PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İşte Sağlıkçıların 14 Maddelik Yasa Teklifi!

AK Parti tarafından hazırlanan sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenlenmesine ilişkin TBMM Başkanlığına sunulan 14 maddelik yasa teklifi haber detayımızda.

Gündem 07.06.2022, 17:28 08.06.2022, 23:03 Cansu Polat
İşte Sağlıkçıların 14 Maddelik Yasa Teklifi!

375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair 14 maddelik kanun teklifi nihayet meclis Başkanlığına sunuldu.

Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının MALİ VE ÖZLÜK haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak İLK BÜYÜK ADIM atıldı.


Sağlıkçı Özlük Hakları Kanun Teklifinde Neler Var? Kanun Sağlıkçıları Nasıl Etkileyecek? - TIKLAYINIZ


Bakan KOCA dün kabine toplantısı ardından;

Bakan Koca, bakanlar kurulu toplantısı sonrası sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeyle ilgili "Bu süreçlerin çalışanların mutluluğu ve memnuniyetiyle doğru orantılı olduğuna inanıyorum dolayısıyla beklentileri var çalışanlarımızın, hekim arkadaşlarımızın. Motive olmaları için de bunun gerekliliğini biliyoruz. O nedenle bu hafta, muhtemelen gelecek hafta; ama bu hafta ben Meclis komisyonunda gündeme gelmesini takip ediyorum. Bu hafta Meclis'e gelebilir, komisyona gelebilir. Özlük hakları noktasında sözleşmeli, kadrolu dahil olmak üzere birçok düzenleme yapılacak. Özlük haklarıyla ilgili konunun bu hafta komisyona gelmesi kuvvetle muhtemel" açıklamasında bulunmuştu.


Sağlıkçı Özlük Hakları Kanun Teklifinde Neler Var? Kanun Sağlıkçıları Nasıl Etkileyecek? - TIKLAYINIZSağlıkçı Özlük Hakları Kanun Teklifinde Neler Var? Kanun Sağlıkçıları Nasıl Etkileyecek? - TIKLAYINIZ


Yorumlar (68)
sağlık memuru 657 3 hafta önce
doktor,diş hekimi,eczacı harici sağlık personeline hiç bir şey yok burda
fiyasko 3 hafta önce
14 maddelik fiyasko
sağlık memuru 3 hafta önce
tulum giyip ter döktü. hasta bakımı yaptı. covitle temas etti. yetmez miydi meslektaşım. bu kadar kindar olmayın. doktorsunuz amenna. sizde kılıcınızı bize sallamayın. Allah var Allah.
KİM UNUTTU? 3 hafta önce
BUDA BAŞKA BİR ŞAKA HERALDE? BİZ ENAYİMİYDİK ARKADAŞLAR. TULUM GİYİP ÇALIŞAN HEMŞİRELER SAĞLIK MEMURLARI. AMBULANS İLE HASTA TAŞIYAN ATTLER HERKES EVİNDE YATARKEN İŞE GELEN FİZYOTERAPİSTLER VE TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI. DOKTORLAR DIŞINDA ÇALIŞANLARI HESABA KATMAYI KİM UNUTTU?
SAĞLIKÇI 3 hafta önce
14 MADDENİN HEPSİNİ OKUTMAYIN. HANGİ MADDEDE SEYYANEN ZAM VAR ONU SÖYLEYİN???
MEMUR 3 hafta önce
üzülme,hiç kimseye bişey yok,hatta sevinebilirsin
Tutor 3 hafta önce
O saydıkların nerdeyse her ay grev yaptı, diğerleri ne yaptı ki?
Gercek 3 hafta önce
Pratisyen dışındakilere de hiçbir zam yok bu arada
Hemşire 3 hafta önce
Herkesi malum sen den istifaya davet ediyorum.
Mutemet 3 hafta önce
Diğer sağlık personeline hiçbirşey yok
Heredot 3 hafta önce
Onlar grev yapmadı ki hiç, sendikaları da hiç grev kararı almadı
Mehmet 3 hafta önce
Rahat olun hekim dışına bir şey yoksa yine iptal ettiriririz
Bunlardan birşey olmaz 3 hafta önce
Adamlar hastalar randevu bulsun, erisin diye performansı arttırmış. Randevu meselesini böyle çözecekler maaşa zam yapmadan. Önce biraz verirler sonra çarpanı zamanla düşürürler performans da alamaz kimse. Hile hurdası çok bunların. O nedenle kendini yırtsan, ağlasan, bağırsan birşey değişmez sadece komik duruma düşersin. Kimse seni iplemiyor, kendini çok önemli sanma, sistemi kurmuş , dümeni kurmuş adamlar. Ucuz, geleceği olmayan kalitesiz bir hizmete döndü, dönmeye devam edecek. Ekonomi bu halde iken bu şekilde oy toplayacaklarını mı sanıyorlar ?Madem nitelik önemsiz puanını yapar parasını alır geçer muhataplar
Arveles 3 hafta önce
Degişen ne ?????
REALİTE 3 hafta önce
Net olarak hangi bölüm ne lacağı , bu yasadan sonra çıkacağı ifade edilene (Performansa dayalı ödemeyle ilgili sağlık kuruluşlarında bakanlığın belirlediği hizmet sunum şartları ve kriterleri, görev yapan personelin ünvanı, disiplin durumu, çalışma şartları ve çalışma süresi, verilen hizmete katkısı, performans, tetkik, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile muayene, ameliyat gibi özellik arz eden riskli bölümlerde çalışma unsurlarının dikkate alınması suretiyle sağlık Bakanlığınca ek ödemenin oranı çıkarılacak olan yönetmelikle belirlenecek) göre artık yasalar ile değil duruma ve şartlara göre sağlık bakalığı yönetmelik ile kurum içi döneri istediği oranda istediği bölümlere dağıtacak. Benim tahminim önceliği hep istifa eden veya yeterli sayıda olmayan yandal veya uzman hekimliklere ek ödemeyi aktaracağı
Saglik senli 3 hafta önce
İptal ettiririz diyen sahisss senin % 20 ne olacak konumuna yeter senin bence fazla bile
enver 3 hafta önce
zam yok mu onu deyin hele
Bora 3 hafta önce
Uzman doktora yine koca bir sıfır
Eyy admin :) 3 hafta önce
Arkadaşım bize oran yazma maaşa ne kadar zam geldi net rakam yaz biz bu maddelerden bir şey anlamıyok :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?