PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İstanbul’da Sağlıkçı Kartları Mavi Karta Dönüştürüldü

İstanbul’da Sağlıkçıların kullandığı toplu taşıma kartlarının dün itibari ile mavi karta dönüştürüldü öğrenildi.

Gündem 01.07.2022, 13:12 01.07.2022, 13:46 Cansu Polat
İstanbul’da Sağlıkçı Kartları Mavi Karta Dönüştürüldü

Mavi Kart İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aylık abonman yüklenerek kullanılan İstanbul karta verilen isim olarak biliniyor.

Bilindiği gibi 30 Haziran 2022 tarihinde sağlık çalışanlarının Pandemi nedeniyle ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı sonlanmıştı.

Ücretsiz ulaşımın bittiği tarihi olan 30 Haziran‘da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mavi kart’lı abonman olarak bilinen kartlar sağlık çalışanları için tanımlandı.

Mavi Kart Nedir?

Ulaşım ücret tarifesi ve kullanım şartları UKOME tarafından belirlenen mavi kart, aylık abonman yüklenerek kullanmakta. Aylık yükleme yapılmasını yanında normal dolum yapılarak da kullanılabilen kişisel kart mavi kart, aylık abonman yüklenip o ay bittiğinde ister basım kalsın ister kalmasın tekrar yenilemek zorunda olunan kart olarak biliniyor.

İzmir'de de Durum Aynı

Diğer taraftan İzmir Büyükşehir Belediyesinin de sağlık çalışanlarının kullandığı toplu taşıma kartlarını İzmirim karta dönüştürdüğü, çalışanların tam basımlı kartı 1 Temmuz’dan itibaren kullanmak zorunda olduğu öğrenildi

İstanbul ve İzmir’de sağlık çalışanlarının mevcut kartlarını kullanabilecekleri sadece ücretsiz bilim haklarının ellerinden alındığı öğrenildi. Sağlık çalışanları kartlara para yükleyerek indirimsiz bir şekilde toplu taşımayı kullanabilecekler.

Yorumlar (3)
Devlet ibb ya 2 ay önce
Site yetkilileri hiç yancı değildir Allah var!!! Tüm Türkiyede bedava da ibb ve izmir belediyesi devletten de üstte mi ki sadece ikisi bedava yapmıyoruz,devlet falan dinlemeyiz diyor hey el vicdan sahibi insanoğlu..
haha 1 ay önce
İBB BİRDE MAVİKART ÜCRETİ İSTİYOR 35 TL ESKİ KARTI İPTAL EDİP YA İNDİRİMLİ KART OLANAGI TANINSIN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖGRENCİ AKBİLİ GİBİ DEĞERSİSİZ NERDE TENCEREYE VE IŞIK KAPATAN TOPLUM UNUTULDUK PANDEMİ GERİ GELİR YADA BAŞKA BİR HASTALIK AKLINIZ GELİRİZ AMA UNUTMAYIN BİZ KARŞILIKSIZ YPIYORUZ HİZMET İÇİN SİZDE VEFA BORÇU GÖSTERİN BİZ
İLERE
Knn tprk 2 ay önce
O da bişey miiii?
Van belediyesinin Belvan kartı direkt iptal oldu. İçinde yüklediğim parayı da kullanamıyorum!!
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?