır, Twitter’dan yaptığı açıklamada ise “Gençlerimizi kendi memleketinde; liyakatsizliğe, adaletsizliğe, umutsuzluğa sürüklüyor. Geleceğimizi karanlığa mahkûm etmelerine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
alim 1 yıl önce
olsun yapar bişey olmaz,zaten fırıncılar da sıraya girmiş:)))))))
kahraman kedi 1 yıl önce
istanbul il sağlıkta kung fucu müdür var
Süleyman 1 yıl önce
İşte bu konuda haklılar
Afyon devlet hastanesinde yıllardır sağlıkçı olmayan hatta memur olmayan kişiyi müdür yardımcısı yaptılar aynı kişiyi şimdide bir ilçeye müdür yardımcısı yaptılar.
Afyonda 6000 sağlık personeli varken.
MÜDÜR 1 yıl önce
DOKTOR HATTA TIP DOKTORU OLMAYANIN HASTANE BAŞHEKİMİ OLMASI SAĞLIK BAKANLIĞINDA MÜMKÜN DEĞİL MÜBALAAIN DOZU BİRAZ KAÇMIŞ SANIRIM
attım kafadan yersen 1 yıl önce
başhekim olmak için yönetmelikte net geçen özellikler var. biraz sanki attım tuttu olmuş....
Rıdvan 1 yıl önce
YALAN."ismini söyle" desen "duyum aldım" diyecektir.Nasıl olsa bunlara inanan binlerce "direkt inanacak kapasiteye" sahip seçmen kitlesi var.At atabildiğin kadar dikbayır
memur 1 yıl önce
Zaten size göre herşey yalan..hatta dolar 3 lira.
@aknby1985 1 yıl önce
Bashekim olur mu bilmem daha hic karsilasmadim ama tarih ogretmeni malihizmetler muduru (corum osmancik), zabita memuru saglik bakim hizmetleri mudur yardimcisi ( Ankara Gölbasi) gördüm. O yüzden ne olur ne olmaz demek zor geldi bana. Ama bashekim diyor hekim olmak zorunda degil mi :(
Sağlıkçı haloplu 1 yıl önce
Mümkünatı be Aslı astarı kesinlikle yok müdür dür o müdür
Mustafa 1 yıl önce
Sadece muhalefet olsun diye yalana gerek yok müdür olmuş de başkan olmuş de bakan olmuş de ama başhekim deme adı üstünde hekim kural net belli olamaz salak yerine koymayın insanları
memur 1 yıl önce
siz birde istanbul il deki sağlık tesis yöneticilerini görseniz...vuuu..kimler kimler müdür oldu..
Ayşe 1 yıl önce
Kimler kimler?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?