İstanbul'da Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım Süresi Uzatıldı!

İBB Meclisi Cumartesi günü yapılan oturumunda, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak kullanma süresini 31 Ağustos’a kadar uzattı.

Gündem 22.07.2020, 11:53 22.07.2020, 12:02
İstanbul'da Sağlık Çalışanlarının Ücretsiz Ulaşım Süresi Uzatıldı!

Bir çok ilde sağlık çalışanlarına verilen ücretsiz ulaşım hakkının iptal edilmesi tepki toplamış, saglikpersoneliHABER.NET olarak ücretli uygulamaya geçen Belediyeleri Bu Belediyelerin Sağlık Çalışanlarına Verdikleri Değer Bu Kadarmış! haberimizle gündeme getirmiştik.

TIKLAYIN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde pandemi koşullarıyla toplandı. Temmuz ayının dördüncü birleşimiyle bir araya gelen İBB Meclis üyeleri, İstanbul’a dair önemli maddeleri görüştü.

Daha önce, İBB Meclisi’nin 11 Mayıs 2020 tarihli kararıyla sağlık çalışanları, İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaya başlamıştı. Sağlık çalışanları ayrıca, İBB iştiraki İSPARK’ın otoparklarını da ücretsiz olarak kullanabiliyordu.

Salgın riskinin yoğun olarak devam ettiği İstanbul’da, İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yeni bir teklif hazırladı. Hazırlanan raporda; İstanbul’da sağlık çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak kullanma süresinin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatılması yönünde karar alınması talep edildi. İBB Meclisi de komisyonlar tarafından uygun bulunan teklifi bugünkü oturumunda, oybirliği ile kabul etti.

Yorumlar (2)
Istanbul_ sağlıkçı 4 ay önce
Bu karar yeni alinmadiki 25 mayista 3 ay daha uzaltildigina dair Ekrem imam oğlu twitter da aciklama yapmıştı ve biz akbillerimizin vizesini mayıs ayinda ulaştığımızda 31 mayista sonlandığını zaten görmüştük
nermn aldğ 4 ay önce
MALATYA DA da haziran ayında sona erdirdiler bile..
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?